Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyilvános helyen hogyan...

Nyilvános helyen hogyan szoktatok pisilni?

Figyelt kérdés

Nekem anya belém verte, hogy nyilvános helyen soha nem ülünk rá, és el sem tudnám képzelni hogy ráüljek. Amennyire ez téma volt valaha is, hasonlókat hallottam minden lánytól/nőtől a korosztályomból (30 körül plusz-mínusz pár év).

Viszont az elmúlt pár évben egyre többször jöttek szembe olyan cikkek, hogy ez csak legenda, nem veszélyes egyáltalán, sőt, rossz a hólyagodnak ha fölé guggolsz. Magyarul is jött már szembe ilyen cikk, de a többsége angolul, ott pár éve már csak a shaming megy a fölé guggolással kapcsolatban, hogy miattuk pisis az ülőke (érdekes, én mindig bele tudtam találni), pár hónapja a redditen konkrétan szétkaptak egy angol anyukát, amikor megírta, hogy ő fölé guggol csak.

Ti hogy vagytok ezzel?



2023. júl. 6. 15:54
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
66%

Előző folyt.:

Illetve ha fellépsz és guggolva pisilsz, nagyobb a baj, hiszen sok csepp spriccelhet az ülőkére.

2023. júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

#8, #9 abszolút egyet értek. Nekem mondjuk még nincs gyerekem de ha lesz lányom én is erre fogom tanítani. Anya is belénk nevelte (hárman vagyunk lánytesók) teljesen természetes mozdulat nekünk.


#10-11 "A baktériumok nem vándorolnak át a combról a nemiszervre." Amikor felhúzod a bugyit vagy a harisnyát azzal se tudod őket oda "söpörni" ahova nem valók? Meg ha a combodra szedsz össze valami bőrbetegséget mondjuk az se kellemes. Főleg, hogy feljebb is vándorolhat a "süti" környékére.

"Szerintem sokkal nagyobb kárt lehet okozni azzal, hogy fölé guggolsz, összefogdozod az ülőkét, majd azzal a kézzel fogod meg a tiszta wc papírt és törlöd meg magad." Már nem azért de a fölé guggolás miatt miért kéne hozzá nyúlnod a kezeddel? Őszintén nem értem. Meg amúgy a fülkébe befelé menet a kilincset is zsepivel vagy könyékkel szoktam lenyomni, kézfertőtlenítő mielőtt még megfognám a papírt...

"Illetve ha fellépsz és guggolva pisilsz, nagyobb a baj, hiszen sok csepp spriccelhet az ülőkére." Mi? Hova fellépni? Ne úgy képzeld el, hogy felteszi az ember mindkét lábát az ülőkére és leguggol mint a szabadban :D Hanem ilyen "síelő pózban" lógatod az alsó feledet a vécé fölött, félig állva, félig leülve vagy hogy magyarázzam el 😂😂 azért nagyon ritka, hogy mellé menjen ha van benne némi rutinod.

De amúgy (és ezt most nem bunkóságból), de nő vagy egyáltalán? Elhiszem, nem vádolni akarlak feltétlenül de annyira furcsa nekem hogy valaki nő létére ennyire ne legyen képbe ilyen alap dolgokkal

2023. júl. 13. 18:11
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

A 11-es válaszadó nem én vagyok, és igen nő vagyok, köszönöm a kérdést. Feltettél egy kérdést, amire adtam egy személyes véleményt, majd letámadtál, hogy nő létemre nem vagyok képben a személyes higiéniával. Minek kérdezel véleményt, ha nem vagy kíváncsi a válaszra?


Javaslom a következő cikkeket, amik részletesen leírják, hogy miért kicsi az esélye annak, hogy bármit is elkapsz a nyilvános mosdókból, de kiemelek pár részt a kedvedért. "A szexuális úton terjedő fertőzéseket vírusok, baktériumok és paraziták okozhatják. Ezek az élőlények nem élnek meg és nem fejlődnek kemény felületeken - beleértve a WC-ülőkéket is. Ezek a baktériumok nem tudnak megélni a test nyálkahártyáján kívül." "Egyes vírusok és paraziták bizonyos ideig a testen kívül is megélnek, de a fertőzés veszélye alacsony. A baktériumok, gombák és vírusok kedvelik a meleg emberi szövetek által biztosított környezetet." "Valójában nincs bizonyíték arra, hogy bárki is elkapott volna nemi betegséget egy nyilvános vécé használata során."


Amit elkaphatsz nyilvános mosdóban, az a norovírus-fertőzés, ami tovább megél a kemény felületeken. Megjegyzem, nem a wc ülőkéről kapod el, hanem kilincsről, csaptelepről. Az internet a tájékozódásra van, a shaminget meg hagyd meg másnak.


