Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOm van 2éve. Ezidáig vonakod...

Szilvijoe kérdése:

PCOm van 2éve. Ezidáig vonakodtam a szintetikus szerekkel való tüneti kezeléstől. De mostanra már lelkileg is megvisel a sok vele járó kellemetlenség/hízás, száraz bőr, zéró libidó stb/Mi a tapasztalat az erre felírt fogamzásgátlókkal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

2012. jan. 15. 23:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálataid voltak és mivel kezeltek eddig?
2012. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlótól a libidód egyenesben mínuszba megy át, és még tovább hízol. A megvonásos vérzésed rendszeres lesz, de amint abbahagyod a tabit, lehet, hogy meg sem jön többé.

Endokrinológushoz fordulj, ott gyógyítják ezt a betegséget és nem csak tüneti kezelést alkalmaznak.

És csináld a PCO-s diétát, az sokat javít az állapotodon.

2012. jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, maximálisan egyetértek az utolsóval! Írtam neked egy privit ezzel kapcsolatban.
2012. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm, a kommenteket,rendes Tőletek!

Nem kezeltek semmivel, minden orvos a fogamzásgátlót tukmálja, és én nem tüneti kezelést akartam, pláne nem szintetikus készítményekkel, melyeknek köszönhetem mindezt/8 évig Tri-Regol/.Endokrinológus kizárta a pajzsmirigy-rendellenességet és a hipofízis aedenoma-t, utána széttárta a karjait és utamra bocsájtott:(

Libidóm így is nulla és 15 kilót sikerült híznom, teljes életmód váltás mellett-amúgy sportoló vagyok-Végső elkeseredésembe választanám a szükséges rosszat, de ha valaki tudd valami okosat, örömmel veszem:)

2012. jan. 17. 20:44
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát legelőször is egy értelmes endokrinológus beutalt volna terheléses cukorvizsgálatra. Ha inzulin rezisztenciád van, akkor arra tudnak adni gyógyszert, ami sokaknál javít a helyzeten, segít a fogyásban.
2012. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Vércukorszintet néztek, de mivel normális tartományban volt, ezért nem foglalkoztak vele, hiába erősködtem, hogy mindettől függetlenül az inzulin szint még magas lehet.

Kellene egy segítőkész, elhivatott pécsi endokrinológus.

2012. jan. 17. 22:37
 7/15 anonim ***** válasza:
A környéken nincs valami magánlabor? Vagy nem tudod megoldani, hogy felmenj Pestre a MensMentisbe? Fontos lenne az inzulin, nagyon fontos. A cukrom nekem is mindig jó, csak az inzulinom botrány. És erre kell a met.
2012. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A PCOS-nek semmi köze a pajzsmirigyhez. Ha te PCOS vagy, akkor nem pajzsmirigyproblémát kell keresni, hanem a PCOS-t kezelni. Tényleg kéne neked egy értelmesebb orvos, mert ez nagyon gáz. Családtagnak és a barátnőmnek is az inzulinnal van a baj. A cukor tökéletes. De inzulinrezisztenciájuk van, és meddők is.
2012. jan. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szia mindenki!

Ma megvolt a nőgyógyász:)Képes volt 3 hormont megnézetni, aztán Norcolut és Dienille receptekkel távoztam:(Meg kell hozni a menstruációt és menstruálni kell,ez a kezelési mód és a hozzá állás. Még csak javaslatot sem kaptam arra, hogy endokrinológushoz kerüljek. Persze bejelentkeztem SZTK alapon, mert fizetni nem tudok érte, mivel csillagászati összegeket kérnek és most lettem munkanélküli:(

Egyébként anno kértem az IR vizsgálatot, de az orvos elkapta a kezem/szó szerint/ és elkezdett kiabálni, h nézzem meg, ha én PCOS-s lennék, fekete szőr borítaná,100kilósnak kellene lennem. Mivel egyik sem stimmel, mehetek kiváltani a fogamzásgátló receptet.Szóval "jók" a tapasztalatok, csak kezelni ne kelljen. A pajzsmirigy vizsgálat amolyan rutinszerű laborvizsgálatoknál. Egy szó mint, száz, IR vizsgálatot szeretnék kiküzdeni magamnak.Örülnék, ha valaki tudna ajánlani egy módszert, mellyel ezt elérhetem:)

2012. jan. 19. 20:49
 10/15 anonim ***** válasza:
A vérzésed rendben van?
2012. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!