Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, szocialis fóbia,...

Depresszió, szocialis fóbia, hiperszenzitivitás, ezek gyógyszeres kezelése, majd a gyógyszer abbahagyása?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Rövid leszek, címszavakat írok, aki érdekel bővebben, kérdezhet.


Elnyomott, barát nélküli élet, cikizések, kiközösítés, 10 éven keresztül. Emiatt bezárkózás, házból ki nem mozdulás, emberektől rettegés.

Barátnő, később javultam, elvettem, gyerek, autó, ház. Fiatalon. Elértem amiert küzdöttem, amiért cikiztek.

Gyógyszeres kezelés (rexetin), mivel nem tudok boldog lenni, ideges vagyok, feszült, idegbeteg. Nem tudok boldog lenni, nem tudok kimozdulni.

Egy barát érkezése, akivel képtelen vagyok találkozni mert rettegek. Nem tőle, csak úgy erzem nincs jogom hozzá, nem tehetem meg.

Tünetek miatt gyógyszer abbahagyás. Emiatt minden más visszatér. Baráttal megint nem tudtam találkozni. Az egyetlennel. Nem érzem hogy jogom lennenhozzá a család mellet. Kezdekbkikészülni, bántanám magam, senki vagyok, melóban is félek ha hallom hogy jön valaki a folyosón.

Félek. Rettegek. Összeomlok. Ezeket még HSP ként átélni... nem tudom..

Van ötletetek?


25f



2018. márc. 23. 09:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nyilván minden válaszolónak köszönöm hogy időt szakított rám ,de például Te, kedves utolsó szerintem ezt nem tudod átérezni. Lehet hogy valakinél ez így működik, de aki beteg...mert lássuk be az vagyok ,annál nem.

Az érzelmek kikapcsolása pedig nem ekvivalens a pszichopatával, bár elismerem ,hogy egyenes út feléje. Viszont ha az ember agyilag képes felfogn ia tetteit, akkroez elkerülhető.


Arra pedig, hogy az ember így lett megteremtve... Igen! De ha a természetes szelekció működne napjainkban...nos.. nem irkálnék itt nektek a hülyeségeimről.

2018. márc. 23. 11:20
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem is nagyon fontos, hogy keress egy jó pszichológust. A te helyzetedben ez egy feladatorientált, logikus lépés volna a probléma megoldása felé. Úgy tudom, hogy a depresszió és a szociális fóbia kezelésére a legeredményesebb a kombinált terápia, amikor a gyógyszert és pszichoterápiát egyszerre alkalmazzák. A szociális fóbia különösen jól kezelhető kognitív viselkedésterápiával. Nem ördögtől valók a gyógyszerek sem, ma már elég jók is vannak, de önmagukban alkalmazva sokszor semmit sem oldanak meg. A pszichológus mélyebben foglalkozik a problémáddal, a gyógyszer pedig arra jó, hogy megtámogassa a közös munkát, ha érintve vannak neurobiokémikémiai folyamatok is. Jobbulást kívánok!
2018. márc. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem, én pánikbetegséggel küzdöttem sokáig- elmúlt.., és depivel is kezeltek. Most is járna a xanax de nem használom.

10#.es voltam /és #1/ Benned van a kulcs, legbelül, csak te tudsz magadon segíteni!

2018. márc. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia.

Tudom nem mostani a kèrdès de gondoltam azèrt jelentkezek ès segìtek ha tudok. Làttam a vàlaszokat ès azok nagyon amatőr ès elkeserìtő okoskodàsok. Engem emiatt kezeltek pszichiàtriàn (15èves korom òta)ès ha gondolod elmesèlnèm a tapasztalataimat a gyògyszerezèsről ès arròl is,hogyan sikerült èp èsszel kijutnom az elmèm fogsàgàbòl,na nem teljesen de màr van kontrolom az èrzèseim nagyja felett.

Làny vagyok,23èves.

2018. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!