Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy megfog...

Lehetséges, hogy megfog jönni? (először)

Figyelt kérdés

Szóval nem nagyon várom, mert mindenki azt mondja, hogy rettenetes. Félek tőle. éppen ezért nem is beszélek ilyenekről senkivel. De félek, hogy már nemsokára nekem is lesz. Mert már 2 éve van fehérfolyásom, szőrösödöm és ma reggelről pedig barnás folyásom is van. De csak világosbarna és kevés ( csak pár csepp )


Ugye még nem lesz?


12 éves lány


2010. dec. 26. 11:31
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
sziasztok. Már megjött ma. De megnyugodtam, végülis ez természetes dolog.
2010. dec. 26. 22:55
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a nők klubjában!:) A mai naptól kezdve képes vagy egy élet kihordására egy élet adására! Ez nagyon nagy dolog! Talán a legnagyobb az életben!:)

Amikor vérzel, gondolj erre.

A menstruációt a régi magyarok "virágzásnak" hívták. Erre sok népdalban van utalás. Húsvétkor meglocsolnak, hogy "el ne hervadjál:)"


Ilyenkor érzékenyebb a tested és a lelked, érdemes egy picikét "befelé" is figyelni. Az indián kultúrában a menstruáló nő intuíciója és álmai iránymutatóak voltak a törzs számára. Ilyenkor félrevonultak egy kis kunyhóba (holdkunyhó) és ünnepelték a testüket és a holdtöltét. Ez a pár nap csak az övék volt. (nem is létezett menstruációs probléma)


Ezt a mai világban nem tudod megvalósítani, de talán annyit igen, hogy picit visszaveszel a szokott tempóból, teljesítménykényszerből. Mert ha nem, akkor a test jelez, gyakran menstruációs görcsök jelenlétével.


A jó erős kamilla és cickafarktea enyhe görcsoldó hatású, ezeken a napokon célszerű fogyasztani. Erős fájdalmakra ne készülj, az első pár évben ritkán szokott lenni.


Azok a nők, lányok, akik mindig csak panaszkodnak, hogy a menzesz, a "virágzás" csak keserűség, gyakran a saját nőiességüket sem képesek elfogadni igazán.


Nekem is időnként fáj, összeszorított foggal vagyok, de szem ágában sem lenne cserélni azokkal a nőkkel, akik nem menstruálnak, nem lehet gyermekük.

2010. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
nagyon köszi, hogy írtál!!! Kedves vagy. Jól esett ez a kis nyugosztalás... Egyébként hála égnek még nem fájt eddig a hasam és nem annyira erős a vérzésem.
2010. dec. 27. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!