Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nő vagy férfi nőgyógyász a jobb?

Nő vagy férfi nőgyógyász a jobb?

Figyelt kérdés
1. nőgyógyászati vizsgálatomra mennék, de nekem olyan fura lenne, ha egy férfi vizsgálna meg. Tudom, h. neki ez a munkája, de én elég szégyenlős vagyok.
2012. márc. 28. 09:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
43%

"a szakmai tudás se attól függ, hogy milyen nemű az orvos"

Ez igaz, de a nőnek a helyzeti előnyét soha nem tudja behozni egy egyformán szorgalmas és empatikus férfi orvos.


Ez olyasmi lehet mint pl. soha nem veheti fel a versenyt egy valamikor aktivan versenyző vivóedzővel, az olyan, aki halál szorgalmasan tanulta és bújta a könyveket, de soha nem volt versenyző...

2012. márc. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
46%

Érdekeset találtam:



Dr. Jeney Krisztina


- Hölgyről lévén szó, megkerülhetetlen a kérdés: miért lett szülész-nőgyógyász?

- Nem hirtelen fellángolásból, mert felnőtt fejjel hoztam döntést.

- Kivételes helyzetben voltam, 30 évesen kezdtem az egyetemet.

- Előtte az anyaság játszotta a főszerepet, húsz évesen szültem.

- Ma is úgy gondolom, a nők empátiaképessége nagyobb, s vannak,

- akik ezért tudatosan keresik az orvosok között a nőket. Jónéhány éve már az egyetem is

- támogatta törekvéseinket, a nyolc szülész-nőgyógyász jelöltből például hárman voltunk nők.

- Ehhez a hivatáshoz nélkülözhetetlen a magas szintű belgyógyászati és sebészi tudás.

-

2012. márc. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
46%

egy másik idézet dr Szabadi Erika nőgyógyásztól:


"„Nőként végezni szülész-nőgyógyászati orvosi tevékenységet azért jó és érdekes, mert nőként pontosan ÉRTEM, hogy az engem felkereső páciens mit akar, vagy éppenséggel mit nem akar elmondani. Panaszait pedig ÁTÉRZEM, mert valószínűleg már én is megtapasztaltam, vagy meg fogom tapasztalni azokat.”"

2012. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nyugodtan levonhatod azt a tapasztalatot, hogy igazából a megszokáson kivűl semmi sincs ami a férfi nőgyógyászok oldalára billentené a mérleget. Nagyon jól keresnek a nőgyógyászok és ezért is "zárják soraikat" és mindent elkövetnek, hogy ez nehogy kiderüljön!


Az meg nem igazán lehet kérdés, hogy a lányok nagy tobbségben sokkal "traumásabban" élik meg az idegen férfi elötti vetkőzést és terpesztést, mint egy megértő kedves nő elött. Persze az sem könnyű.

2012. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
52%
Jahm panaszait átérzi, tehát aki nőként nőgyógyász akar lenni, annak az összes betegséget végig kell élnie, ami benne az orvosi szakkönyvben :D
2012. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem a férfiak többségének nincs hüvelye, nagy- és kisajka, méhe, petevezetéke, stb....

Akkor most kinek könnyebb?


A vak ember is tökéletesen megtanulhat mindent, igen alaposan, de valami azt súgja nekem, hogy inkább látó orvoshoz mennél.

Vagy tévedek?...

2012. márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
62%
Nem érted a lényeget, attól még hogy nő, még nem lesz jobb orvos, mert van neki puncija. Szerinted ők nem könyvből tanulják a betegségeket?
2012. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
34%

De bizony hogy jobb lesz! Méghozzá nem is kicsivel!


16, nagyon "plasztikusan" érvelt mellette.

2012. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
57%

Dr. Ádám Szilvia, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének munkatársa


Női vagy férfi orvos - Te kit választanál?


Figyelmesebbek, gondoskodóbbak és empatikusabbak a női orvosok. Igaz, a bizalomért jobban meg is kell dolgozniuk: az emberek ugyanis "szófogadóbbak", ha férfi orvos kezeli őket. A tekintélynek jóllehet inkább misztikus alapjai vannak, hiszen a női orvosok kevesebbet hibáznak, a munkájukkal szemben pedig sokkal kevesebb a panasz."



