Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nagy baj ha ennyire...

Nagyon nagy baj ha ennyire szeretem a magányt?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor csak arra vágyom,hogy egyedül legyek és ilyenkor elzárkózom mindenki és minden elől még a saját családom elől is. Ilyenkor érzem magamat szabadnak és boldogsággal is tölt el,hogy egyedül legyek. Már nagyon sokan mondták nekem,hogy nagyon zárkózott típus vagyok és igazuk is van.



A zárkózottságom miatt nagyon sokszor előfordul, hogy még saját családtagjaimmal sem tudok miről beszélgetni, ott ülök a társaságukban csendesen és csak azon idegeskedem, hogy mit is kellene mondanom és ez nekem nagyon kellemetlen érés. Amikor egyedül vagyok akkor nagyon sokszor pánikrohamaim vannak és ilyenkor nagyon nehezen tudom a levegőt venni, sokszor fáj a szívem és a mellkasomban erős fájdalmat érzek de nem tudom, hogy mitől lehet.


Nagyon sokszor elgondolkodtam rajta, hogy én miért is élek semmi értelme sincsen az életemnek jobb lenne mindenkinek és főleg nekem ha nem is élnék. Egyáltalán nem járok szórakozni nem az én világom és bevallom őszintén nem is vágyom rá és az emberekkel való beszélgetéstől is ideges leszek.


Egyáltalán nincsen semmiben sem sikerélményem állandóan csak szomorú vagyok nagyon sokszor előfordul, hogy napokig nem szólok egy szót sem. Amiben örömömet lelem az a sportolás azon belül is a súlyzós edzések. Egy éve kitartóan edzek és nagyon megszerettem amikor edzek olyankor megszűnik minden problémám és csak az edzése összpontosítok.


Ami még nagyon nagy problémát jelent számomra, hogy egyáltalán nincsen önbizalmam és az önértékelésemmel is komoly problémáim vannak. Ismerkedni egyáltalán nem szoktam mert az elején már úgy állok az egészhez, hogy úgysem érdeklem meg mit is akarok én egy lánytól kevés lennék én hozzá és inkább meg sem próbálom. Az önértékelései problémáim miatt pedig egyáltalán nem szeretem saját magamat, sőt kimondottan undorodom saját magamtól. Fiatalabb koromban el voltam hízva és emiatt nagyon sokszor bántottak és ezek a dolgok a mai napig bennem vannak és a saját családomnak sem beszéltem róla mert úgy érzem nem értenének meg és nem tudnának nekem segíteni és inkább elhallgattam előlük. Azt is észrevettem, hogy az utóbbi időben nagyon sokszor van hangulatingadozásom is, az egyik percben még életvidám vagyok a másik percben pedig még élni sincsen kedvem.


Már attól is frusztrált leszek ha tegyük fel el kell mennem a boltba mert egyszerűen nem szeretek emberek között lenni, otthon a saját kis világomban egyedül szeretek lenni mindenkitől elzárkózva.


Nagyon szépen köszönöm annak, aki elolvasta. Megkérek mindenkit, hogy a bántó megjegyzéseket hanyagolja, nem arra van szükségem.


18/F



2017. aug. 19. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keress nálad is magányosan embereket, akár az interneten, anoniman. Segíts rajtuk, érezd magad hasznosnak, kedvesnek! Velem ez csodákat művelt. Ha segítesz valakin, a saját problémáid nem is lesznek már olyan fontosak. ^^
2017. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szia, en is hasonlo cipoben jarok mint te, annyi kulonbseggel, hogy en nem szeretek egyedul lenni. Viszont pl. A hangulatingadozasok is meg vannak nalam is. Te is irtad hogy neha elegge ki vagy. Jo ha az ember szeret neha magaban lenni, de nem allandoan. Az onertekelesemmel nekem is gondjaim vannak, pedig nem voltam elhizva sose. Szerintem beszelned kellene errol egy szakemberrel vagy egy olyan emberrel aki hasonlon atment, mert hosszu tavon szerintem ez nem jo. Az ismerkedes nekem sem megy pedig azt mondjak helyes vagyok de akkor is...
2017. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

vannak maguknak való emberek, akik jobban szeretnek egyedül lenni.

De nem kell összekeverni a maguknak való emberekt a szorongó emberekkel. Mert vannak akik tényleg csak azért vannak inkább egyedül, mert jobban szeretnek egyedül lenni... De vannak akik egyedül vannak, mert nem mernek társaságba menni, és valójában nem szeret egyedül lenni, igényli a társaságot, de ott mégsem érzi jól magát, mert úgy érzi, hogy beég, vagy nem szeretik a társaságát, vagy egyszerűen rosszul van a sok ember közellététől..

Érdemes feltenni a kérést magadban ,hogy valóban nem szeretek emberek között lenni?

Vagy ezt én találtam ki magamnak kifogásul?

Igénylem a társaságot, csak félek?

Félelem miatt kerülöm a társaságot ,vagy csak ilyen vagyok?

Érdemes ezeken elgondolkodnod!

Ha szorongás áll a háttérben, vagy csak szimplán megoldatlan kérdéseid vannak, akkor érdemes lenne felkeresni egy pszichológust. De az önbizalom hiányon is tud segíteni akár, de csoport terápia is segíthet, lehet ,hogy az még jobb is.

2017. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha jól érzed magad egyedül, nincs gond, de azért azt ne felejtsd el, hogy az ember alapvetően társas lény.
2017. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. :)


Ismerkedni egyáltalán nem szoktam mert félek a nőktől és sajnos önbizalmam sincsen így emiatt nem is próbálkozom.

2017. aug. 19. 20:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, azzal a különbséggel, hogy én idegbeteg is vagyok.
2017. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1. Az írásodból ítélve kár lenne érted. Értelmes embernek tűnsz. Szerintem most jött ki nálad ez a kamasz depi.( nálam is volt)

2. Keress hasonló gondolkodású, jellemű embereket.

3. Ki a faszt érdekel a múlt??? Használd a jelent.

4. Beszélj szüleiddel erről mindenképp.

5. Örülj annak, hogy egészséges vagy és nincs semmi testi/szellemi bajod. Lehetne sokkal rosszabb is.

6. Ha ezek se segítettek olvasd el: Az Erő Benned Van - Louise L. Hay

2017. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7/7: Köszönöm szépen ez jól esett :).


Édesanyámmal az utóbbi hetekben minden nap szoktam ezekről a problémáimról beszélgetni de sajnos nem jutottam még előrébb. Megpróbálok mindig pozitívabban hozzá állni az egészéhez de egyszerűen nem megy. A hangulat ingadozásom is nagyon aggaszt mert az utóbbi időben pánik rohamaim szoktak lenni és ilyenkor nagyon nehezen kapok levegőt, nagyon fáj a szívem és a mellkasom.


Sajnos van egy testi hibám amin nem lehet változtatni. 16 évvel ezelőtt eltört az egész jobb kezem és az akkori orvos sajnos rosszul gipszelte be és 15 fokban el van ferdülve és sajnos látszik is ami engem a mai napig is zavar. Megpróbálok nem foglalkozni vele de ha ránézek a jobb kezemre mindig eszembe jut és attól tartok,hogy emiatt elutasítanának mert nagyon sok bántalmazás ért miatta.

2017. aug. 31. 21:11
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenféle képen el fogom olvasni. Köszönöm szépen. :).
2017. aug. 31. 21:12
 10/12 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok es nagyon nehéz igy sok minden az ismerkedés is. Sokan utálnak amilyen vagyok de probalok nem foglalkozni ezekkel. 19/L
2017. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!