Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt nagyon ciki elmondani a...

Ezt nagyon ciki elmondani a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés

Tudom, orvosnak mindent el lehet és el kell mondani, de akkor is...Szóval arról van szó, hogy 27 éves vagyok, és még soha nem voltam nőgyógyásznál:S

A másik dolog pedig az, hogy keresztény erkölcsök alapján élek, és szűzen szeretnék férjhez menni. Szóval még nem feküdtem le senkivel, erről muszáj beszélni a dokival?


2012. ápr. 28. 23:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
32%

Arra azért készülj fel, hogy az orvos nem lesz lelkes, hogy még soha nem voltál nőgyógyásznál 27 évesen.

Arra is számíts, hogy esetleg megkérdezi, hogy az aktus mellőzése mellet volt-e valamilyen pettingben részed, mert nemi betegséget konkrét aktus nélkül is el lehet kapni.

2012. ápr. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül szólj! Én is későn vesztettem el a szüzességemet, és addig sokszor jártam nőgyógyásznál. Még a leletemre is ráírták mindig: virgo intacta.

Általában végbélen keresztül vizsgáltak, de a rákszűrést is elvégeztettem. Ehhez van egész kicsi eszközük is, amit kimondottan szűz lányokhoz használnak. Ez befér a hártya nyílásán is.

2012. ápr. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
13%

Nem hiszem hogy, nagyon ciki lenne.

Keress egy megbízható női nőgyógyászt, aki elött a vetkőzés és a terpesztés is elviselhetőbb, mint egy férfi elött, azonkívűl nagy valószínűséggel empatikusabb is női mivoltánál fogva, így szinte félszavakból is megérti minden gondodat hiszen nem csak könyvből tanulta, mint férfi kollegája.

A szüzességed miatt biztosan nem fog "beszólni" mint ahogy az itt a bloggban is megtalálható módon férfi orvosnál előfordult már...

Vannak már elegen nők is nőgyógyászok, szerintem keresgélj.

2012. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
46%

Ne legyen neked ciki, sőt büszkének kell lenned erre a tartásra, ami van benned ebben a mai világban, nem túl gyakori, sajnos.

Ne felejtsd el azt sem, hogy az orvos van érted és nem te az orvosért! Nehogy te szégyenkezz bármi miatt ami a betegségeddel, állapotoddal kapcsolatos, hiszen te fizeted az orvost és nem ő fizet neked, hogy megvizsgálhasson!

A női nőgyógyászt én is jó ötletnek tartom.

2012. ápr. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

# 11

Én ezt nem nagyon értem...

Az orvos nem azért van, hogy lelkesedjen vagy ne lelkesedjen, hanem azért hogy megvizsgáljon, ha szükség van rá és meggyógyítson.

A másik: kérdező nemi betegség miatt megy vizsgálatra szerinted?

2012. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ebben a világon semmi ciki nincs, még büszke is lehetsz rá. Mondd el feltétlenül.


Különben nekem azt szokta mondani a dokibácsim, hogy az övé az egyik olyan szakma, ahol semmi sem ciki, nincsenek tabuk. Pedig én aztán tudok olyanokat kérdezni, hogy hű...

2012. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

#15:


Nyilván nem nemi betegség miatt megy, csak azért írtam, mert valaki előttem azt írta, hogy szűzen ennek a lehetőségét kizárja az orvos. Egy lelkiismeretes orvos, főleg ha ilyen korban megy valaki először, alaposan ki fogja kérdezni. Azért írtam, hogy felkészülhessen lelkileg a kérdésekre.


A "nem fog lelkesedni"-t pedig azért írtam, mert évente kellene menni nőgyógyászhoz. Nyilván senki nem szeret, de kell a saját érdekünkben.

2012. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

8. vagyok.


Nem értem, hogy miért pontoztál le. Amúgy nem mondtam, hogy kötelező válaszolni.

De egyébként a figyelmedbe ajánlanák egy másik kérdést, csak, hogy lásd, hogy templomban is lehet ismerkedni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..

2012. ápr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat:)

Tudom, hogy korábban el kellett volna már mennem, de miután nem éltem szexuális életet, és még nem volt semmi problémám, betegségem így ez elmaradt. Egyébként ilyenkor mit vizsgál az orvos? Mármint mit mondjak, miért jöttem? Van ilyen általános kivizsgálás?


Tudjátok én úgy vagyok a szüzeséggel, hogy nem (csak) magam miatt csinálom ezt. Hiszem, hogy ha férjhez megyek, akkor ő tisztelni és becsülni fogja azt, amiért vártam vele.

A visszajelzések alapján (és minden beképzeltség nélkül írom) szép vagyok és csinos, szeretek férfiakkal ismerkedni és beszélgetni. Szóval semmi gond nincs ezzel a dologgal:)

2012. ápr. 29. 18:11
 20/26 anonim ***** válasza:

Mond azt az orvosnak, ami a valóság. Egyszerűen vizsgálatra jöttél, és még nem voltál. Nem kell tovább részletezni, a többit bízd rá. Kérdezgetni fog. pl.: első mensi ideje, rendszeresség, mióta élsz, ha élsz nemi életet, hasonlók. Utána megvizsgál, és lehet, hogy kenetet is vesz a rákszűréshez. Nem tudom, te még szűz vagy, viszont 27 éves. Szűz lányok esetében is tudnak kenetet venni, egy vékony pálcával csinálják, tehát ha tampont használtál, ez nem lesz gond.

Kellemetlen, inkább mint fájdalmas. Szóval nem kell félned vagy aggódnod.

2012. ápr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!