Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvelygomba....

Visszatérő hüvelygomba. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Terhesség elött is többször volt már gombám.A szülés óta viszont sűrűn.Hüvelykúppal 3 nap alatt elmúlik,de kicsit aggasztó,h havi 2 szer elöjön.Menstruáció elött sokkal intenzivebb.Voltatok már igy?
2012. jan. 4. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert nem múlik el. Fordulj orvoshoz, ott kapsz normális gyógyszert.
2012. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szia.én már 5 éve vagyok ezzel így.két kislányom van strandra meg ilyen helyekre max egy évben egyszer megyek.napi fürdés + mosakodás és sűrűn betét csere.most is van két hete voltam dokinál minden eredményem kitűnő mégis van.a terhességemnél is volt vagy 5gyógyszert próbáltunk ki egyik sem vált be most én is kúp meg canasten.a doki azt mondja ilyen az immunrendszerem azért van ez.
2012. jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szia sok nonek van visszatero gombaja. aki hajlamos ra az sajnos nem sokat tud tenni ellene csak kezelni amikor kijon. en is igy vagyok vele, fiatal korom ota pedig teljesen egeszseges vagyok. terhessegem alatt viszont nem volt... amugy 3-4-szer van egy evben. fontos hogy amikor magadat kezeled, parod peniszet is kenni kell a canesten kremmel,es termeszetesen ne szexeljetek amig tart a kezeles
2012. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, csak 19 vagyok és még nem is szültem - el se tudom képzelni, mi lesz velem akkor. Az elmúlt fél évben kábé 6szor jött ki és már mindent kipróbáltam, a legutóbbi kenetem alapján meg nincs is semmi bajom, pedig közben ugyanazok a tüneteim vannak, mint mikor ezt hozta ki a kenetem :s Én most a Colpo Cleaner Jódos irrigálásával próbálkozom, aztán hüvelyflóra helyreállítással. De már nem is hiszek benne, hogy ez valaha elmúlik :(
2012. jan. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. Gyermekkorom óta kínoz a hüvelygomba, ami idősebb koromra (41 év) egyre gyakrabban előjött. Legutóbb 2 évig tartott. Azt hiszem az összes kúpot, krémet, tablettát kipróbáltam, de nem nagyon segítettek. A csodát bio almaecetnek hívják. 1 hónapig ittam 3x1 evőkanállal 2 dl vízben vagy gyümölcslében elkeverve. Nekem (végre) ez segített. Tulajdonképpen fogyókúrázásra kezdtem el szedni, de kiderült, hogy erre a problémára nagyon jó! Legalábbis nekem segített. Az almaecet savas kémhatású, fogyasztása mégis lúgosítja a szervezetet.
2012. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt található egy nagyon jó összefoglaló a témában:


[link]

2012. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ötödik válaszadó írta az ecet fogyasztását, viszont elolvastam az utolsó válaszadó által beszúrt linket, miszerint:

"20. Figyeljen az élesztőre és a penészgombára!


A visszatérő gombás hüvelyfertőzésben szenvedő nők allergiássá válhatnak az élesztő- és penészgomba-tartalmú élelmiszerekre. Tartózkodjon az olyan ételektől és italoktól, mint a kenyér, a fánk, a sör, a bor, az ecet, a savanyúság, az erjesztett ételek, a sajt, a gomba és a gyümölcslevek."


DE:

"16. Irrigáljon ecettel!


Az ecet savassága körülbelül megegyezik a hüvelyével; ez az oka annak, hogy a langyos ecetes-vizes oldatot (4 kiskanál ecet fél liter vízbe) időnként mint irrigáló folyadékot ajánlják. Néhány orvos szerint ha a hüvely megfelelő pH-ját fenntartják, az élesztőgomba kisebb valószínűséggel fog elszaporodni."


Akkor most mi van az ecettel?

Irrigáljunk vele, de ne együk? 5-ös válaszadónak viszont épp így segített.....

2012. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha te ecettel akarsz irrigálni, amikor gyulladt a hüvelyed a gomba miatt, össze fogod pisilni magad...
2012. jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akar a fene! Csak ezt írták.

Egyébként megelőzésként írták, nyilván nem akkor, mikor gyulladásban van...


Nekem a 2 pont közti ellentét érthetetlen.

2012. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 balambaer válasza:
Sziasztok, 2 évvel ezelőttig azt sem tudtam mi a hüvelygomba. Egyszer strandon elkaptam, majd egyre sűrűbben jött vissza. Szinte el sem múlt... A bóraxos glicerint (Naturland) babák szájpenészére illetve cukorbetegek nemi szervi gombájára ajánlják, de a hüvelygombára is kitűnő és olcsó. A kis üveg kb. 350 Ft. Akinek havonta vagy sűrűbben visszajön, kis fecskendővel (tű nélkül...) kell bejuttatni keveset a hüvelybe, jó mélyen. Naponta-két naponta, aztán lehet ritkítani. Aki nagyon hajlamos, és érzi hogy kezd visszajönni, csinálja meg. Szexuális életet lehet közben élni, amikor csak fenntartó kezelést alkalmaztok, kb fél óra alatt lassan kifolyik a hüvelyből. Az almaecetes irrigálás is jó, bár konkrétan gombás fertőzésnél már a bórax, ami igazán segít. A canesten és társai kúpok nagyon drágák hosszú távon és nem jó a hüvelyfalnak sem... Remélem segítettem sorstársaimnak.
2013. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!