Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért félsz a rákszűréstől?

Miért félsz a rákszűréstől?

Figyelt kérdés

júl. 1. 20:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%

A méhnyakrák szűrésen eddig 3x vettem részt. Fájt mind a 3x. Hozzáteszem, szültem 2x (az is fájt nyilván), de az összes olyan vizsgálat fájdalmas volt, amihez be kellett nyúlni. Biztos valami szorongásos szűkület lehet, nem tudom, de én ezért nagyon nagyon nehezen tudom rávenni magam...

Én valahogy úgy vagyok vele, hogy szeretnék békében meghalni, ha bajom van. Dokihoz is max szökőévente megyek, én nem rohangálok sem ok nélkül dokihoz. Szeretek inkább otthon szenvedni, békében gyógyulni. Nekem így jó, és nem ártok vele senkinek. Plusz már teljesen elvesztettem a hitem az ellátórendszerben, azt sem hiszem, hogy ha kiderül a rák ténye, akkor kapnék megfelelő ellátást időben. (A gyerekek ellátása sem megfelelő, ami miatt teljesen kivagyok, szóval pont letojom, hogy nekem rákom van-e...)

júl. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
48%

Nem félelemről van szó. Egyszerűen kikérem magamnak, hogy mások, rendeletileg döntsenek a testemről, és kényszerítsenek rám invazív, kellemetlen, fájdalmas, megalázó vizsgálatokat. Ilyen egyszerűen nem lehet.

Biztosítsanak lehetőséget, oké. Na, de kötelezni???

Még a kovidnál is tanusított a kormány annyi önmérsékletet, hogy nem tette kötelezővé. Én nem is kértem. Majdnem az állásomba került, de megúsztam.

Visszatérve a szűrésekre: én és a párom nem járunk semelyikre, medig 50 múltunk. Mért?

Tüdőszűrés, mammográfia: nem kérünk sugárterhelést, pláne nem visszatérő rendszerességgel.

Urológus, nőgyógyász: nem kérünk kellemetlen, megalázó, intimszférát sértő vizsgálatot.

Nem vagyunk ezzel egyedül, pláne, ahogy a tucatnyi kérdés alatt, plusz egyéb fórumokon kiderült. Nem ártunk vele senkinek. Ezt kellene elfogadni.

júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
38%
50+ évesen nem kéne azzal dicsekedni, hogy ennyire szarsz az egészségedre. Én mindig járok méhnyakrákszűrésre, és egyéb vizsgálatokra. Ettől függetlenül én sem értek azzal egyet, hogy kötelezni akarják. Mellesleg nem fájdalmas, se nem megalázó.
júl. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
57%

13

De igen, örülök, hogy nem járok, és a feleségem sem. Az, hogy ki mit érez fájdalmasnak, vagy éppen megalázónak, az eltérő. Én nem tudom elképzelni, hogy bepucsítsak bárki idegennek is, és azt is nehezen viselném, ha a feleségemnek kellene szétrakni a lábait egy idegennek. S mindezt ötelező jelleggel...? Ne már, ez náci tempó.

júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
#13 A mammográfia, a nőgyógyászati vizsgálat és egy esetleges vastagbél tükrözés bizony a legtöbb embernek fájdalmas. Az, hogy mennyire megalázó pedig a nagyban függ a vizsgálatot végzőtől. Velem már beszélt nőgyógyász nagyon lekezelő módon és egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben ez megalázó tud lenni.
júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
57%

15

Pontosan!

júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező, veled értek egyet. Állandóan ideböfögi a nem tetszését. Maradjunk annyiban, hogy nem henteshez kéne járni, és nem fájna. Való igaz, hogy sok idióta orvos van, ezért válogatom meg, kihez megyek. Nekem fontosabb az egészségem annál, hogy ilyenen vergődjek. Tükrözésre, és rákszűrésre sem kell havonta járni, szóval beleférhet a magán, és nem lesz kellemetlen.
júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
49%

17,18

A kérdés "rákszűrés"-re vonatkozott! Abba beletartozik minden egyéb is, tüdő, prosztata, vastagbél, stb. A véleményem arra (is) irányult, úgyhogy nem értem a felháborodásotokat. Egyébként most (kötelezés terve)látszik, hogy nagyon sokaknak nem tetszik ez a terv, nem véletlenül!

Valószínűleg nem lesz kötelező, remélem, de ha igen, biztosan lesz kiskapu.

júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#19: Akkor ha akkora nagyokos vagy, szerintem tökéletesen érthető, hogy a NŐK EGÉSZSÉGE témakörben nem prosztatavizsgálatra gondolok. Felesleges szőrszálhasogatás ez megint.

Csak muszáj voltál leírni hatszázhuszonnyolcezredjére ismét, hogy te és a feleséged nem jártok orvoshoz. Hidd el ismerünk itt téged évek óta. Tudjuk a történeted, unjuk a pattogásod.


#18: Jaj végre normális ember! Akkor nem csak én ismerem ezt az idiótát. Beteg, hogy folyamatosan női témákban okoskodik. Itt leselkedik és ugrik az új kérdésekre. Érdekes én még soha életemben nem írtam a férfiak egészsége témakörbe.


Én is járok évente rákszűrésre. Igaz magánorvoshoz.Sosem fáj. Persze nem a világ legjobb programja, de megkönnyebbülés mikor tudom semmi probléma nincsen.

júl. 2. 11:42
 20/23 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy nem félek, csak kellemetlen, de kibírható. Ismerősöm nemrég halt meg benne, szóval nem vicc és nem "elenyésző" a száma szoknak, akik rákosak lesznek.
júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!