Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 órán át volt fenn a tampon,...

13 órán át volt fenn a tampon, lesz valami bajom? Mit okozhat?

Figyelt kérdés
Tegnap este,lefekvés előtt még ki akartam cserélni éjszakára,de belealudtam. Reggel 8-kor rohantam cserélni. 2. napon vagyok,minit használok,mert szűz vagyok.
2011. szept. 2. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet. Ha lázad lesz, AZONNAL fordulj orvoshoz, mert lehet TSS (lásd tampon használati utasítását).

Kisebb probléma, ha "csak" valami fertőzésed lesz, azt a nőgyógyász majd megoldja.

De lehet, hogy megúszod, attól függ, milyen az immunrendszered.

2011. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Velem is elofordult mar, semmi bajod nem lesz.
2011. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi bajod nem lesz. Ha van hüvelymosód tisztítsd ki és ennyi.
2011. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Máskor ilyet ne csinálj, mert ha valaki tampont használ, már a hüvelyben elkezd bomlani a vér és elszaporodnak a baktériumok, amitől könnyebben lehet fertőzést kapni. 8 óránként mindenképpen cserélni kell, de inkább gyakrabban.
2011. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet! De ha reggel azonnal kicserélted akkor nem biztos h rögtön lesz vmi fertőzésed.
2011. szept. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Éjszakára nem tanácsos tampont használni! Ezt lehet, hogy most megúszod, de a 13 óra rengeteg idő a kórokozóknak. Ha nem lesz folyásod, akkor nincs gond. A testnek viszont jobb az éjszakai betét + dupla bugyi, még ha kényelmetlen is. A tampont 4 (sőt inkább 3!) óránként cserélni kellene ideális esetben ahhoz, hogy ne szaporodjanak benne a kórokozók.

eüs

2011. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi csak cseréld gyakrabban vagy normalt rakj fel ha tudod
2011. szept. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!