Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek volt már abortuszotok?...

Ujsagiro 2012 kérdése:

Nektek volt már abortuszotok? Azért kérdezem mert olvastam hogy nemsokára lesz abortusztabletta nálunk is. Vajon jobb, mint a normál abortusz? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
mesélhetne olyan is aki már átélte az abortuszt. nagyon szörnyű?

2012. máj. 10. 09:11
1 2
 11/17 Lina89 válasza:
Nekem két hete volt külföldön abortusztablettával végzett abortuszom. Itt a nővérek orvosok nagyon kedvesek, megértőek. Szombat este egy tabletta, hétfőn reggel mentem a kórházba. Egyszemélyes szobát kaptam, párom bent volt velem végig. Hoztak ebédet, innivalót. Saját tusoló, wc volt a szobához.. Feltolt a hüvelyembe az orvos 4 db pici tablettát, rá 2 órával gyenge hasfájás kezdődött. Örültem hogy ilyen kis fájdalommal megúszom. Mondta az orvos hogy 4 óránként tesznek fel belőle amig el nem vetélek. mire a 4. órához értem olyan szinten görcsöltem hogy már csillagokat láttam. Szerintem kb mint egy szülési fájdalom. 10 mp szünetek voltak az 2 perces görcsök között. Jött a doki, mondtam neki hogy én ezt nem birom, csinálja meg az altatásos abortuszt. Mondta hogy elvisz előtte egy ultrahangra hogy "hogy állok". Szerencsémre a baba és a méhfal már levált csak még nem jött ki ,úgyhogy a doki maga szedte ki egy hosszú csipesszel az embriót. Persze csak egy szürke kis zsákszerüt, az embriózsákot láttam. De addigra a görcseim teljesen megszüntek. Szóval elmondhatom hogy egy óra hosszan nagyon brutálisan görcsöltem, de délután már otthon voltam 4 órakor. A vérzés még utána erősödött fel nagyon, 2-3 napig, de még most is barnázgatok két héttel a vetéltetés után, meg vannak kisebb görcseim. Megérte, hiszen a méhszájamat és a méhfalamat ez a módszer teljes mértékben megvédte, nincs veszély a következő terhességemnél, viszont egy kaparásnál már 3-4-5 nap után megszünik a vérzés és kész.
2013. márc. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

 Sziasztok!

Gondoltam én is hozzászólok, hogy a tapasztalataimmal esetleg másoknak segíthetek.

A terhességemet kínok kínja közepette tudtam meg.

Volt egy cisztám ami felrobbant, illetve egy ami még nem akart megszűni.

A fájdalmaim olyan hatalmasak votak,hogy kórházba kerültem, ahol közölték velem,hogy 2hetes ill. 4hetes terhes vagyok. Mivel az embriót még nem lehet látni, féltek,hogy nehogy méhenkívüli terhessém legyen, így 2naponta vérvételre jártam 2héten keresztül. Majd mikor minden adatom stimmelt és az ultrahangon is lehetett látni a picit, nagy lett az öröm. De sajnos nem sokáig a 9.heti ultrahangon megállapították,hogy

7 hetes korában sajnos megállt a pici gyermekünk szíve. Ezekután jöttek csak a kérdések, mi lesz ezután? Mivel magától nem ment el,így orvosi beavatkozásra lesz szükség minnél elöbb, nehogy a méhem begyúlladjon. Először kaptam gyógyszert,ami nem segített. Utólag olvastam,hogy a nők 10%-nak nem segít, hát pechemre én pont ebbe a 10-be szerepeltem. Majd pár napra rá megcsinálták a küretet. 29 éves vagyok ez volt az első terhességem és engem nem tágítgattak semmivel. A műtét napján 10re mentem be a kórházba, étlen, szomjan (mivel op. elött 8órával nem szabad semit enni,inni,nehogy a beteg mindent kihányjon) műtét után 2órára hazaengedtek, szabadlábon metróval. 3 hét múlva kell mennem kontrollra és azt kérte a doktornőm,hogy 2menszeszt várjunk az újrapróbálkozással.

