Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van még rajtam kívül valaki,...

Van még rajtam kívül valaki, aki nem jegyzi fel a menstruációját, és nem tartja számon a ciklusát?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 22:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

Lehet le fognak pontozni, de szerintem ez furcsa 20 év felett.

Szerintem ha minden ember tisztában lenne ezekkel a dolgokkal, elég sok problémát meg lehetne előzni.

Szóval oké, hogy vki 27 évesen védekezik mondjuk gumival, így marhára nem kell, hogy érdekelje, mikor is van peteérés, de na...

Ha egyszer kiszakad? Azért nem árt tudni, hogy mennyire veszélyes időszakban van az ember, hiszen a 72 órás tabletta sem cukorka.


Vagy pl. ha a nők ismernék a ciklusukat és a bennük lezajló változásokat, akkor nem kérdezné meg minden héten vki, hogy miért van ciklus közepén nyúlós folyása vagy épp pecsételő vérzése.

2011. dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Sokáig én sem írtam, de mindig tudtam, hogy nagyjából mikorra várjam.

Aztán 1,5 éve kimaradt, 3 hónapig nem jött meg, aztán még fél évbe telt, mire sikerült a dokinak elérni, hogy gyógyszer nélkül is újra legyen peteérésem és menstruációm is.

A dokinak egyből az volt a kérdése, hogy mikor jött meg utoljára, és csak azért tudtam megmondani, mert pont a szülinapomkor.


Azóta mindig írom, és eleinte amikor sikerült a dokinak "újraindítani" a petefészkemet, beállt 28-29 naposra, de mostanában megint kezd szétcsúszni, mert már 34-36 napokra jön meg. Szóval szerintem hasznos, mert ha 40 nap fölé menne, visszamennék egyből, mert már így sincs minden hónapban peteérésem.


21/l

2011. dec. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
7%
25 évesen már rég esedékes az évenkénti méhnyakrákszűrés.szégyen
2011. dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
én sem jegyzem fel:D
2011. dec. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"25 évesen már rég esedékes az évenkénti méhnyakrákszűrés.szégyen"


Lehet, hogy szerinted szégyen, de nem kértem minősítést! 5 éve állandó partnerem van, én vagyok az első szexuális kapcsolata, és óvszert használunk. Előtte is csak egy fiúval voltam, együtt veszítettük el a szüzességünket. Úgyhogy nem gondolom, hogy olyan hűde nagy kockázata lenne a méhnyakráknak. Vagy te igen? Mégis honnan kapnám el a vírust, ha a párom még nem volt másik nővel, aki esetleg átadhatta neki? De nyilván ha te fűvel-fával kefélsz, dohányzol, nem tisztálkodsz, fogamzásgátlót szedsz, stb... akkor neked nem árt szűrésre járni. :) Ennyi erővel egyébként bármilyen, nem nőgyógyászati szűrésre is járhatnék évente, de köszi, inkább kihagynám. Jaa, és amúgy HPV szűrés is elég lenne 3 évente, csak kicsit túlbuzgók a magyar nők.

2011. dec. 22. 10:08
 16/24 anonim ***** válasza:
Méhnyak rákot sajnos nem csak úgy lehet elkapni,ha füvel fával kefél az ember.De persze Te tudod, a Te döntésed...
2011. dec. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
egyetértek a kédezővel
2011. dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
*kérdezővel
2011. dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én meg még szűz vagyok, mégis van bennem Hpv. Összeszedtem valahol, ki tudja, hogy hol.

Szerintem évenként 1x azt az 1 percnyi kellemetlenséget igazán ki lehet bírni.

2011. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Persze, tudom én, hogy máshogy is össze lehet szedni. De én soha nem járok sem strandra, sem uszodába, sem szoliba, öltözőben nem ülök le, a wc-re is kizárólag itthon ülök rá, úgyhogy tényleg minimális az esélye szerintem. Életemben nem volt még gombám sem, pedig az összes barátnőmnek volt már, ez egy elég általános dolog. Aztán ha majd mégis lesz valami gond, hát istenem, magamra vessek! :)
2011. dec. 22. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!