Van aki azt mondja, ő csakis női nőgyógyászt akar. Csak nem képzelem, hogy majd egy férfinak levetkőzik és mezítelen alsótesttel a vizsgálóasztalra fekszik? Hiába győzködöm, hogy hiszen ő is csak egy orvos, nem a nőt látja benne. De ő hajthatatlan, semmi pénzért nem menne be egy férfi rendelőjébe. Szerinte ő sosem értené meg, mi is történik vele, mit jelent egy-egy nőorvosi vizsgálat, vagy például a szülés. Hiszen ő csak egy férfi.

Sokan gondolkodnak ehhez hasonlóan, a kutatások szerint a nők 78 százaléka sokkal szívesebben megy női orvoshoz, és csak 22 százalék fordul férfi nőgyógyászhoz.


Anyáskodóbb a női orvos,

Pedig a női orvosok valóban figyelmesebbek, gondoskodóbbak a páciensekkel. Az erről készült felmérések mindegyike szerint átlagosan 10 százalékkal több időt töltenek a betegeikkel, többet kérdeznek, nem mellesleg foglalkoznak azzal is, hogy bátorítsák, megnyugtassák és biztassák őket. Ami pedig még érdekesebb, a páciensek viselkedése. A vizsgálatok szerint a nők sokkal öntudatosabbak és magabiztosabbak a női orvosok előtt, mernek kérdezni és többször meg is szakítják őket, ha valamit nem értenek, amit egy férfi orvos szobájában nem igen tesznek.

A magyarországi vizsgálatok is megerősítik a nemzetközi tapasztalatokat. Dr. Ádám Szilvia, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének munkatársa átfogó képet kapott a hozzáállásukról is. Ő is azt mondja: míg a férfiakra sokkal inkább a teljesítményorientáltság jellemző, a nők elsősorban érzelmi alapon közelítenek a betegekhez.

- A családi gondoskodás itt is előjön, sokkal kevésbé tekintik tárgynak a pácienseket, jobban átveszik és átérzik problémáikat. Nem véletlenül választanak, választottak legalábbis korábban olyan szakterületeket, ahol az emberi tényezőnek nagyobb a szerepe. Mint a pszichiátria, a gyermekgyógyászat, vagy a háziorvosi praxis. , aki szerint a különbség még a kiégésben is érezhető. - Az orvosok életében két kritikus időszak van, a rezidensi évek, illetve amikor már hosszabb ideje dolgoznak egy helyen, különösebb változások nélkül. A férfiak kiégését a teljes elidegenedés, az érzéketlenség jelzi,


Nők hátrányban?

Tény azonban, hogy a nőknek sokkal többet is kell bizonyítaniuk, nemcsak a betegek, de férfi kollégáik, főnökeik felé is. Sokkal nehezebb a karrierépítésük is, a mindennapi munkában a gyerekvállalás többnyire komoly akadály. Éppen ezért döntenek végül sokan a könnyebb pálya mellett, gyógyszerlátogatónak állnak, vagy nem túl megterhelő szakterületen dolgoznak tovább. A tapasztalatok és a felmérések pedig egyértelműen azt mutatják, hogy a női hozzáállás nem csak a betegek lelkének tesz jót, de fizikálisan is segít a gyógyulásban. Az alaposabban kikérdezett, a döntésekbe bevont páciens egészségesebb és ritkábban válik orvosi tévedések áldozatává.

Inkább női orvost választunk?


Az Egyesült Királyságban készült eddigi legátfogóbb vizsgálat is ezt támasztja alá: A 2001 és 2009 közötti időszakban 3685 férfi doktornak és fogorvosnak kellett az ottani illetékes hatósághoz fordulnia, mert rosszul végezték munkájukat. Ezzel szemben a mindössze 873 női orvos ügye került a hivatal elé, pedig a doktorok és a fogorvosok 40 százaléka hölgy. De kiderült az is, hogy a háziorvosok, a kórházi doktorok és a fogorvosok között kevesebb az esély arra, hogy a nőket felfüggesztik állásukból, eltiltják a betegektől, vagy vizsgálóbizottság elé állítják őket. A háziorvosok közül például csak 29 nőt tiltottak el a betegek kezelésétől, míg a férfiak közül mintegy kétszázat!

2012. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
57%
Bocsánat, kicsit hosszúra sikerült az előző, de legalább szakember véleményét is olvashatjuk.
2012. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!