Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tartotok rendet?

Hogy tartotok rendet?

Figyelt kérdés

Én egész életemben nagyon rendetlen ember voltam... valahogy ilyen alkat vagyok. Ez összefüggésben lehet azzal is, hogy nagyon erősen hiperaktív vagyok (ez diagnosztizált). Mostanában próbálok arra figyelni, hogy legalább minimálisan rend legyen és tisztaság, de még csak addig jutottam, hogy megfigyeljem, hogyan lesz rendetlenség körülöttem. Meg kéne tanulnom azokat a sémákat, ahogy mások rendet tartanak, mert azt hiszem, ez kimaradt.

Ti hogy tartotok rendet? Azonnal elpakoltok? Vagy majdnem azonnal?


2010. júl. 11. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Azt tanácsolták, hogy vezessek naplót.De naponta gyakran írjak bele,és mindig írjam le, mi az amit nem jól, rendetlenül csináltam. Pár hónap után meglepődtek a szüleim. Szerintük kicseréltek.
2010. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
háát sehogy. Csak néha hívunk vendégeket, és olyankor a nagy lelkesedésben csinálnuk egy látszat rendet. Dobozokba, szekrényekbe tesszük, amit nem szeretnénk, hogy látszódjon. :) Mondjuk a piszkot nem szeretem, ha már látszik a por és zavar, akkor takarítok. Szerintem a szép dobozok oldják meg leghamarabb a problémákat.
2010. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindíg mindent rögtön elpakolok magam után, soha nincs nálam rendetlenség. Nagyon egyszerű és nem vesz el sok időt.
2010. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Phoney ***** válasza:
Én sehogy. De ha átrendezném a szobát úgy, hogy igazán tetsszen nekem (mert ez idő ám, meg pénz is:D), akkor nem lenne mindegy, rendetlenség van-e. (Így meg igaz, hogy néha majd' felesek, de esztétikailag nem érzek sok különbséget.)
2010. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
néha én is muszáj vagyok rendet csinálni, ha jön vki, stb ... de alapvetően soha nem pakolok el semmit, és napokig nézem, ahogy a viszonylagos rendből kinő a hatalmas kuplerák körülöttem... most is, ruhák összedobálva, kifolynak a szekrényből,a szgép körül poharak, kozmetikumok, kontaktlencsepapír, tükör, csipesz, szórólapok, mindenéle cédula....
2010. júl. 11. 15:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mindig mindent rögtön elrakok.
2010. júl. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jó a memóriád, fölösleges rendet tartanod.

A tisztaság az más.

2010. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát szándékosan nem koszolok, de előbb utóbb kosz is van :)
2010. júl. 11. 22:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!