Miért van az ,hogy másfél éve küzdök hüvelygombával és Ben gyógyulok meg?
Nekem a fogamzásgátló tabletta okozta 15 évig a gombás fertőzést! És az orvosok nem jöttek rá! Mert idióták!
A hormonos tabletta felborította a hüvely flórát. 15 évig szenvedtem. Nem volt normális szexuális életem. Kinek kell egy olyan nő, akinek mindig gombás fertőzése van? A férjem megcsalt, mert otthon ritkán volt szex.
Amikor abbahagytam a fogamzásgátló tabletta szedését (más ok miatt), láss csodát, nem tért vissza a hüvely gomba! Akkor még nem fogtam fel, hogy miért szűnt meg a probléma, egyik napról a másikra.
Majd kb. 2 év múlva újra felírt nekem a doki tablettát, elkezdtem szedni és 2 hónapon belül ismét gombás fertőzésem lett. Akkor jöttem rá, hogy a tabletta okozza.
Abbahagytam a tabletták szedését, most már örökre. Ennek már 12 éve. És soha többé nem volt gombás fertőzésem.
Hali, remélem segítek!
1 évig küzdöttem hüvelygombával és az összeszedhető hüvelyfertőzések mindegyike megtalált ezalatt a szűk 1 év alatt, havi 2x jártam orvoshoz, az elfogyasztott különböző gyógyszerek mennyiségéről ne is beszéljünk.
Ha nem tenyészett ki gomba, de panaszaid vannak, (mint ahogyan nemrég velem is ez történt) érdemes STD szűrést végeztetni. Félreértés ne essék, nem kell ehhez fűvel fával lefeküdni, nekem is elég volt egy partner hozzá (akivel monogám kapcsolatban vagyunk). Kiderült, hogy van kezelendő probléma. Ezt egy egyszerű aerob tenyésztés nem mutatja ki.
Éppen kezeljük, hüvelygombám pedig a fogamzásgátló elhagyása után, immáron 2 hónapja nincs.
Remélem tudtam segíteni, gyógyulj meg hamar, tudom, milyen gyötrelmes is ez!
Sajnos az STD szűrésen is túl vagyok ami 60.000 Ft volt... és semmit nem mutatott ki.
A problémám egy vetélés után kezdődött kb 2 héttel. Gondoltam,hogy csináltatok egy hormon vizsgálatot,de az orvos azt mondta,hogy az nem okozna ilyen problémát a tüneteim pedig egyértelmű gombára utalnak. Kérdésemre,hogy akkor miért nem tenyészett ki semmi, választ nem tudott adni. És azóta eltelt 2 év. Szeretnénk újra próbálkozni a babával,de nem tudom,hogy ilyen tünetekkel merjek e.
Ez a nődoki egy barom, még szép, hogy köze van a hormonoknak a női nemi szervek egészségéhez. Ha pl. túl magas az ösztrogén szint, sokkal könnyebben túlszaporodik a hüvelygomba.
Csak külföldi oldalakat találtam, sajnos a magyar oldalak nem törődnek ezzel, lefordítottam. A női oldalak is olyan barom tanácsokat tudnak adni. Na meg az a nesze semmi, fogd meg jól válasz, hogy: "Menj el orvoshoz!”. Pff, kössz, de kihez, ha sok a nemtörődöm közöttük? És az orvosok hanyagsága miatt, illetve annak következtében az a sok veszélyes kísérletezgetés, amiket a nők egymásnak ajánlgatnak, pl. almaecetes hüvelyi öblögetés, anyám (tilos, mert túl savas). De min csodálkozom, nálunk még azt se tanítják, hogy a hüvely normál esetben a gombák és baktériumok kiegyensúlyozott kombinációjából áll. A védelmet a tejsavbaktériumok (Lactobacillusok) alkotják. Ha felborul a hüvelyflóra egyensúlya, elszaporodhat egyik vagy másik. A hüvelyváladékot egészséges nőknél szűk határok között mozgó, 3,8 és 4,2 közé eső pH-érték jellemzi. A 4,5 pH feletti érték általában már bakteriális fertőzés jele. 3,8 érték alatt gombás fertőzés valószínűsíthető. Sok nőgyógyász nem csinál tenésztést, de ha nem csinálják meg, akkor nem tudják pontosan mi a gond, és akkor nincs megfelelő kezelés sem. Nem értem, hogy képezek rajtunk spórolni, az egészségünket kockáztatják!
„Igen – a magas ösztrogénszint összefüggésbe hozható a gombás fertőzésekkel, ezért úgy gondolják, hogy ezek olyan elterjedtek a terhesség alatt, amikor az ösztrogénszint körülbelül 30-szorosára emelkedhet. A gombás fertőzés tünetei a luteális fázisban is megjelennek (közvetlenül a menstruáció megkezdése előtt), az ovuláció során fellépő ösztrogénszint miatt.”
