Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy változtathatnék, kéne...

Hogy változtathatnék, kéne pár tipp, mert már kezd zavarni a tanulásban?

Figyelt kérdés

Néha előfordul hogy mondat közepén elfelejtem az adott szót. Pl. Ha azt mondom hogy: gyere már le velem a játszótérre, akkor nem jut eszembe a játszótér szó. De ez még a ritkább eset. Suliban szódogáknál van gyakrabban, hogy hiába tudom a szót, nem jut eszembe, pedig biztosan tudom. Aztán sokszor előfordul, hogy nem tudok nagy H meg B betűt írni, mert elfelejtem, hogy melyik irányban van a csücske, meg haonlók. A szorzótáblában nem tudom megjegyezni a 8-ast, ha azt mondják, hogy 6x8, azt cak úgy tudom kiszámolni, hogy 4x6 + 4x6, pedig még kétjegyű számokat is könnyedén összeszorzok fejben egymással. Aztán másik, ami legjobban zavar, hogy 10 éve tanulok németet, az órákon eléggé sokat beszélünk németül, de a számokat csak úgy tudom, hogy az egyestől, meg a hatostól. Tehát, ha azt kérdeznék, hogy van a 4, akkor az csak úgy menne, hogy egy-kettő-három-jah megvan, és a kilenc is csak úgy, hogy hat-hét-nyolc-és itt is. És hiába gyakorlom, nem tudom megjegyezni, pedig nincs gond a memóriámmal, és eleget gyakoroltuk. Na meg, hogy ha meg kéne mutatnom a térképen a nyugati irányt, az is csak úgy megy, hogy Észak fent, mellette Kelet, utánna van Dél, és akkor Nyugat ami kimaradt.

Lehet ezt valahogy kezelni, mert elég zavaró, és hiába tanulom meg újra, ezeket amiket felsoroltam, újra és újra "elfelejtem".


18/L


2010. máj. 24. 03:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezektől a problémáktól úgy tudsz megszabadulni, ha szakemberhez fordulsz.

A nevelési tanácsadókban találsz ingyenes pszichológust, aki tanulási nehézségekkel foglalkozik.

Amit itt leírtál, azt mondd el neki, semmit ne hallgass el, így biztos tud segíteni.

Ne halogasd a megoldást, mert sok stressztől meg tudod kímélni magad.

2010. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
velem is ez van :s engem már a mindennapi tájékozódásban is zavar néha :s 19/L vagyok engem szerintem már a nevtanban se látnának el mert 18 elmúltam :S
2010. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
annyi különbséggel, hogy én a 8-as helyett a 7-est nem tudom :D
2010. máj. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!