Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációs bugyik megérik...

A menstruációs bugyik megérik az árukat?

Figyelt kérdés

Nézegettem a This Is Redy oldalát, és 8-10 ezer Ft egyetlen darab bugyi. Tehát ha valaki ilyenre akar átállni, akkor alsó hangon is 4-5 db-ot venni kell belőle, ha nem többet. Így a "kezdőszett" legalább 40-50 ezer megvan.

Miközben egyetlen csomag egészségügyi betét csak kb. 1400-1500 Ft, és van benne 16-20 db, tehát kb. 1 mensire elegendő.

Ezek tekintetében kérdezem, van akinek bejött a menstruációs bugyi, és sikerült átállni? Valóban behozza az árát idővel? Mennyi év után használódik el?

Vagy csak parasztvakítás az egész, és soha nem fog megtérülni, csak a környezetvédelem- és ökomániások veszik, mert elviekben nem termel szemetet (helyette szennyvizet termel jóvel többet)

Mi a helyzet a menstruációs bugyikkal? Kinek milyen tapasztalata volt vele, különös tekintettel a fentiekre?



júl. 17. 20:11
 1/8 anonim válasza:
11%
Szerintem undorító. Egy csomag betét nekem elég legalább egy fél évig.
júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
#1 akkor nem cseréled elég gyakran és az is undorító...
júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem megéri, de én egy picit olcsóbbat próbáltam, a Bellindát, és az is nagyon jól tudja, és abból is van erősebb vérzéshez való változat. Amúgy biztos a This is redy is jó márka, de én mivel megtapasztaltam, hogy milyen a Bellinda, ezért én annál maradok. Jó az anyaga és nagyon kényelmes. Tény, hogy vastagabb a bugyi nyilván, és az ilyen melegben nem a legideálisabb, de ez minden márka bugyijánál így lesz. Amúgy én úgy tudom, hogy átlagban 2-3 évet azért bírnak ezek a bugyik, de odáig még személyesen nem jutottam el én se.


De amúgy igen, elég drága beruházás, mert ugye nem is lehet szárítógépbe rakni őket, és azért elég vastagok, nyáron simán megszáradnak pár óra alatt, de télen... minimum napi 2-vel érdemes számolni, de én inkább a napi 3 felé hajlok, de a lényeg, hogy azért egy 4-5 darab mindenképp kell télre, és ott is úgy, hogy rögtön mosod őket, hogy megszáradjanak.

júl. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Én tavaly nyáron rendeltem először a Thisisredytől. Egy Power és egy Swim bugyira esett akkor a választás. Fenntartásokkal kezeltem... De azt kell mondjam nagyon bevált. Nyáron ez a zacskós ragadós betétes érzés az őrületbe tud kergetni... A bugyival olyan mintha nem is lenne rajtam semmi. Elképesztően kényelmes. Főleg a nyári 40 fokban. Év közben igazából elvoltam a betéttel. Minden menstruáció során használtam az egy szem Power bugyimat. Aztán mire kimostam és megszáradt már vége volt a menstruációmnak. Nem is volt ezzel gond. Egészen idén nyárig. Beköszöntött a kánikula és megint elegem lett a betétből... Úgyhogy kb 1 hónapja leadtam egy rendelést 5 újabb különböző bugyira 40 ezerért (2 féle kedvezményt is ki tudtam használni). Pár napja pedig 5 ismét másmilyen bugyit rendeltem 25 ezerért (szintén ki tudtam használni 2 féle kedvezményt). Szkeptikus voltam de nekem nagyon beváltak. Nem ázok át este. Akkor is tudom használni ha még nem kezdődött el a menstruáció de már bármikor megindulhat. Így nem ér váratlanul. Nem bántam meg hogy beruháztam rájuk. Eleinte én is undinak gondoltam. Sok Facebook kommentelő is annak tartja (szoktam látja a hirdetések alatt). De tényleg ki kell próbálni. Nekem még van itthon 1 csomag betétem meg 2 doboz tamponom. Azokat nyilván ki nem dobom. De elsődlegesen ezentúl csak a bugyikat tervezem használni télen nyáron is.
júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Lehet kapni mosható betéteket is, több barátnőm olyat használ, nem bugyit, de ott ugye ugyanúgy van egy külön betét a bugyiban, más a kényelmi tényezője - viszont előnye, hogy bármelyik, már meglevő bugyival tudod használni.


Igen, a mosható betétek több vizet használnak, mintha eldobhatót használnál. Viszont a vizet tudják tisztítani és 100%-ban újrahasznosul a víz. A bele került biológiai szennyeződés (mint pl. a vér) aztán természetes úton lebomlik.

Ezzel szemben az eldobható betétekben egy rakás műanyag van, ami legfeljebb részlegesen újrahasznosítható, de az újrahasznosításhoz szintén mosni kell a műanyag hulladékot is, ami ipari méretekben sokkal több vizet használ, mint te otthon teszed a többi ruhával együtt kimosva. Amit meg nem hasznosítanak újra, az 100%-ban megy egy szeméttárolóba, ahol 1000 év alatt sem bomlik majd le.

júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen erős a vérzése valakinek. Nekem pl egy ilyen 5 percig se bírná, mert annyira erős. Vettem a Rossmannban egyszer és még kiegészítésnek is kevés volt nekem. Akinek gyengébb a vérzése, annak lehet beválik ez, sajnos nekem mindig is Niagara volt. :(
júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Én is erős vérzéssel küzdök és aki használt ilyen bugyit, azt mondta közepes menstruációig megbízható.
júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a This Is Redyről van, a közepes erősségű bugyi. Én azért fektettem be rá, mert járok edzeni és mivel a tampont nem szeretem, a betét meg kényelmetlen sportolás során, mert elmozdulhat, recseg-zörög. Fél napot meg egész éjszakát én sem mernék benne lenni, de pár órára tökéletes védelmet nyújt és tényleg kényelmes, nem zavaró, olyan mint egy átlagos fehérnemű.

A mosása kicsit macerásabb és undibb, mert először hideg vízben kell kimosnod belőle a vért és csak utána teheted be rendes mosásra a gépbe. 40 fokon szoktam mosni és amúgy is ecetes öblítést használok, így valamennyire fertőtlenítve is van.

Hát az ára igen... 8-10 ezer ft egy bugyiért tényleg nagyon sok, szóval maradok a betéténél, a bugyi meg vész esetére vagy SOS helyzetekre jó kiegészítés lesz.

aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!