[link]

[link]

2023. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Jó figyelj nem bántani akartalak csak meglepődtem. Ahogy a szavazáson is meglepődtem hogy kb fele-fele arányban vagyunk fölé guggolósok és ráülősök. Nyilván nem fogok senkit elítélni azért mert ráül, a vécék végülis erre vannak tervezve (nők esetében mindenképp). Nekem nem hiszem, hogy fog valaha menni ez mélyen belém van nevelve, de nyilván nem bántok senkit mert máshogy csinálja.


Amiért megkérdeztem, hogy nő vagy-e (és elhiszem hogy az vagy) az az hogy meglepett, hogy a fölé guggolást mennyire félreérted.

A #11 azt írta, hogy "Előző folyt." és ugyanannyi százaléka volt akkor még mint neked azért hittem hogy te folytattad, mert valami még eszedbe jutott. Ő írta azt, hogy "Illetve ha fellépsz és guggolva pisilsz" és nagyon furcsa nekem hogy egy nő így értelmezze a fölé guggolást. De akkor ezt nem tőled kérdezem, ha nem te írtad.


Ezt a mondásodat viszont továbbra se értem: "Szerintem sokkal nagyobb kárt lehet okozni azzal, hogy fölé guggolsz, összefogdozod az ülőkét, majd azzal a kézzel fogod meg a tiszta wc papírt és törlöd meg magad." Miért kéne megfogni az ülőkét ahhoz hogy fölé guggolj? :D Tényleg nem értem.

2023. júl. 14. 14:35
 15/34 anonim ***** válasza:
55%
Én mindig föléguggolok. Nem is feltétlenül a fertőzésektől félek, inkább az, hogy a legtöbb nyilvános mosdó össze van pisilve, vérezve és hasonlók. Emiatt nincs gusztusom ráülni. De mivel nem lesz bajom egy kis guggolástól, ezért ezt alkalmazom, mert számomra így a komfortos.
2023. júl. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Én ráülök, de előtte letörlöm az ülőkét.

Guggolva nem is tudnám magam megtartani.

Na meg aki csak fölé guggol, lehetne annyi esze, hogy felhajtja a wc ülőkét, és akkor máris nem pisálja össze.

2023. júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem egyszer általános iskolában volt a wc-ben hiszti, hogy van egy pisicsepp az ülőkén, így nem tudják használni. Mivel nem haladt a sor, bejött a tanár és mondta, hogy úgyse ülünk rá, így mit zavar. Akkor hallottam először erről. Utána próbáltam nem ráülni. De alapból nehezen szoktam tudni nyilvános helyen pisilni, nem tudom ellazítani magam főleg, ha többen vannak, beszélgetnek vagy más vár rám. Ha még emellé nem ülnék rá, sohasem végeznék.

Plusz néha jól esik legalább annyi időre leülni, nincs erőm pipiskedni addig még végzek.

Volt vonatról szó, ott próbálok nem leülni, de volt már hogy jól lefejeltem a falat, inkább legyen a combom piszkos, minthogy az arcommal nyaljam megint végig a falat.

Ha nagyon rossz a higiénia inkább keresek másikat vagy tartogatom még.

Más otthonában kérdés nélkül leülök.

2023. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ:) mondjuk az meglep, hogy nálatok bemászkált a tanár ellenőrizni a vécébe az iskolában. Szerintem minket már elsőben is elengedtek egyedül pisilni

Mondjuk az ellazulással nekem sosem volt gondom, hárman vagyunk lánytesók, csomószor beszélgettünk végig pisiléseket a szomszéd fülkéből 😅 a nagyobb dolgokkal viszont én is szégyellős vagyok.

Mondjuk én már kerültem olyan szituba, hogy majdnem bepisiltem és kénytelen voltam ritka undorító vécében elvégezni, pedig attól még úgy is kifordult a gyomrom hogy én nem is szoktam ráülni soha.

2023. aug. 25. 20:23
 19/34 A kérdező kommentje:
"Plusz néha jól esik legalább annyi időre leülni" - ezt viszont teljesen átérzem, igaz én csak itthon. A leggyakoribb, hogy ébredés után ülve maradok és kb visszaalszok a vécén 😂 a másik meg amikor hazaérek melóból és még üldögelek vagy öt percet miután pisiltem, fene a lusta fajtámat 😅
2023. aug. 25. 20:31
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is megvolt az egyik munkahelyen. 12 órás munkaidő és munka alatt folyton lábon kellett lenni. Volt már, hogy nem is kellett pisilnem, de kimentem a wc-re, mert muszáj volt 2 percre leülnöm.
2023. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!