Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziót a társadalom...

A depressziót a társadalom miért nem tudja elfogadni betegségként?

Figyelt kérdés

Tehát rengetegen úgy állnak a depressziós emberekhez hogy pl. azt mondják:

"Két nagy pofon kell neki, nem pedig kezelés!"

És gyakran ez a hozzáállás akár közvetlen családtagokkal kapcsolatban is.


Ugye a depressziónak nagyon sokszor öngyilkosság a vége, tehát ezért fontos a korai kezelés elkezdése.


Ha más nem mentális de veszélyes betegsége van valakinek pl. rák, akkor ellenben senki nem mond olyat hogy "A rák ellen két nagy pofon a legjobb gyógyszer!"


Ez miért van?



2019. ápr. 8. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az elmekórtani folyamatokat nagyon nehéz számszerűsíteni, objektivizálni, tárgyszerűen azonosítani, ráadásul sokat el is lehet játszani. Amelyek valamilyen módon mégis megfoghatók, azok betegségként el vannak fogadva.
2019. ápr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert valójában ez nem betegség. Ma már egyre több pszichiáter pszochológus is kimondja ezt. Feldmár, Szendi Gabor....stb. A regivágasú pszichiáter meg mindenre azt mondja, hogy depresszió arra is ha meghal az anyád és kiborulsz. A depresszió az bánat, szomorúság.....van oka. Csak nem mindig látja aki benne van. Gyógyszerekkel nem gyógyítható. Hiába osztják rá mint a cukrot. És sajnos sokan teljesen berendezkednek erre az életre. Depressziósan nem kell csinálni semmit, eszem a gyógyszert elfekszem mert beteg vagyok. Miközben a rákos aki tébyleg kész van, jár dolgozni. Papíron én is depressziós vagyok a valósagban meg szomorú súlyos okok miatt. Azt gondolom normális amit érzek, és nem beteg vagyok. És nem fekszem el, és nem várom, hogy sajnaljanak vagy betegként kezeljenek. Dolgozom, eltartom magam, sokszor nehéz? De majd jobb lesz, ha vidámabb idők jönnek
2019. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
A rákra azért nem mondják mert a rákot gyógyítja a gyógyszer. A.depressziót meg nem. De ne hidd, hogy a valóságban a súlyosan fizikailag beteg embereket tolerálják. Pár napig, 1-2 hétig aztán elkerülik őket nagyívben. Aki megbetegszik súlyosan az megpusztulhat egyedül. Tapasztalat. Ha nem vagy vidám mert fajdalmaid vannak mert beteg vagy és szenvedsz meg félsz azt sem érti meg senki. Voltam ilyen helyzetben. Gúnyosan kerdezték az ismerősök egy torachotómia után pár héttel. Valami jó dolog is törtent veled? Majd nem kerestek többet. Mert nem történt. Az emberek többsege önző, nulla empátiaval rendelkezik, és nem érdekli a másik csak addig amíg kap tőle valamit, vagy együtt lehet nevetgélni. Min csodalkozol. Ha valaki "csak" lelkileg rogyik meg, azzal ki fog foglalkozni? Hanazzal sem törődnek aki már ordít a fajdalomtól. Ha nem ilyenek lennenek az emberek talán bánatos emberek sem lennének.
2019. ápr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Mert a depresszió leginkább a 20-21. század egyre inkább elkényelmesedő életének a "hozadéka". Nem egy valós betegség, hiába próbálják gyógyszerekkel kezelni. Teljesen más megközelítéssel kellene hozzáállni mint ahogyan am ai orvostudomány teszi. Bár, kezdenek az orvosok is egyre inkább affelé terelődni, hogy nem sorolják a betegségek közé.
2019. ápr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Ki lehet szólni azt aki depressziós, sokan nekem is mondják, hogy uralkodjak magamon, ne gondoljak rossz dolgokra, foglaljam le magam stb.

Pedig ez nem így megy. Van mikor minden rendben van, mégis elkap, hirtelen fulladok, alig kapok levegőt, magas lesz a vérnyomásom, ha közben éppen úton vagyok egyedül magas vérnyomással, akkor még be is pániklok, hogy mi lesz ha összeesek ott és nincs mellettem senki. (Mondanák erre nekem, hogy milyen hülye vagyok, pedig nem). Legutóbb is álltam a buszpályaudvaron pénteki nap volt, dohányoztam volt ott egy idősebb pasi aki meló után jött, ivott pár sört majd összeesett. És ki ment oda hozzá a nagy tömegből segíteni? Senki. Mindenki azt gondolta, hgy fúj büdös alkoholista megérdemli és a többi, mentőt hívtam, kiértek és megállapították, hogy agyvérzést kapott. Ennyit az emberi együttérzésről és a segítőkészségről. Az emberek csak akkor vannak ott, amikor bele akarnak szólni a másik életébe. De van karma, aki engem is lehülyézett, meg bolondnak nézett, szemébe mondtam járjon ő is így, hogy megtudja milyen.

Azóta ő is depressziós, mindig szekálom is, hogy csak beképzeled :D

2019. ápr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Tipikus magyar hozzáállás!

Mert buták, tájékozatlanok és rosszindulatúak az emberek!

Tőlünk nyugatabbra más a felfogás.

2019. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5. Ha ilyen rosszul vagy minek dohányzol? De komolyan?
2019. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pl az epilepszia is súlyos betegség, azt se tolerálják...
2019. ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es:

Megnyugtat. Jó arra is, hogy eltereljem a gondolataimat.

Ha abbahagyom akkor sem múlnak el a gondjaim.

2019. ápr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De talán nem rohad ki a tüdőd
2019. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!