Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció + hajfestés....

Menstruáció + hajfestés. Miért nem szabad egyszerre?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallottam már, hogy ha valaki menstruál nem szabad menni hajat festetni. Eddig sosem hallottam erről csak ezen az oldalon olvastam már vagy ezerszer.

Én hülyeségnek tartom, megmondom őszintén... de mindegy.


Kérem valaki mondja már el, hogy miért nem lehet olyankor menni fodrászhoz. De magyarázza is meg, mert én már tényleg nem értem és szeretném tudni, mi ennek az egésznek az alapja!


Köszönöm.


2009. febr. 27. 00:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%
Nekem pl., olyankor' a kenceficéket (balzsam, stb...) mindig "ledobja", vagyis olyan mintha nem is használtam volna.
2009. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
56%
tetováltatni azért nem lehet (ahogy alkohol fogyasztás esetén sem ajánlott) mert akkor könnyebben vérzel és ha olyan a bőröd akkor el is vérezhetsz egy nagy felület tetoválása után.
2010. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
nemtudom, de most festettem be és alig fogta meg:S lehet nem ettől van :/dee voltmár ilyen és akkor is megvolt
2010. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
81%
a hajfestékek is azért fognak másképp menstruáció idején, mert a hormonváltozások a vérben ugye jelen vannak, a hajfesték a haj belső szerkezetébe hatolva megváltoztatja annak pigmentállományát, de mivel a hajhagyma és a keringés szoros összefüggésben vannak, a szervezetünkben ekkor végbemenő hormonális változások befolyásolják a végeredményt, ahogy terhesség alatt is. Ezért nincsenek veszélyben azok, akik hajszínezőt használnak, az ugyanis csak körülveszi a hajszálat, és nem jut a haj belső szerkezetébe, a kutikula alá.
2010. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
sztem rajtad múlik...ha nem drága a fodrász akk egyszer próbáld ki aztán majd megtudod hogy befogja e a hajad vagy sem
2011. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
42%
Sziasztok!Én segitséget szeretnék kérni.agusztus 23-án jött meg és agusztus 30-án ment el a mensim és szeptember 15 valami barna folyásom van márt 2 napja mi ért gyógyszert nem szedek pasim nincs és még nem is feküdtem le senkivel se úgy hogy terhes nem vagyok és 13 éves vagyok segitsetek léci elöre is köszi...És nem most kellet volna neki meg jöni
2011. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Máskor talán szerencsésebb lenne, ha kérdést írnál ki nem pedig egy több éves kérdésnél kérdeznél komment formájában.


Ezen felül szerintem nem kell aggódnod.

13 éves vagy, még előfordulhatnak ilyen esetek, nem állt még be rendesen. Igazából 15-16 éves korodig még van idő, normális ha a te korodban még kissé rendszertelen.

A barna folyást valószínűleg menstruáció fogja követni pár napon belül. Ha 5-6 napnál tovább tart a barna akkor érdemes nőgyógyászhoz fordulni, hátha valami fertőzést szedtél össze. Ezt lehet úgyis, hogy leülsz máshol wc-re vagy nem tiszta kézzel indulsz el wcre és oda juttatsz valami baktériumot vagy ilyesmi. Szóval akkor is elkaphatsz ilyesmit, ha még nem voltál fiúval.


Legyen nálad mindig betét/tampon, hogy ne érjenek annyira váratlanul az ilyen esetek. Hamarosan rendeződik a helyzet és beáll rendszeresre a menstruációd. Nekem is voltak ilyen furcsaságok a te korodban, engem is zavart de aztán ezek elmaradtak.

2011. szept. 17. 02:25
 18/21 anonim válasza:
Szia!Nagyon szépen köszönöm a segitséget és akkor meg nyugotam.De remélem nem kell nőgyogyászhoz fordulni:(mert félek:( Anyum azt monta nem e lehet az hogy sokat iszok citromot meg hogy mostanába citromos sütiket meg ilyeneket ettem mondom nem tudom.Köszi a segitséget még egyszer :)
2011. szept. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
azért nem ajánlott mert értelmetlen. a testbe a színpigmentek nem úgy működnek mint szoktak, ezért nem is barnulsz kb semmit ha megvan és napozol/szolizol. ugyanez van a hajfestékkel tetkóval, valamiért oylankor nem fodadja be a szervezet. nem tesz benned kárt csak tök értelmetlenül szemvedél+ kidobtál egy csomó pénzt
2012. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%
En is hallottam rola, de megmondom miert nem hiszem el: ami leno haj,az mar lenott, azzal mar nem foglalkozik a hajhagyma, csak ami eppen no, illetve noni fog. Ami mar lenott, azt pl te nem fogod tudni megerositeni pl elesztotabletta-szedesevel, mert az mar lenott es kesz. Tehat a hajfestessel nem, de az epilalas-menzesz, tetovalas menzesszel kapcsolatban egyetertek.
2014. júl. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!