Én minden nőgyógyászt továbbképeztetnék endokrinológussá, mert úgy tűnik a p@nciturkálason kívül fingjuk sincs a dolgokhoz, a legtöbb kenetet se akar venni, mert ő ránezesre megmondja, mi a gond. Hát nem, ezért küzdök én is ezzel 2,5 éve, és ahogy olvasgattam az évek alatt, rajtam kívül még sokan mások, mert ezek ilyen inkompetens b@rmok, pedig sok orvost megjártam, sok pénzt is hagytam ott magánban. Talán ez a legutóbbi normális, mondta, nézessem meg az értékeimet endokrinológussal, mert hüvelyi folyáson kívül a pajzsmirigy alulműködés szinte minden tünetét produkálom. Külföldi oldalak szerint ez nagyon is befolyásolja a hüvelyi mikrobiomot.
„Hogyan hat a pajzsmirigy alulműködése a hüvelyi mikrobiomra?
A pajzsmirigy és a hüvelyi mikrobiom közötti kapcsolat jobb megértése érdekében hasznos megismerkedni a következőkkel:
A pajzsmirigyhormonok és az ösztrogén (egy másik hormon) hatással vannak egymásra .
Az ösztrogén hatással van a hüvely mikrobiomára.
A pajzsmirigy alulműködésben szenvedők gyakran szexuális és egyéb hüvelyi tünetekről számolnak be (lásd fent).
Tekintettel ezekre az összefüggésekre, valószínűnek és logikusnak tűnik, hogy a pajzsmirigy alulműködés hatással lehet a betegségben szenvedő emberek hüvelyi mikrobiómáira. Legjobb tudomásunk szerint azonban még nem létezik olyan szakértői vizsgálat, amely összehasonlítaná a pajzsmirigy alulműködésben szenvedő és nem szenvedő emberek hüvelyi mikrobiómáit. Újra kiüt a nemek közti egészségügyi szakadék!
Éppen ezért még nem tudjuk határozottan megmondani, hogy a pajzsmirigy alulműködése növelheti-e az Ön fogékonyságát a gombás fertőzésekre , a bakteriális vaginosisra (BV) és/vagy más hüvelyi betegségekre.
Ha azt gyanítja, hogy a pajzsmirigy alulműködése hozzájárulhat a hüvelyi tünetekhez vagy a hüvelyi mikrobióma megzavarásához, akkor ez nem a fejében van. Csak még nem áll rendelkezésünkre az adatok vagy a kutatás ahhoz, hogy végleges választ adjunk.”
Tudod mit csinálnak még ezek után a dokik? Beszólnak az embernek, hogy ne olvasgasson ilyet a neten, aztán meg letol, hogy nem is fáj az annyira, mikor vizsgál. Na az ilyen elmehet a búsba, ahol aztán vizsgálgathatja az anyját. Ezek tényleg kóklerek. P@nasimogatást végeznek, meg elkapják szüléskor a gyereket, épp olvasgattam, hogy valakik csak a kitolási fázisban látták aznap a dokit először, mert végig a szülésznő volt bent, ennyit róluk. és nem vallja be, hogy ő nem tudja, mi a baj, de nem is küld tovább olyanhoz, akinek van némi fogalma a témában, vagy milyen téren kéne még kivizsgálni.
„Normál TSH érték - Az ideális érték
Bár a TSH normál tartománya a legtöbb leleten 0,4-4 mIU/l közt mozog, ám az endokrinológusok a maximális értéknek inkább 2,5 mIU/l-t tartják. Éppen ezért sokan megnyugtató eredménynek veszik, ha 3 mIU/l körüli értéket kapnak, ám a babavárás szempontjából 1-2 mIU/l közti tartományt tartanak ideálisnak.”
Nos, nekem ez az érték, ahogy visszanéztem a korábbi évi eredményeimet, 3,7 mIU/l és nem volt megcsillagozva, hogy kirívó lenne, így nem gondoltam, hogy rossz, de rákérdeztem a monstani nőgyógyászomnál, és ő is bólogatott, hogy magas az érték, ajánlott egy csomó vérvételt és endokrinológust. Most oda várok. Úgyhogy lehet azt gondolod, jók az értékeid, közben meg nem is.
Én Budapesten az Aesthetica Orvosi Központban voltam Dr. Géczi András Mihálynál, rendes és meghallgat, a hormonális problémák sem állnak tőle távol, de nála is erősködni kell, hogy teljeskörű tenyésztést kérek, és mindenre teszteljen le, ami csak előfordulhat, endokrinológust is innen fogok választani. Én össze szoktam szedni az ilyen-olyan infókat egészségről-betegségről, így jobban összeáll a dolog, hogy mi-mire van hatással. Mielőbbi gyógyulást kívánok! Remélem tudtam segíteni. Örülni fogok, ha végre vége lesz ennek a rémálomnak.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!