Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem megfelelő méretű tampon...

Nem megfelelő méretű tampon okozhat problémákat?

Figyelt kérdés
Olvastam itt pár válaszban, hogyha nem a menstruáció erősségének megfelelő méretű tampont használ valaki, akkor attól méhszájsebe, stbje lehet. Nekem ez tök új, de nem értem az összefüggést, nincs olyan hatalmas méretbeli különbség köztük, és attól, hogy nagyobb, csak több fér bele... Bár a tájékoztató is azt írja, hogy mindig a szükségleteknek megfelelő legkisebbet használjuk. Például erősebb napokra szerintem mindegy, hogy normál, vagy super, illetve gyengébbekre normál vagy az annál eggyel kisebb, a kettőt-kettőt egymáshoz hasonlítva szerintem nincs jelentős különbség. És nyilván normális időközönkénti cseréről beszélünk, szóval summa summarum, szerintetek mennyire lényeges a tampon mérete, és egyáltalán okozhat-e bajt, a "nem megfelelő" méret?
2011. máj. 11. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy. Jó oké hogy utolsó napokon nem a legnagyobbat kell használni, de ha pl elmész otthonról és nemtudod mikor tudsz eljutni egy wc-re cserélni, akkor jobb ha egy nagyobb van bent (az erős napokon). Én általában vagy minit használok, vagy a normálnál az egyel kisebbet, annak nemtudom mi a neve, de van azthiszem a normál és a mini közt egy.
2011. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor okozhat problémát, ha többször úgy szeded ki, hogy nincs tele, tehát felsérted vele a nyálkahártyát, mert nem csúszik.
2011. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyat használj, amit könnyen feltudsz dugni a hüvelyedbe és csak akkor ha erős a menstruációd.
2011. máj. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!