Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menjek vagy ne nőgyógyászhoz?

Menjek vagy ne nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

A menszeszem néha kimarad egy hónapot vagy egymásután kis szünettel megjön. Néha nagyon erős néha alig. Én ezt annak tudtam be hogy még nem állt be és ez teljesen normális.(1éve van meg) Viszont volt iskolában általános kivizsgálás és a doktor azt mondta beutal nőgyógyászhoz. Mivel a családomban is vannak ilyen problémák.(nővéremnek nem jön meg csak gyógyszerrel,anyámnak legtöbbször 2hétig tart) Majd a barátnőm azt mondta hogy ez normális, úgyhogy megnyugodtam. Viszont mostanában olvastam egy cikket, hogy milyen veszélyes lehet a rendszertelen ciklus. Úgyhogy elbizonytalanodtam. Szerintetek?

Bocsi kicsit hosszú lett, de köszönöm aki elolvasta :)


2012. márc. 22. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Eleinte normális, hogy rendszertelen, de ha a családodban előfordul az ilyesmi, akkor a helyedben inkább kivizsgáltatnám magam.
2012. márc. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez a korodtól is függ, sokaknál 16-18 vagy akár 20 éves korukig sem áll be rendesen. Én 12 voltam, mikor megjött, és 17 éves koromig kiszámíthatatlan volt, de kb két évig 15 éves koromtól kéthavonta jött meg. Na azt bírtam, a nyári időszakban egyszer, max kétszer kellett csak küszködnöm a dologgal :)


Természetesen orvoshoz mindenképp aájnlott elmenni, mert lehet, hogy normális nálad, de az is lehet, hogy problémát jelez. Mindenki más. Én is voltam dokinál, nem is egynél, megnyugtattak, hogy normális ilyen korban a rendszertelenség, nem igaz, hogy maximum egy év alatt mindenkinek beáll, vagy be kéne állnia. Nekem igazából akkor állt be rendesen, amikor rendszeres nemi életet kezdtem élni, tehát majdnem 18 évesen. Gyógyszert, fogamzásgátlót nem szedek, nem szedtem. Mostmár 6-7 éve semmi probléma vele, 1-2-szer csúszik pár napot, egy hetet, de általában rendben megjön.


Menj el dokihoz, ne félj tőle.

2012. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Elfelejtettem írni 14éves vagyok. Mit csináltak nálad a nőgyógyásznál? Mármint csak beszélgettetek vagy rendesen kivizsgált? Bocsi a fájó tudatlanságom miatt :D
2012. márc. 22. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az iskolaorvos javasolta, menj el, veszítenivalód nincs. Ha szűz vagy, szerintem max. ultrahang és vérvétel lesz, ha már nem vagy, akkor meg amúgy is illik elmenni.
2012. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmiféle problámád nincs, majd 16-17 éves korodra beáll nagyjából. Ha nőgyógyászhoz mész ezzel max fogamzásgátlót fog ajánlani, ami viszont borithatja a hormon háztartásodat és ezt a problémát sem oldja meg csak elkendőzi és átveszi a "vezérlért" a hormonjaid felett. Én nem tenném!

A négyógyász miért ne vizsgálna meg, ha elmész hozzá, legfeljebb a fenekeden keresztűl nyúl majd fel neked.

2012. márc. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És szerintem keress szépen nyugodtan, amig bőven van rá időd, egy megbizható kedves női nőgyógyászt, mert azért mégis csak könnyebb elötte vetkőzni és terpeszteni mint egy férfi elött, és a kényesebb dolgokat is egyszerübb vele megbeszélni, hiszen ő is nő, aki átélte ezeket nem csak tanult róla.
2012. márc. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rendesen kivizsgál ha elmész, nem kell félni, majdnem biztos hogy női dokival fogsz ott találkozni, de azért előre érdeklődd meg!
2012. márc. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi probléma, de ha megnyugtat, menj el a gyerek, esetleg a tini nőgyógyászatra és tényleg keress egy dokinénit. Sokkal elviselhetőbb elötte,mint egy pasi elött.


Jó lenne ha anyud elkisérne.

2012. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!