Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éjjel bepisilek mert az...

Éjjel bepisilek mert az álmondom hogy wécén vagyok, van kiút?

Figyelt kérdés

ziasztok!

Sokáig gondolkodtam hogy lemerjem-e írni, de kérlek titeket akik válaszoltok hogy komoly válaszokat írjatok.

Szóval 27éves vagyok és eddig nem volt gondom sosem az ágybavizeléssel. Alapvetöen ha ébren vagyok nincs gondom sem a hólyagommal, sem a vizelési érzékelésemmel, az ágybavizelés is akkor történik amikor alszom. Alapvetöen mindíg álmodok valamit, amire mindíg emlékszem, söt sokszor van hogy amikor felkelek kell pár perc hogy realizálni tudjam azt hogy ébren vagyok, és már nem álmodom. . . És sajnos az utóbbi pár hónapban többször is elöfordult 3-4 alkalommal hogy, azt álmodtam hogy pisilni kell, és hogy a wécén vagyok álmomban, - álmomban még meg is gyözödtem róla hogy biztosan a wécén vagyok - és akkor ébredek fel amikor már pár csepp befolyt. De az álom hogy a wécén vagyok annyira valóságos hogy, mint ahogy fentebb írtam, még meg is gyözödöm róla álmomban hogy "ébren a wécén ülök":(( Ma (harmadszor felnött korom óta) megint lepedöt kellett cserélnem mert azt álmodtam hogy, wécére mentem vendégségben és hogy, a wécén pisiltem közben pedig álmodtam az egészet.

Szörnyen szégyellem magam, mert alapvetöen nem vagyok inkontinens, és semmilyen hólyag betegségem, vagy vizelettartási problémáim nincsenek. Mondhatni hogy az agyam trükközik éjjel, de ez szörnyü! A párom elöl eltitkolom a dolgot mert nagyon szégyellem. De másfelöl nem tehetek róla nem direkt csinálom, egyszerüen amióta az eszemet tudom mindíg álmodok valamit, és annyira életszerüek az álmaim hogy én mindíg, minden éjjel álmodok és emlékszem is az álmaimra, söt van hogy, a megálmodott érzések vagy az álom hangulata napokig is elkísér. . .


Van esetleg aki hasonló cipöben jár? Vagy van öteltetek hogy mit tehetnék?


2011. okt. 14. 12:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha ez rendszeresen előfordul, akkor menj orvoshoz! Az viszont nagyon fontos, hogy emiatt egy pillanatig sem szégyelld magad, mert nem tehetsz róla! Ettől nem vagy kevésbé jó!
2011. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Huh, ha pisilni kell éjjel, én is szoktam ezt álmodni, akkor ott mindig az van, hogy nem tudok pisilni, és idegesít... (Pl. mert mindig bejön valaki, vagy nem találok WC-t). Szóval bepisilés sosem történt még, de lehet, csak idő kérdése...

Szerintem két oka lehet: 1. túl sokat iszol lefekvés előtti órákban, főleg teát, meg ilyesmit (tudom, hogy jó este teát inni, én is szoktam :D), 2. nagyon fáradt vagy, ezért nem ébredsz fel ténylegesen.

Erre ugye az a megoldás, hogy egyrészt ne igyál este már annyit, meg mindenképp közvetlen lefekvés előtt menj el WC-re... Másrészt el kéne gondolkodni, nem vagy-e valami miatt fáradtabb mostanában, mint előtte voltál? Tudsz-e ezen változtatni? Alszol eleget?

2011. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ljuden. Erről hol lehet tanulni?

Hallottam erről, nem könnyű, de jó lehet. Magam annyit próbáltam:lefekvés előtt:tudatosítani, aludni, álmodni megyek. És szeretnék erről meg erről a KÉRDÉSRŐL álmodni.

Érdekes, nem álmodtam arról, amit kértem, de valmiért- a tudatosítás miatt- reggel (jobban) tudtam a választ.

Szerintem a Kérdezőnek is ez lehet megoldás-

Akik esti imát és reggeli imát mondanak, valószínű e tudatállapot tudatosítás miatt, nem kerülnek ilyen helyzetbe.

2011. okt. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A párom kettöl- csütörtökig nincs itthon a munkája miatt és meg kell hogy mondjam, egyedül nagyon nehezen alszom el, van hogy hajnai fél háromig nem tudok elaludni, és a kanapén alszom az ágy helyett...amikor hazajön akkor sokkal jobban és nyugodtabban alszom, lehet hogy, az is szerepet játszik a dologban hogy, hétközben nem tudom rendesen kialu8dni magam?...

2011. okt. 14. 13:12
 15/18 anonim ***** válasza:

Az álmok ellen sokat nem tehetsz,fontos lenne hogy megtudd hogy az álom előtt vagy után pisilsz.

Én amikor a második babámmal voltam terhes kb 6 hónapos rengeteget álmodtam, nagyon sok rémálmom is volt és ez mindég lepedőcserével járt, az orvosom azt mondta hogy a hólyagomat nyomja a baba és gyakorlatilag bepisilek majd utána álmodok. Ez annyira eldurvul hogy 7 hónaposan már minden éjjel bepisiltem és este már be kellett pelenkázzam magam, akkor meg azt álmodtam hogy minden rendben van és pisilhetek nyugodtan. Hát szörnyű volt...

2011. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

szerintem ennek a "tudatos álmodásnak " kellene utánanézni - amit Ljuden említett-

nem hiszem, hogy fáradság, szorongás, vagy akár vízivással kapcsolatos a baj! ez még kisgyereknél, a szobatisztaságnál való szoktatásnál sincs így!


próbáld meg tudatosítani: egy kérdést, amit meg akarsz álmodni- fentebb írtam ezt, érdekes, ebben lehet megoldás!


Nekem olyan volt, hogy már fel kellett volna kelnem, de a fáradságtól(ez valóban attól volt) visszaaludtam, és azt álmodtam, készülődöm, felöltözöm..azután felébredtem, és jéé még itt heverészek.. egy párszor elkéstem így .. :)

2011. okt. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én szerintem 99%, hogy a fáradtság miatt van!

Mármint az, hogy nem ébredsz fel időben, hogy ki tudj menni.

Az, hogy pisilned kell, vagy azért van, mert sokat iszol lefekvés előtt, és/vagy meg vagy fázva!


A maradék 1% pedig, hogy beteg vagy, és orvosi segítség kell. De nem hiszem amúgy.


Az ilyen "misztikus" megoldásokban, meg "tudatos álmodásban" nem hiszek, szerintem sokkal földhözragadtabb megoldást kell keresni. :P

2011. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Kis Peter-IStvan válasza:
25F , en sokszor ugy jarok, h. kell menjek a wc-re , ott is vagyok es amikor kéne induljon akkor PUFF felebredek 1 perc mivaa? , es utana valosagban is pisilnem kell
2019. szept. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!