Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretem a magányt, baj?

Szeretem a magányt, baj?

Figyelt kérdés

-Alapvetően nyitok a világ felé, de mégis a magány az ami megnyugtat. Valahogy a csend, az egyedüllét megnyugtat.

Nincsenek olyan barátaim akikkel megosztok mindent. Hiába ismerem őket évek óta, valahogy nem érzem azt, hogy velük bármit megoszthatnék.

A családomban meg nincs olyan ember akivel ténylegesen elbeszélgethetnék erről.

Hitelünk van így anya depressziós, apát meg csak simán nem értekli semmi. Folyton veszekednek a pénz miatt. Sok év alatt pedig rengeteg érzelem

gyült fel bennem, amit nem tudok más személyre közvetíteni. Próbálkoztam lányokkal beszélni, de a baráti viszonyon kívül nem jutottunk tovább.

Mindig a szebb és jobb pasik felé hajlottak. Így megmaradtam a saját kis világomban.


18/f



2018. júl. 28. 15:20
 1/3 anonim válasza:
100%

Nem probléma ha nem bízol meg senkiben sztem

Én is ilyen vagyok senkiben sem bízok 100%-ig csak annyi a különbség h én a szüleimmel megtudok bármit beszélni :)

17/l

2018. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem baj, introvertaltnak lenni teljesen normalis, meg ha a tarsadalom mast is akar elhitetni.


En is hasonloan rossz csaladi kornyezetben voltam tizenevesen, allando problemazas a penz miatt stb., es senkit nem ereztem magamhoz igazan kozel ahhoz, hogy megvitathattam volna az engem nyomaszto problemakat. Azota sikerult kiszakadnom ebbol a kornyezetbol, es sokkal jobb. Maga a kamaszkor is tesz ra egy lapattal, szerintem par ev mulva te is jobban erzed majd magad ezzel kapcsolatban.


Esetleg segithet, ha naplot irsz, vagy torteneteket, kitalalt vilagokat vetsz papirra.


Zarkozottnak lenni tobb lehetoseget ad arra, hogy gazdagitsd a lelkivilagod es nagyobb onismeretre tegyel szert.


Ha pedig egy lany inkabb a "szebb es jobb" pasik fele megy, nem is erdemli meg, hogy felfedezze ezt a fajta lelki gazdagsagot benned.

2018. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megpróbálkozom a zárkózottságot inkább a javamra fordítani. Tényleg nagyon köszönöm!
2018. júl. 30. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!