Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel magyarázható a feszültsé...

Mivel magyarázható a feszültség oldódása az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Több közösségi oldalon voltam regisztrálva, pl. iWiW, myVIP, myspace, stb.

Tegnap gondoltam egyet, és mindegyikről töröltem a profilomat.

Azóta sokkal nyugodtabb vagyok, sokkal kevésbé feszült. Jobban érzem magam lelkileg.


Milyen összefüggés lehet ez?


25/L


2010. jún. 9. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
én is kipróbálom ^^
2010. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a "hatása" a Te esetedben.


Illetve ez eredeti kérdésemre is nagyon érdekel a válasz, magyarázat.

2010. jún. 9. 22:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Én ezt akkor tettem meg,és akkor nyugtatott meg,amikor volt párom,mert úgy nem kellett látnom az "exeit" az ismerősei között,és nem kellett azon aggódnom,hogy vajon ez és az az új csaj aki néha az ismerősei közé került,vajon kicsoda...(Emellett volt olyan is,hogy szimplán elegem lett az egészből,épp olyan időszakom volt,amikor kicsit el akartam zárkózni a külvilágtól,hogy hagyjon mindenki békén,és meguntam,hogy vadidegenek és sok idióta klub is bejelöl nap mint nap)Miután töröltem magam,én is sokkal nyugodtabb lettem,talán azért,mert amiről nem tud az ember,az nem fáj:) Egyébként nem tudom milyen más oka lehet.Nálam ez volt.Azóta az iwiw-re már visszaregisztráltam,de azóta szigorúan szelektálom az ismerőseimet.Lehet,hogy majd elmúlik nálad is,és Te is visszaregisztrálsz egyszer.


24/L

2010. jún. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egyiket kilőttem. és mi a jó benne? szerintem az, hogy egy felesleges szarral kevesebb ^^
2010. jún. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A megnyugvás oka abban keresendő, hogy mi vitt rá arra, hogy töröld magad. Mert ha jobban érzed magad tőle, nyilván valami oka volt.

Nekem pl általában semmi bajom a fészbukkal, ezért ha törölném magam, idegbajt kapnék, szinte nem tudnék magammal mit kezdeni:D Iwiwet csak simán unom, de keveset megyek fel rá, ennyi. Azért néha van, hogy ott írnak nekem.

De neked biztos okod volt rá, hogy töröld magad. nem lehet, hogy ijesztőnek tartottad ezt a nagy nyilvánosságot? (Azt meg is tudnám érteni..)

2010. jún. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azóta is gondolkozom a lehetséges okokon, válaszokon, mert érdekel, illetve érdekesnek tartom, hogy egy ilyen lépés képes ezt előidézni.


Az egyik ok (szerintem) az, hogy alapból nem űztem sportot abból, hogy minél több "barát" / "ismerős" legyen bejelölve. De akit bejelöltem, vagy aki bejlölt és elfogadtam, azokat valóban ismerem személyesen is, és tartjuk a kapcsolatot Facebook-on kívül is. Így 6 ismerősöm volt. Jelöltek többen, de megválogattam, hogy kiét fogadom el...

Továbbá csakis a legeslegszükségesebb adatokat adtam meg, amit kötelező volt.

Feltűnt az, hogy az emberek egészen más személyiséget öltenek fel online (ez nem volt újdonság, csak az, hogy egyébként normális embereknek is elég érdekes megnyilvánulásaik vannak az üzenőfalon pl.), és zavart, hogy pl. ilyeneket írnak ki:

"XY kék bugyit vett fel" és a sok "barát" azonnal körbedicsérte, és ez volt a napi téma, hogy jaj milyen cuki-muki, stb. stb. (Persze ez a téma csak sarkított, hogy így éreztessem a színvonalat, azokét, akik a valós életben meg egyébként teljesen normálisak, komolyak.)

Tudom, hogy vannak ún. szűrő beállítások, viszont azt is észrevettem, hogy egy idő után ezeket a FB figyelmeztetés nélkül változtatja, így nem éreztem sem az adataimat (e-mail cím pl., amire jön a SPAM), sem magamat biztonságban.


Tudom, hogy zárkózott is vagyok alapból. Tehát biztos, hogy kicsit túlreagálom mindezt, de én az ilyen oldalaktól besokalltam.


Érdekelnek további vélemények, tapasztalatok, ötletek, és köszönöm az eddigieket!

2010. jún. 11. 07:15
 7/10 anonim ***** válasza:
én kb 3szor töröltem magamat iwiwről de most is fennt vagyok,mert visszaregeltem.Nem tudom meddig:D
2010. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia!Én is észrevettem már ezt.Bár én nem töröltem magam csak volt egy idő,amikor 1 hónapig nem volt netem,mert elköltöztem.De részemről meg is tudom magyarázni miért: így nem szembesültem nap mint nap azzal,hogy mennyi hülye ember van(akár ismerősök között is),meg az a sok kis takony,akik szerint k*rvának lenni milyen menő...lehet,hogy nálad is ez a magyarázat,de úgy látom a kommentedben írtál is hasonlót.

21/L

2010. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Facebookon mindenki kicsit másképp viselkedik, mint élőben, de ez nem feltétlenül egy másik szerepb bújás, csak egyszerűen egy másfajta közeg (ami ráadásul virtuális) másmilyen megnyilvánulásokat hoz ki egy emberből. Másképp viselkedünk egy diplomavédésen, mit egy kocsmában haverokkal, másképp a boltban vásárlás közben, így aztán egy virtuális közegben pláne másképp, meg persze ezen belül is ugyanekkora különbségek vannak, nyilván valaki máshogy nyilvánul meg egy kulturális témájú fórumon, mint fészbukon. Az neméppen egy komoly oldal, oda legtöbben hülyülni járnak. Én amúgy nem nagyon titkolódzom, persze nem nyilvános az egész adatlapom, de sok kép van fenn, és gyakran kiposztolom ami eszembe jut, persze nem azt, hogy borostás-e a nunim, de ha valami vicces gondolatom támad, amire úgy érzem kommentek fognak érkezni, azt kiposztolom. Nem vagyok exhibicionistéább az egészséges szintnél, csak szeretek kommunikálni ismerősökkel (és idegenekkel is, amint az látható:D).
2010. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szóval úgy értem, ha valaki másképp viselkedik fészbukon mint élőben, az nem feltétlenül pózerkedés, agytevés, csak mást hoz ki az emberekből a facebook, mint mondjuk egy személyes baráti összejövetel.
2010. jún. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!