Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz vagy pszichiát...

Pszichológushoz vagy pszichiáterhez forduljak?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy sajnos betegesen féltékeny vagyok és önbizalomhiányos, és szükségem lenne egy szakemberre, aki segítene megoldani, hogy ne legyek ilyen. De nem tudom, hogy ezzel a problémával pszichiáter is foglalkozik-e vagy csak pszichológus. Ha pszichiáterhez mennék, gyógyszert semmiképp nem szeretnék szedni, hanem azt szeretném, hogy úgy beszélgessen velem és olyan terápiát alkalmazzon, mint egy pszichológus. Tehát csak beszélgetés lenne, semmi gyógyszer. De nem tudom, hogy a pszichiáter ilyen jellegű problémákkal is foglalkozik-e, mint az enyém. Tehát a pszichiáter egyben pszichológus is?

Amúgy ha pszichológushoz mennék, mindenképp fizetni kell minden pszichológusnál vagy van olyan, akihez ingyen is el lehet menni? Vagy a pszichológusok csak magánrendelőben vannak, ahol mindig fizetni kell?

Tehát a fő kérdés, hogy a problémmmal melyik szakemberhez forduljak és hogy van-e olyan pszichológus, akihez ingyen is el lehet menni?

Egyébként pécsi vagyok, szóval ha valaki tud innen ajánlani egy jó szakembert (főként nők érdekelnének), annak nagyon megköszönném!:)

Előre is köszönöm a válaszokat!:)

20/L


2010. ápr. 20. 19:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Pszichoterapeutához menj. Az lehet pszichiáter és pszichológus is.
2010. máj. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
erős öngyilkossági hajlammal hova kell fordulni?
2011. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!