Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyilvános helyen hogyan...

Nyilvános helyen hogyan szoktatok pisilni?

Figyelt kérdés

Nekem anya belém verte, hogy nyilvános helyen soha nem ülünk rá, és el sem tudnám képzelni hogy ráüljek. Amennyire ez téma volt valaha is, hasonlókat hallottam minden lánytól/nőtől a korosztályomból (30 körül plusz-mínusz pár év).

Viszont az elmúlt pár évben egyre többször jöttek szembe olyan cikkek, hogy ez csak legenda, nem veszélyes egyáltalán, sőt, rossz a hólyagodnak ha fölé guggolsz. Magyarul is jött már szembe ilyen cikk, de a többsége angolul, ott pár éve már csak a shaming megy a fölé guggolással kapcsolatban, hogy miattuk pisis az ülőke (érdekes, én mindig bele tudtam találni), pár hónapja a redditen konkrétan szétkaptak egy angol anyukát, amikor megírta, hogy ő fölé guggol csak.

Ti hogy vagytok ezzel?



2023. júl. 6. 15:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
22%
Ha nincs izomsorvadasod, akkor a vece folott guggolsz a levegoben, ahogy meg otven evesen is en.
2023. aug. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
24%

Guggolok. Lehet, hogy velem van a baj, de még mindig látok sok olyan vécét, ahol ránézésre sincs rendben a higiénia (nyilván nem mehet be takarító minden ember után), plusz így neveltek, és a guggolásból bajom még nem lett. A hólyagom is köszöni szépen, rendben van, mondjuk mindig ügyelek rá, hogy rendesen ürítsem.


Azért akik lepontozzák a guggolós válaszokat, gondoljanak bele legyenek szívesek abba, hogy a legtöbbünk ezt nem magától találta ki, hanem így neveltek minket, belénk rögzült egy pár évtized alatt, hogy ódzkodjunk leülni még a tisztának látszó felületre is - és amikor ezt a nevelést kaptuk, ad egy, jóval koszosabbak voltak általában a nyilvános vécék, ad kettő, nem voltak olyan kutatások, miszerint a nyilvános mosdók vécéülőkéje általában tisztább, mint a kilincsek. Ezt figyelembe véve, jogos a lepontozás szerintetek csak amiatt, mert titeket már nem így neveltek???

2023. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

És már te is le vagy pontozva #22... Szerintem ugyanúgy rendben van ha valaki óvatosabb és fölé guggol, mint mi, de ha bevállalósabb és ráül az is a szíve joga. De valamiért az utóbbiak úgy néz ki felsőbbrendűnek hiszik magukat 😡

Azt nem hiszem hogy generációs dolog lenne, fiatalnak tartom még magam így 31 évesen és a huszon-harminc éves ismertségi körömben is elég alap, hogy idegen helyen nem ülünk rá

2023. szept. 14. 15:58
 24/34 anonim ***** válasza:
62%
Az rendben van, hogy nem ültök rá, csak akkor legyen annyi eszetek, hogy előtte felhajtjátok az ülőkét, és nem hugyozzátok össze! Mert miattatok úsznak hugyban a női mosdók.
2023. szept. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
76%
Én csak otthon ülök rá az wc ülőkére .Lehet, hogy hülyeség de egyszerűen nem tudok más helyen hozzáérni.
2023. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

#24 de intelligensen és kulturáltan tudsz te fogalmazni...


De amúgy most elgondolkodtam, hogy ez tényleg ennyire boomer dolog? Megkérdezhetem ki hány éves a válaszolók közül? Akár a "guggolósok", akár a "ráülősök" közé tartozik 😅 Én 31, a húgom 29, anyánk 50 (igen, elég hamar jöttünk)

2023. szept. 14. 19:02
 27/34 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én 16 éves lány vagyok, mindig guggolok. De majdnem az összes barátnőm ugyanígy csinálja, én inkább a 30-40-es korosztályból tudok több olyat, aki ráül.
2023. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

#27

17 vagyok és én is ugyan így vagyok vele.

2023. szept. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
13-as! Trichonomas fertőzést akár egy , a partnered által közösen használt törölközővel is elkaphatod, ergo simán megél bárhol. Bukott az elméleted. De te csak üldögélj a más által lefosott, lehugyozott, lehànyt ülőkén, csak nehogy meglepődj ha egyszer mégis elkapsz valamit.
jan. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden !!! nő ráülne, akkor soha nem lenne pisis az ülőke.
jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!