Mindenkinek sok sikert és egészséget kívánok a gyermekvállaláshoz, fel a fejjel csak a szép jövőre szabad koncentrálni!

(USA-ban történt velem ez az esett,de magyar doktornővel)

2013. júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, sajnálom!

Kürethez ha még nem szült valaki a méhszájat muszáj tágítani. Itthon ezt lamináriával végzik, ami egy elég kíméletes módszer. Nem tudom, hogy kint hogyan végzik, lehet, hogy a műtét alatt tágították, de sajnos anélkül nem lehet megúszni - hiszen az eszközöknek valahogyan be kell férniük, az embriónak meg ki kell férnie, és ez egy gombostűfejnyi lyukon nem lehetséges.

2013. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 rimár anita válasza:
100%
A legtöbb esetben nem jó kedvéből mennek el a nők az ab-ra. Sajnos már nekem is volt benne részem :( és azt tudom mondani,hogy tényleg lelkileg viseli meg leginkább az embert,mert én szerettem volna megtartani,de nem tehettem és így nagyon rossz volt a saját lábamon besétálni a műtőbe.De szerencsém volt és minden rendben zajlott és rá egy évre új kapcsolatból szülhettem egy kislányt.De ha megint műtétre kerül a sor, akkor én biztosan kitudom jelenteni,hogy megint nem jó kedvemből fogok elmenni,hanem mert sajnos komoly okom lesz rá!!És aki azt mondja,h csak úgy megy,mert nem akar védekezni,annak nincsenek is érzései!!!!
2013. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
A méhszájtágító pálcikák felhelyezése és az azokkal eltöltött éjszaka nekem szörnyű volt. Úgy éreztem magam mintha annyira kéne pisilnem, hogy szétszakad az alhasam. Nekem rettenetes volt. Azt mondta a nővérke, hogy valakinek egyáltalán nem fáj, valaki meg egész éjszaka szenved. Valahogy sejtettem, hogy az utolsó kategória leszek. A műtéttel ugyanez, nekem annyira fáj, hogy hánytam is a fájdalomtól. Lelkileg sokkal megterhelőbb volt még ennek ellenére is nekem. Hónapokon keresztül csak sírva aludtam el. Nagyon rossz volt. Nem tudom, hogy ez a tabletta tényleg bejön-e. De Orbán kormánya alatt nem sanszos szerintem. Dokim is ezt mondta. Elvileg olyan lesz mintha menstruálna a páciens. tehát úgy válik le a baba, mint egy normál vérzés alkalmával, csak erősebb lesz esetleg a vérzés, én ennyit hallottam erről a tablettáról.
2013. júl. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
15-ös voltam. Még annyit szólnék hozzá, hogy nagyon sokan gondolják magukat itt nagyon okosnak. Én fogamzásgátló helyes használata és orvosi felügyelet mellett estem teherbe. Első hónapban rendesen megjött, a másodikban meg nem. 18 éves voltam ekkor és még érettségi előtt álltam, se szakmám, se állásom (ami még most is így van, mert még tanuló vagyok). A fő ok az volt, hogy másfél hónapig antibiotikumon éltem és hormont szedtem. Ezek mellett foglalja írásba nekem az orvos, hogy garantálja, hogy egészséges gyereket szülök. Meg van mindenkinek az oka arra, hogy miért megy abortuszra. Mellesleg akikkel voltam egy szobába (4-en voltunk), 2 18 éven aluli volt.
2013. júl. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16-os, az antibiotikum szedése csökkenti a fogamzásgátló hatását - csak a jövőre nézve. Sajnálom amit átéltél. Én szerencsére már abban a korban-élethelyzetben vagyok, hogy emiatt biztosan nem kell elvetetnem gyereket - van két lányom különben, az első babánk pedig elhalt, emiatt tudom milyen maga a műtét.
2013. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!