Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek komolyabb pszichés...

Akiknek komolyabb pszichés problémáik vannak azok, hogy veszikrá magukat hogy pszichológushoz, pszichiáterhez, esetleg csoporterápiára járjanak?

Figyelt kérdés

Én pár alkalommal jártam pszichológusnál (teljesen rendszertelenűl, kb. heti/havi szinten), de egyszer 3 hónapig nem mentem a problémáimból adodóan és fel se mertem hívni (de igazából nem is beszéltünk meg időpontot) és amikor újra mentem, akkor leüvöltötte a fejem és azóta nem merek pszichológushoz menni.

Pedig abban megegyeztünk, hogy biztosan szociális fóbiám van, neurotikus vagyok, ezeket diagnosztizálta és pszichiáterhez is küldött, gógyszert is ajánlott. Meg azt is mondta, hogy lehet hogy bipoláris zavarom van, de paranoiás tüneteim is vannak.

Az a baj, hogy vagy nagyon rossz kedvem van és ki sem kelek az ágyból, nem bírom rávenni magam hogy elmenjek... Vagy ha nincs éppen rossz kedvem, akkor nem merek, ilyenkor tömegközlekedésnél van hogy a sírás kerülget és le kell szálnom.

Akiknek hasonló, vagy súllyosabb problémáik vannak, azok mégis hogyan jutnak el odáig, hogy pld gyógyszert írjanak fel nekik, vagy csoport terápiára tudjanak járni?



2017. márc. 23. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismerek hasonló problémákkal küzdő embert, őt tudtommal mindig elkíséri valaki, ha terápiára vagy kezelésre megy pszichiáterhez. Egy családtag, vagy barát... így könnyebben utazik és jobban ki tud mozdulni otthonról a szerette segítségével. Téged esetleg nem tudna elkísérni valaki?
2017. márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%
Van ismerősöm, aki képtelen tömegközlekedni, ő pl. autóval jár terápiára, ha meg valamiért nem tud, akkor kísérik, viszik. Csoportterápia ilyen esetben semmiképpen nem javasolt, csak megfelelő előkészítés után.
2017. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Válassz olyat amelyik kedves! Én már találkoztam egy aranyossal és ő nagyon sokat segített lehet vissza megyek hozzá .
2017. máj. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!