Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOm van 2éve. Ezidáig vonakod...

Szilvijoe kérdése:

PCOm van 2éve. Ezidáig vonakodtam a szintetikus szerekkel való tüneti kezeléstől. De mostanra már lelkileg is megvisel a sok vele járó kellemetlenség/hízás, száraz bőr, zéró libidó stb/Mi a tapasztalat az erre felírt fogamzásgátlókkal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

2012. jan. 15. 23:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nincs, egyáltalán nincs havi ciklus:(
2012. jan. 20. 09:06
 12/15 anonim ***** válasza:

A problémád meg volt a tabletta előtt is? Előtte sem volt normálisan vérzésed?

Egyébként sajnos első kézből tudom milyen szar a PCO. Nekem nincs inzulinrezisztenciám, ezért nem tudnak metformint sem adni rá. Fogamzásgátlót nem akarok, mert az nem hoz helyre, csak a tüneteket fedi el. Túlsúlyom sincs (sőt, sovány vagyok), így diéta sem segítene.

Menj el inzulinrezisztencia vizsgálatra, és ha nincs, akkor nem tudom:( Engem sem tudott még egy orvos sem tartósan kezelni.

2012. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Szerintem tinédzser koromban volt rendes a menzeszem.A fogamzásgátló szedésekor minden terv szerint működött, de ugye nem ez a természetes.Viszont akkor legalább így vagy úgy,de megfelelő volt a hormonszintem és nem kísértett ennyi kórság:(Egyébként én is tartok tőle, mi van ha nincs IR, akkor merre tovább?Ez egy ördögi kör a tablettával, ha beszeded bajt okoz a későbbiekben, ha abba hagyod, akkor is, és ha normalizálni akarod az állapotod, ismét be kell szállnod a körbe....
2012. jan. 21. 09:20
 14/15 anonim ***** válasza:

Jah, a tabletta ilyen, csak ezt mindig elfelejtik mondani az orvosok...

Egyébként már én se nagyon tudom mi kezdjek a helyzettel. IR-em nincs ugye. Szóval kaptam tesztoszteron csökkentőt (ami nem fogamzásgátló, és nem is szteroid), azt szedegettem vagy másfél évig. Szép lett a bőröm, kevesebb a szőröm, elég volt hetente hajat mosni, mert nem zsírosodott. De elég erős gyógyszer, féltem is a májam, meg hát életem végéig csak nem szedhetem, főleg, hogy eredetileg férfiaknak való gyógyszer....

Félek, hogy ha véletlen teherbe esek, akkor senki nem tudja megmondani, hogy árt-e a babának vagy sem.

Most két hete elfogyott, megnézem milyen nélküle. Már zsírosabb a bőröm úgy érzem, de lehet csak a vizsgák miatti stressz.

A nőgyógyászom adott D-vitamint, mert állítólag segíthet a PCO-n. Jó nagy adagot szedtem belőle, volt is egy peteérésem hogy attól, vagy sem, azt nem tudom.). De aztán megint semmi. Már elfogyott, csak nem volt időm visszamenni a dokihoz.

Ezen kívül adott gyógynövényes cuccot, hátha rendberak, de nem érzem a hatását.

Ugyanott tartok, mint 4 éve, mikor kiderült.

Nemsoká visszamegyek az orvoshoz és várom az újabb ötletet:)


Ha vége a vizsgaidőszaknak, akkor keresek egy kineziológust. Most már csak ebben reménykedem. A nőgyógyászom ajánlotta, és rengeteg bnőmnek segíttett ilyenolyan problémákban.


Nem tudom hiszel-e az ilyesmiben, de talán egy próbát megér.

2012. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Látod, ez egy ördögi kör. Ha egyszer elkezded, szinte varázslóvá kell válnod, hogy szintetikus készítmények nélkül élj teljes, egészséges életet.

Kineziológusnál egyik közeli ismerősöm járt /más jellegű problémával/,az ő tapasztalata az volt, hogy inkább pszichésen próbálnak rád hatni. Tudod, változtass a hozzáállásodon, gondolj vissza, mi sokkol a múltban stb.Én anno homeopátiás kezelést kaptam. Nagyon hatásos volt. Lassú folyamat, de látványos javulás. De sajnos a kezelőm elköltözött más városba és így nem tudott tovább kezelni. Ha érdekelnek részletek, írj egy privát üzit!

2012. jan. 23. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!