Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 22 éves borderlineos nő...

22 éves borderlineos nő vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, több éve diagnosztizáltak ezzel, de sajnos nincs semmi javulás. Semmi nemnem segít. Tényleg minden erőmmel azob vagyok, hogy ez a helyzet élhetőbb legyen a környezetemnek és nekem is, de csak addig jutottam, hogy az ismerőseim már nem veszik észre, hogy baj van. Ez szép és jó, csak rajtam nem segít. Nagyon szeretnék javulni, tényleg nem az az ember vagyok, aki könnyen feladja, és beleül a szarba, de sokszor már őszintén nem látom értelmét.

Elég jól ismerem már a helyzetet ahhoz, hogy tudjam, hogy így nincs jövőm. Nem tudom hogy lehet éveket ebben az állapotban leélni, vagy, hogy érdemes e egáltalán.

Nyitok az emberek felé, dolgozok, tanulok, van sok hobbym, céljaim, eljárok a barátaimmal, a családommal is vagyok, de az egész olyan, mint egy kirakat. Néha benézek a tükörbe, és fel se ismerem magam. De néha nem értem, miért mozdítom meg a kezem, vagy a lábam. A beteges ragaszkodásom miatt nem tudok szabadulni nagyon sok dologtól, amitől kellene, és olyan kényszeres cselekvéseim vannak, amitől én is megrémülök.

Mi a franc tud ezen segíteni? Hogy tudnék bármi stabilitást vinni az életembe, ha az alap terápiák semmit nem érnek?

Sportolok is, jógázok, egészségesen eszek, meg minden, hátha ér valamit.

Hát nem.

Valaki esetleg egy értelmes tanács?



2018. aug. 16. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Privátban mesélhetnél kicsit magadról. Érdekes személyiségnek tűnsz. Szívesen megismerném közelebbről az igazi énedet.
2018. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Van jövőd. Hogy miért? Mert van valamid, ami rengeteg embernek nincs, és ezt nem borderline-nak, hanem AKARATERŐnek hívják.
2018. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akaraterőm tényleg van, csak egy idő után ki fogok égni, ha nem lesz elmozdulás. És hiába tudom, mi történik bennem, hogy mi zajlik le éppen, akkor sem tudom enyhíteni, még ha dühkitörésem már nincs is. (Látványos)

Lr tudtam állni az önkínzással. Nem elég.

Megfékeztem az evészavaraimat, de ez se elég.

Van egyáltalán enyhülés, vagy tényleg csak ezeket a tüneteket lehet irányítani?

Ha igen, az kétségbeejtő.

2018. aug. 16. 23:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi a legfobb dolog ami zavar az életedben?
2018. aug. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok borderline, de úgy tudom, hogy ilyen betegség esetén a megfelelő gyógyszerek és a pszichoterápia elengedhetetlen.
2018. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 én is border vagyok és a gyógyszer tapasztalatból mondom, hogy nem segít.
2018. aug. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na oké, de gyógyszerrel valamilyen szinten kordában lehet tartani, nem? Mármint akkor, ha jó a gyógyszer.

Mivel a borderline-osoknak nagyon durva hangulatingadozásaik vannak, akár egyik percről a másikra teljesen más érzelmi állapotokban találhatják magukat, emellett úgy tudom, az agresszió, az önkárosításra való hajlam, a szélsőséges érzelmek is gyakoriak náluk, és még sorolhatnám. Mindenesetre nagyon összetett betegség ez, és kérlek, javíts ki, ha tévedek, de én nem vagyok képes elképzelni, hogy gyógyszerek nélkül mégis hogyan lehet eredményesen kezelni egy ennyire szerteágazó tünetekkel bíró állapotot.

2018. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Írtam is, hogy az alap terápiák semmit nem érnek. Ezzel a gyógyszerre is gondoltam. Nem segít a dolgon, csak elnyom, és semmit nem tudok tőle kezdeni az életemmel. Az észrevételeim szerint pedig a terápia inkább arra megy rá, hogy a környezetünk ne érezze annyira a problémánkat, és nem arra, hogy nekünk enyhítse azt. Megtanulom az érzelmeket egy normális skálán kimutatni, csak érezni továbbra is szélsőségesen tudom.
2018. aug. 20. 00:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár nálam nem (volt) túl vészes a helyzet, azért voltak gázos időszakaim. Nekem személy szerint az egyik dolog, ami nagyon sokat segített, az a jóga és a meditáció. Én sokat beszelgetek az oktatómmal is, sokat segített a dolgokhoz való hozzáállasomnak a megváltoztatásában.

A másik, rajzolás, kézműveskedés. Mandalarajzolásra kaptam rá egy ideje, órákra le tud kötni, megnyugtat.

Na meg nagy szerencsém volt, mert olyan párt találtam, aki "kiegyensúlyoz", nem tudom, érthetően fogalmaztam-e. Néha vannak még fura dolgaim, de alapvetően elég kiegyensúlyozott életet élek.

Tanácsom, hogy keresgélj, mi az, ami segít neked. Előbb-utóbb megtálalod ;) tudom, a legnehezebb a türelem. De a leírásod alapján úgy tűnik, nagyon kitartó vagy.

2018. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 22/L vagyok, border. Már letettem arról, hogy megváltozzak, tudom, hogy nem tudok és nem is fogok. Gyerekkorom óta küzdök az ambivalenciával, impulzivitással. Amíg nem ismertem magam, azt hittem, majd egyszer megváltozom és lenyugszom, elköteleződöm valami mellett (ugyanis számomra az a legidegesítőbb, hogy semmi mellett nem tudok kitartani, legyen ez munka, hobbi, emberek), rengeteg hobbit megpróbáltam, a vége mindig ugyanaz: amint megszerzem, eldobom.

Az én megoldásom az volt, hogy elfogadjam a tényt, hogy valójában az életben nem kell értelmet keresni. Fel kellett fognom, hogy ilyen vagyok, ezzel a betegséggel kell együtt élnem. Az, hogy border vagy, nem a te hibád.

Mondjuk nekem nincsenek barátaim, céljaim sem. Csak tengek-lengek, de mivel már nem érzem, hogy meg kell felelnem a társadalmi elvárásoknak, sokkal nyugodtabban élek.

Az tök jó, hogy vannak céljaid. Ezt irigylem tőled. Kívánom, hogy kitartásod is legyen hozzájuk!

2018. aug. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!