Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt nagyon ciki elmondani a...

Ezt nagyon ciki elmondani a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés

Tudom, orvosnak mindent el lehet és el kell mondani, de akkor is...Szóval arról van szó, hogy 27 éves vagyok, és még soha nem voltam nőgyógyásznál:S

A másik dolog pedig az, hogy keresztény erkölcsök alapján élek, és szűzen szeretnék férjhez menni. Szóval még nem feküdtem le senkivel, erről muszáj beszélni a dokival?


2012. ápr. 28. 23:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
19%

"Mértékadó nemzetközi testületek, mint az IARC és UICC,

valamint az Európai Unió ajánlásai szerint a 25 éves korban

elkezdett és 65 éves korig periodikusan megismételt

szûrés jelent maximális védettséget az invazív méhnyakrák

kialakulásával szemben"


"Magyarországon például az évenkénti szûrés igénye rögzült a szakmai köztudatban, emellett azonban

- a megszokáson túl - szinte semmi sem érvel.

Egy, az IARC által szervezett munkacsoport 8 európai és kanadai, egymástól függetlenül szervezett szûrôprogram adatait elemezte. A követési idô meghaladta az elsô vizsgálattól számított 10 évet.

Az elemzett programok összesen 1,8 millió asszony szûrôvizsgálatának a tanulságait sûrítették (Day 1986). Arra a kérdésre kerestek választ, hogy egy megbízhatóan (biztosan) negatív citológiai kenetvizsgálat mennyi idôre nyújt védelmet az invazív méhnyakrák keletkezése ellen. Azt találták, hogy az évenkénti, valamint a két, illetve 3 évenként ismételt szûrôvizsgálat protektív hatása között alig van különbség, és még az 5 évenkénti szûrés is jelentôs védelmet nyújt"

2012. ápr. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Voltál azóta orvosnál? Minden rendben volt?

2012. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Az "álomdoki" már megvan ( [link] ) csak a múltkor ő volt szabin, nekem meg időközben megjött... :)

Ja igen, és akkor még egy fontos kérdés: van olyan szakasz egy ciklusban, amikor érdemes dokihoz menni? Úgy értem a menstruáció elmúlta után pár nappal/héttel, vagy esetleg jobb előtte néhány nappal?

2012. máj. 17. 22:52
 24/26 anonim ***** válasza:
Menstruació után 1 hét, és elötte 1 hét között.
2012. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
sikerült női dokit találnod?
2012. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Menses után, de még az ovuláció előtt legjobb menni, nekem legalábbis ovuláció után már kicsit feszül a méhem és a mellem is.
2012. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!