Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fiatal vagyok még hozzá?

Fiatal vagyok még hozzá?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és az arcom pattanásos. 1 éven belül már nagyonsok mindent kipróbáltam amit a bőrgyógyászaton írtsk fel, tonik, krém, fénykezelés,gyógyszer, stb. de egyik sem használt tartósan. jártam kozmetikushoz is.

a bőrgyőgyászaton azt modták h ha gondolom akk olyan gyógyszer segítene amit fogamzásgátlóval együtt kell szedni. ezt nagyon nem akartuk anyával de már nem tudom mit csináljak. nagyon zavar az arcom és a legrosszabb h már a hátamon is vannak pattanások.

szerintetek lehet valami "bajom" ha ilyen idős korban már elkezdem szedni. örülnék ha valaki tudna pontos választ adni de a véleményekre is kíváncsi vagyok

előre is köszi:)


2010. aug. 5. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy ez megoldja a problémádat, mert ha le kell állnod a foggátló szedésével (pl. mert babád lesz wtb), akkor ugyanúgy kijönnek...legalábbis hallottam már ilyen példát.

másrészt a fog-gátló szedése éveken át jelentős fegyelmet igényel.

2010. aug. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

értem. nekem eddig csak olyanokat mondtak h biztosan bevált módszer.

azért még kérnék véleményeket esetleg tapasztalatokat is!!!!!

2010. aug. 5. 23:35
 3/15 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlótól semmi bajod nem lesz. Vagyis általában nem okoz problémát a nőknek. Van már olyan is, ami nagyon kis hormontartalmú.
2010. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen kezdtem szedni, és lám, még semmi mellékhatása nem volt. Szóval szerintem nem, nem lesz tőle bajod. Azt nem állítom, hogy az összes pattanásom eltűnt, de jóval kevesebb lett. Mondjuk én nem ezért kezdtem szedni.
2010. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én azért kezdtem el fogamzásgátlót szedni, hogy beálljon a menstruációm, úgy egy évig szedtem, de nem lett semmien rossz hatása. Én is nagyon pattanásos voltam úgy kb. a középiskola elvégzéséig, én is jártam sok helyen e miatt, de nekem magától múlt el. Most is van pár pattanásom, de már nem olyan csúnyák.

23/L

2010. aug. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A barátnőmnek felírták ezt a gyógyszert. A fogamzásgátlót mindenképp felírják mellé, mert az esetleges babát 100%-osan beteggé tenné, és el kéne venni. Nyilatkozatot kell aláírnod, hogy ezt tudomásul vetted, és szeded a gyógyszert. Ezt akkor is kell, ha nincs párod és szűz vagy.

A kezelés után a barátnőmnek szépen rendbe jött az arca.

2010. aug. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Figyelj, manapság már a 15 évesek is szedik... Csak azért hogy úton-útfélen kurhassanak. Egy próbát megér!
2010. aug. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek nagyon sokat segítettetek és így már nem félek tőle. mégegyszer nagyon nagyon köszönöm!!!!:)
2010. aug. 6. 11:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem milyen gyógyszert ír fel a bőrgyógyász? Roaccutant nem próbáltad? Én is és bátyám is ezt szedte még 15-16 évesen és szépen rendbe jött tőle az arcunk.
2010. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
igen nekem is az de erre azt mondták h csak fogamzásgátló mellett lehet szedni!
2010. aug. 6. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!