Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Kismamák, Anyukák....

Kedves Kismamák, Anyukák. Áruljátok el a titkotokat. Hogyan tartotok rendet?

Figyelt kérdés

van egy 7.5hós kislányunk és 30nmes házikónk.imádunk itt élni, szép is a lakás, csak én vagyok béééna.hogyan tarthatnék nap mint nap csodás rendet?!?! a ruhákkal, a konyhával, szinte mindennel van problémám... (annyira ciki, de már muszáj vagyok tanácsot kérni)

A kislány egy tündér, elvan magának szinte egész nap, szóval ő nem lenne akadály.Ennyire lusta lennék?!

Ha tudnátok írnátok nekem valami "NAPIRENDET"? hogy mit miután, mikor és hogyan csináljak, ami beválik és rend lehet itthon.

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!


2010. ápr. 16. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem akarlak elkeseríteni, de sehogy :) Ritka, ha van olyan nap, hogy nics ruha olyan helyen, ahol nem kéne lenni, vagy egy két blokk hanyatlik valahol a polcon, vagy a szórólapok. Nem beszélve arról, hogy egy 4 és egy 2 éves manók itt ott hagynak valamit, na... a játékokról ne is beszéljünk. Egyik nap vidéken voltunk, előtte délután mindent rendberaktam, megkrtem a gyerekeket nagyon vigyázzanak, szép, rendezett lakásba akarok hazajönni holtfáradtan. Sikerült, olyan jó volt, rend és tisztaság volt mindenütt. Hát ezt egy darabig beosztom :)


4 éves kiscsaj, 21 hónapos kissrác, 25 hetes pocakcsajszi anyukájuk

2010. ápr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
55 m2-es panel, 3 gyerek + férj. Én sem tudlak biztatni :DDD Számomra is lehetetlen feladat.
2010. ápr. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nálam is sokszor van kupi

a fiam 2és fél éves, a lányom 8 hetes

naponta 2x szedetem össze a játékokat, mielőtt lemennénk a játszótérre és vacsi előtt - tehát a nappali mindig fut

ha a tiszta ruhákat összeszedem azt is a nppaliban dobom le, mert az van közel a szárítóhelyiséghez, sajnos nem mindig van azonnal időm összehajtogatni és elpakolni őket

de minden este úgy fekszem le, h mindent elrakok

reggeli után mindennap porszívózok és felmosok

nem nagy a lakás, 68 nm, három szoba + mellékhelységek

2010. ápr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálam a tuti recept: mindent oda tegyél vissza, ahonnan elvetted és egyszerre csak egy dologba fogj bele. Mondjuk nekem szerencsém van, a párom egész nap nincs otthon, a fiú pedig még nem csinál rumlit, 3 hónapos.
2010. ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

65 m2 ház, bazi nagy kerttel, tetőtér még nincs beépítve.

Nálunk az lesz a megoldás, ha a nappali meglesz.


Nekem reggel és délelőtt vált be a takarítás, akkor elvan a gyerek és én is friss vagyok. Mosok, porszívó, felmosás, a konyha rendberakása. Minden mást akkor csinálok, ha már apa itthon van, és Manóval elvan.


Dobozok, kosarak, zárt szekrények!!

A játékoknak, meg lomoknak, amik ilyen apró vackok és csak széjjel vannak folyton dobálva.


Elhatároztam, hogy ha a kőművesek levonulnak végre az udvarról, akkor szépen beosztom minden napra, hogy mit csinálok meg, de úgy, hogy max 1 órát vegyen igénybe. Hétfőtől péntekig, hétvégén nincs takarítás.

Hogy mennyire válik majd be, nem tudom...

2010. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem vagytok otthon :D Nálam ez úgy szokott lenni, hogy rászánok egy napot és kitakarítok mindenhol, aztán gyorsan el is megyünk valahova, hogy addig se legyen rumli. Ilyenkor pár napig csak enni és aludni járunk haza szinte, addig viszonylag rend van. De amúgy nekem sincs jó ötletem, nálunk is szinte magától termelődik a kupi.
2010. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bemásolom Neked egy régebbi válaszomat.



Amig a lányom egészen pici volt (most már két éves), nálam is álatlános rendetlenség uralkodott, amit nagyon utáltam. Igy megtanultam beosztani az időmet! Mivel apa nincs itthon reggel hattól este 7-8-ig igy minden rám marad. Egy 100 nm-es ház+kert. Éjjel mosok (szerncsére a mosógép időzithtő), hajnalban főzök, mire a gyerek kel fél nyolc fele már kész a kaja, de legalábbis egy része. Nem főzök mindennap, csak két naponta, igy a nem főzős napokon hajnalban takaritok a porszivózást kivéve, mert arra felébredne, igy az marad ébredés utánra, de ebbe már őt is be lehet vonni. Igy szinte minden egyes napot a gyerekkel tudom tölteni. Mikor alszik néha még arra is ráveszem magam, hogy sütök valami finomat! Délután álatlában udvaron vagyunk, ilyenkor fűnyirás, növénygondozás, stb ez is mind rám marad. De mint mondtam nálam sem volt ez mindig igy. A férjem a nagy változás óta Magdi anyusnak szólit itthon, gondolhatod!

Most már megy minden, mint a karikacsapás, egyedül a vasalás nem, azt az életben nem fogja megszerettetni velem senki.

Mondjuk abban szerencsém van, hogy a kicsi nem hatkor kel, mert néha már igy is hulla vagyok és nem birnék korábban kelni. Főleg mert este 11 előtt nem nagyon kerülök ágyba.


Azért nehogy azt higyjétek, hogy nálam soha nincs kupi. Egy kétéves örökmozgó 3 perc alat feje tetejére állitja a kisuvickolt lakást! Van hogy hagyom a francba az egészet és napokig nem csinálok semmit! De ze max 2 nap, mert akkor már akkora a felfordulás, hogy nem birom nézni.

2010. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hihetetlen, de nálunk sosincs rendetlenség. Amit az egyik válaszoló is írt, hogy mindent oda tegyél vissza ahonnan elvetted, szerintem ez a lényege a dolognak. Én mondjuk rendmániás vagyok, ezért mielőtt megszületett a lányom elhatároztam, hogy sosem hagyom, hogy elhatalmasodjon a kupi. A lányomnak is ezt tanítottam és már ez neki a természetes. 3 éves múlt, de ő is beteszi a szennyest a szennyestartóba ha levetkőzik, reggeli után a mosogatóba teszi az edényeket, pedig hidd el ezeket tényleg nem várnám el még tőle, de mivel ezt látja tőlem, ez neki a természetes. Én ha főzök is csak úgy tudok, hogy ami nem kell azonnal visszateszem a szekrénybe, hűtőbe. A nagyobb edényeket amiben mondjuk a krumplit pucolom azonnal elöblítem a csap alatt és elteszem. Lehet, hogy ez rigolya, de én csak így érzem jól magam, így tudok létezni. Na azért patyolat tisztaság nincs, mert porszívózni, pláne porttörölni utálok, de rendetlenség tényleg sosincs.
2010. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!