Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek volt már abortuszotok?...

Ujsagiro 2012 kérdése:

Nektek volt már abortuszotok? Azért kérdezem mert olvastam hogy nemsokára lesz abortusztabletta nálunk is. Vajon jobb, mint a normál abortusz? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
mesélhetne olyan is aki már átélte az abortuszt. nagyon szörnyű?

2012. máj. 10. 09:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

A fizikai része nem olyan szörnyű. Lelkileg nehéz a döntés.

Aki olyan, élete végéig cipeli ezt a terhet.

2012. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem volt még abortuszom, remélem soha nem is lesz.

De láttam már jó párat, mikor gyakorlaton voltam.

Hát...nem egy szívderítő látvány/élmény.


A tablettának biztosan vannak előnyei és hátrányai egyaránt.

Előnye, hogy jó esetben nem kell utána kaparás, így kisebb az esélye, hogy megsérül a méh és esetleg nem lehet többet babája az illetőnek.

De sok esetben nem ürül ki teljesen a méhtartalom, így a végén ugyanúgy műszeres befejezés kell...

Hátrány még, hogy csak fiatalabb terhességeknél alkalmazható. Meg ezt sem úgy kell elképzelni, hogy az ember bemegy a patikába és vesz egyet. Csak kórházban alkalmazzák ezt is, tehát a procedúra előtte ugyanaz.

Ami még hátrány, hogy egy nőnek alapból hatalmas trauma lelkileg egy abortusz. Viszont műszeres abortusz esetén az orvosra tudja vmilyen szinten hárítani a dolgot.

A tablettát viszont neki kell bevennie. Gyakorlatilag nem megöleti, hanem saját maga öli meg a gyereket, ami azért lelkileg nem biztos, hogy ugyanaz.

Plusz a tabletta úgy hat hogy vetélést idéz elő. A nő utána gyakorlatilag "megszüli" az embriót...nem tudom mennyire rázna meg mondjuk vkit, ha vetélés után a WC-ben megpillantaná az embriót...

2012. máj. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Volt már,egyedül a tágító felhelyezése fájt csak,nem vészes.Viszont a tablettáról azt hallottam,hogy elég rendesen okoz görcsöket,azt biztos nem venném be,inkább a műtét akkor.
2012. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Csak annak megterhelő lelkileg,aki meggondolatlanul,ok nélkül megy abortuszra. A média sulykolja bele a nőkbe,hogy ez gyilkosság,életed végéig bánni fogod. Nekem is volt abortuszom,de tudtam,hogy nem tudnánk még egy gyereket vállalni. Sokkal nagyobb lelki teher lett volna,ha bigottságból megszülöm,és a másik 3 gyerekkel együtt nyomorognának.
2012. máj. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó: Meggondolatlanul, ok nélkül megy abortuszra? Nyilván mindenkinek oka van rá, hogy elmegy.

De ha vkinek nincs pénze arra, hogy eltartson egy gyereket, miért nem védekezik?

2012. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolja mindenki egyből azt, hogy akinek abortusza volt, az nem védekezett?

Nyilván ha bármilyen okból nem akarja/tudja a babát megtartani, akkor védekezik, maximum baleset történt...

Persze van példa az ellenkezőjére is, de a környezetemben közel sem annyi. Ezek inkább megszülik, mert "a kaparás drága" - eltartani nem lesz az? :/

2012. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

77%-os: Te vmi álomvilágban élhetsz. Nehogy azt hidd már, hogy néhány kivételtől eltekintve az a rengeteg abortusz tökéletes védekezési módszer csődöt mondása miatt jött létre.

Az abortuszok igen jelentős része (érts: jelentős többsége) szar védekezési módszer vagy a védekezés hiány amiatt követezik be.

Ezért gondol arra mindenki, hogy az illető vmit szarul csinált.

2012. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jáj, ez a 83%-os mindig megelőz. Nagyon jól írsz!


Bár én kicsit sarkosabban fogalmaznék :)

2012. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
2.nak, utolsó mondatodhoz: meglátni egy halott embriót a Wc-ben nagyon megrázó, sajnos volt részem benne, az első terhességem 11 hetesen elhalt. Műtét előtt tágítás, elkezdtem vérezni, és elvetéltem még mielőtt a műtőbe toltak volna (ettől függetlenül megvolt a küret is). Viszont utólag belegondolva, sokkal keésbé megrázó élmény, mint ha álmomban történik meg az "elszakítás" a már amúgy sem élő gyermekemtől. Így elbúcsúztam, elvitte a víz, és nem veszélyes hulladékként végezte. Nekem így könnyebb volt. Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam.
2012. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem lelkileg sokkal szarabb a tabletta. + itt írták, hogy sok esetben akkor is kell kaparás, mert ha nem tudod felsorolni, hogy a gyerek összes alkatrészét megtaláltad-e a WC-ben, akkor kikaparnak, nehogy benned maradjon valami.

Mondjuk, ha lenne, hátha többen rájönnének, hogy mit is csinálnak pontosan, amikor abortuszra mennek...

2012. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!