Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van még rajtam kívül valaki,...

Van még rajtam kívül valaki, aki nem jegyzi fel a menstruációját, és nem tartja számon a ciklusát?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 22:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Évente kell rákszűrés, hiszen 3-5 év alatt alakul ki, tehát ha 3 évente mész el, akkor már rég kialakulhatott. Viszont ha évente akkor a legelejétől lehet gyógyítani.
2011. dec. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Magyarországon például az évenkénti szûrés igénye rögzült a szakmai köztudatban, emellett azonban - a megszokáson túl - szinte semmi sem érvel.

Egy, az IARC által szervezett munkacsoport 8 európai és

kanadai, egymástól függetlenül szervezett szûrôprogram

adatait elemezte. A követési idô meghaladta az elsô vizsgálattól számított 10 évet.

Az elemzett programok összesen 1,8 millió asszony szûrôvizsgálatának a tanulságait sûrítették (Day 1986). Arra a kérdésre kerestek választ, hogy egy megbízhatóan (biztosan) negatív citológiai kenetvizsgálat mennyi idôre nyújt védelmet az invazív méhnyakrák keletkezése ellen. Azt találták, hogy az évenkénti, valamint a két, illetve 3 évenként ismételt szûrôvizsgálat protektív hatása között alig van különbség, és még az 5 évenkénti szûrés is jelentôs védelmet nyújt."

2011. dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Akkor ne járj nőgyógyászhoz ;) Én 100%, hogy kigyógyulok a méhnyakrákból, ha valahogy lesz nekem. Te már nem biztos.
2011. dec. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az év elején temettük egyik kolleganőnket, aki rendszeresen járt nőgyógyászhoz...úgyhogy óvatosan azzal a 100%-al!
2011. dec. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!