Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kellene járnom szűrővizsgálatra?

Kellene járnom szűrővizsgálatra?

Figyelt kérdés

Emlő uh-ra vagy mammográfiára gondoltam.

23 vagyok és voltam már 2 nőgyógyásznál is, akik azt mondták, hogy 30 éves kor alatt ha csak nem találok valamit magamon önellenőrzés során vagy pedig ők nem találnak, nem indokolt az évenkénti uh.

Ez valós így? Vagy már ennyi idősen is kellen járnom mell uh-ra?

Nem volt sem mellrákos sem semmilyen rákos a családban hála istennek, sem a szüleim sem a nagyszüleim, illetve egyik nagyszülőm nagyszülőjének/szülőjének sem.



jún. 28. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Igazából kötelező lesz neked még a méhnyakszűrés is szóval nyugi nem maradsz le semmiről :)

Majd ha szóbahozzák az urológiai vizsgálatokat az letörli a mosolyt a képemről.

jún. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Egy éves emlő uhra jó eljárni. Nekem 25 évesen diagnosztizáltak mellrákot. Az uh elég neked de járj el nem fáj még nem vészes tényleg
jún. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
75%
Így szerintem sem szükséges, az ultrahang vizsgálathoz is kell egy beutalási indok, de ha a doki nem javasolja, nem kéri meg, akkor max. magánba mehetsz csak.
jún. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem hasznos ha elmész. Mire kitapintod magadnak a csomót, addigra lehet a vizsgálattal már rég kiszűrték volna. A mellrák nem tréfa. Néném is ott kezdte, aztán 3 napja halt meg áttétessel.
jún. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet próbálni államihoz elmenni, ha nem is évente, de 1-2 évente, azért van olyan háziorvos, aki 30 év alatt is beutal, de tény, hogy vannak olyanok, akik azzal leráznak, hogy ilyen korban még nem szükséges... aztán ha akarsz, akkor elmehetsz magánba. Szerintem néha azért nem árt elmenni, ha nem is fixen 1 évente, de akkor is. De szerintem ez a többi vizsgálattal is így van. Mármint ha valaki nem is akar fixen évente járni mindenhova, akkor is nem árt ha azért pár évente elmegy az ilyen helyekre. Ez mindenkinek a saját döntése. Ártani nem ártasz azzal, ha elmész emlő ultrahangra, de tény, hogy az, hogy államira kapsz-e beutalót, az nagyon a háziorvosod hozzáállásától függ.
jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy én is hozzád hasonló korú vagyok, én anno éreztem egy csomót, és igazából mivel nem akartam várni, ezért magán orvoshoz mentem, és végül a csomó az nem volt semmi rossz, de ott is mondták, hogy évente ajánlott azért menni. Szóval persze magánhoz mentem, de ott félszóval sem említették meg, hogy ilyen korban fölös menni, hanem pont, hogy ajánlott.
jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Ne ijesztgessétek már szegényt.

Ha nem volt a családban, akkor teljesen felesleges elmennni. Könyörgöm, 23 éves.

Az, hogy 4-es nénikéje meghalt (gondolom 50-60 évesen) az azért nem mérvadó.

jún. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7/7. Igazából pont ezaz hogy mindenki ijesztget ezekkel állandóan.

Most van itt a kommentekben valaki, aki 25 évesen lett mellrákos, de basszus azt nem írja mellé, hogy mondjuk volt-e a családban már vagy bármi. Mert pl. nekem mindkét orvos azt mondta, hogy hajlamosító tényező a családi halmozódás vagy ha bárkinek volt mellrákja, de így hogy nem volt, nem indokolja semmi az évenkénti vizsgálatot.

Ezért vagyok teljes pánikban sokszor hogy most az orvosok azt mondják ne járjak 23 évesen, itt pl gyakorin meg jönnek a “25, 10 évesen lettem mellrákos” de persze azt senki nem említi meg, hogy volt-e hajlama vagy hogy éppen 1:150.000-hez az esély hogy mondjuk pont ennyi idősen legyen mellrákod.

Nem értem ezt de idegesít nagyon, meg nem is tudom mit csináljak őszintén. Amúgy mindkét orvos magán akiknél voltam, ők mondták hogy nem kellene még..

jún. 28. 19:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8

Az orvosokra hallgass, ne a vészmadarakra.

(Persze, lehetsz rákos, lehet agydaganatod 3 évesen, de őszintén: ez annyira szélsőség, hogy szót sem érdemel. Itt a gyk-n divat ijesztgetni, már megfigyeltem.)

jún. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9. Köszönöm Neked! Igyekszem nem itt nézelődni már megfogadtam párszor. Nem is tudom miért írtam ki.

De neked tényleg köszönöm! :)

jún. 28. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!