Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éjjel bepisilek mert az...

Éjjel bepisilek mert az álmondom hogy wécén vagyok, van kiút?

Figyelt kérdés

ziasztok!

Sokáig gondolkodtam hogy lemerjem-e írni, de kérlek titeket akik válaszoltok hogy komoly válaszokat írjatok.

Szóval 27éves vagyok és eddig nem volt gondom sosem az ágybavizeléssel. Alapvetöen ha ébren vagyok nincs gondom sem a hólyagommal, sem a vizelési érzékelésemmel, az ágybavizelés is akkor történik amikor alszom. Alapvetöen mindíg álmodok valamit, amire mindíg emlékszem, söt sokszor van hogy amikor felkelek kell pár perc hogy realizálni tudjam azt hogy ébren vagyok, és már nem álmodom. . . És sajnos az utóbbi pár hónapban többször is elöfordult 3-4 alkalommal hogy, azt álmodtam hogy pisilni kell, és hogy a wécén vagyok álmomban, - álmomban még meg is gyözödtem róla hogy biztosan a wécén vagyok - és akkor ébredek fel amikor már pár csepp befolyt. De az álom hogy a wécén vagyok annyira valóságos hogy, mint ahogy fentebb írtam, még meg is gyözödöm róla álmomban hogy "ébren a wécén ülök":(( Ma (harmadszor felnött korom óta) megint lepedöt kellett cserélnem mert azt álmodtam hogy, wécére mentem vendégségben és hogy, a wécén pisiltem közben pedig álmodtam az egészet.

Szörnyen szégyellem magam, mert alapvetöen nem vagyok inkontinens, és semmilyen hólyag betegségem, vagy vizelettartási problémáim nincsenek. Mondhatni hogy az agyam trükközik éjjel, de ez szörnyü! A párom elöl eltitkolom a dolgot mert nagyon szégyellem. De másfelöl nem tehetek róla nem direkt csinálom, egyszerüen amióta az eszemet tudom mindíg álmodok valamit, és annyira életszerüek az álmaim hogy én mindíg, minden éjjel álmodok és emlékszem is az álmaimra, söt van hogy, a megálmodott érzések vagy az álom hangulata napokig is elkísér. . .


Van esetleg aki hasonló cipöben jár? Vagy van öteltetek hogy mit tehetnék?


2011. okt. 14. 12:23
1 2
 1/18 anonim válasza:
Sajnos én is jártam már így:( sőt nekem is az álmomban az volt hogy wc-n vagyok!L/28
2011. okt. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az ilyen esetekben pont fordítva működik a szervezet mint azt gondolnád. MERT: azért álmodsz a vizeléssel mert valójában a hólyagod nem bírja már tovább és űrítenie kell...Javaslom, hogy fürdés után még egyszer próbálj meg pisilni, és estére csökkentsd a bevitt folyadék mennyiségét, és nyugodj meg, nincs semmi baj veled
2011. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Velem ilyen egyszer fordult elő.Szerintem ne igyál lefekvés előtt már kb 2 órával.
2011. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Velem is szó szerint előfordult ez.


A fenti tanácsokon kívül (kevesebb ivás, és lefekvés előtt közvetlenül még WC): próbálj kicsit többet aludni. Ha nem vagy kialvatlan, jobban felébredsz arra, hogy menned kéne.

2011. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnyugtattatok hogy nem vagyok egyedül.


Lefekvés elött mindíg elmegyek wécére, tegnap ittam két bögre teát lefekvés elött 2órával mert, olyan jól esett...akkor ezek szerint hagyjam?..Mindenesetre kipróbálom és köszi még egyszer

2011. okt. 14. 12:38
 6/18 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt velem régen, mindig álmomban kimentem vécére és ilyenkor a valóságban bepisiltem. Azt mondták ilyennel pszichológushoz kell menni, mert valami lelki baj miatt lehet. Nem tudom, én csak megtanultam valahogy tudatni magammal, hogy az álom az nem valóság és nem mehetek ott vécére... De erre nem volt semmilyen tuti módszerem. Sokat gondoltam rá és végül már tudom mindig hogy csak álmodok.
2011. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A tea az direkt vízhajtó (már a fekete és zöld tea) két pohár meg sok. Ne aggódj, ha nem iszol ennyit, nem lesz baj.
2011. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Nekem személy szerint csak az álmodás részével volt tapasztalatom, mert szerencsére nekem a kis baj nem történt meg. Rengetegszer álmodtam már ilyeneket, egyszer például, hogy bementem egy törpe barlangjába gugolva és telepisiltem a kádját, ő meg ott jajveszékelt, hogy hagyjam abba. De én szerencsére mindig időben felébredtem és annyit éreztem, hogy rettentően feszít a hólyagom.


Álomfejtő szerint maga a WC ezt jelenti:


árnyékszék, wc

Kissé nárcisztikus személyiséged okozza a legfőbb problémáidat. A romantika és a realitás harcol benned szükség esetén az utóbbi győz.


Lehet, hogy lefekvés előtti gondolataid miatt alakul így, sajnos ezt nem tudom. De ha legközelebb én is ilyet álmodok már megpróbálok visszagondolni miről is beszélgettem a párommal.

Lényegi tanácsot annyit tudok adni így innen, hogy lefekvés előtt még menj el WC-re ha tudsz és utána ne igyál semmit. Így ha nem tud mi jönni nem is fog ugye :)

Ha sokáig folytatódik akkor szerintem nem árt felkeresni egy dokit hátha tud valamit segíteni. Legvégső eset meg ha ciki ha nem ciki a felnőtt pelenka :) De erre remélhetőleg nem kerül sor én drukkolok!

A párod miatt meg ne aggódj, ha szeret téged megérti :)


Üdv, Scarfox

F/23

2011. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is voltam már így,gimis koromban talán...szoval nem vagfy egyedül vele.

Este ne igyál sokat,főleg ne teát.

Ha nem kell pisilned,akkor is menj el lefekvés elött.

2011. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Tanuld meg a tudatos álom technikát. Akkor tudni fogod, hogy ez csak álom, és felébreszted magad bepisilés előtt.
2011. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!