Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz vagy pszichiát...

Pszichológushoz vagy pszichiáterhez forduljak?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy sajnos betegesen féltékeny vagyok és önbizalomhiányos, és szükségem lenne egy szakemberre, aki segítene megoldani, hogy ne legyek ilyen. De nem tudom, hogy ezzel a problémával pszichiáter is foglalkozik-e vagy csak pszichológus. Ha pszichiáterhez mennék, gyógyszert semmiképp nem szeretnék szedni, hanem azt szeretném, hogy úgy beszélgessen velem és olyan terápiát alkalmazzon, mint egy pszichológus. Tehát csak beszélgetés lenne, semmi gyógyszer. De nem tudom, hogy a pszichiáter ilyen jellegű problémákkal is foglalkozik-e, mint az enyém. Tehát a pszichiáter egyben pszichológus is?

Amúgy ha pszichológushoz mennék, mindenképp fizetni kell minden pszichológusnál vagy van olyan, akihez ingyen is el lehet menni? Vagy a pszichológusok csak magánrendelőben vannak, ahol mindig fizetni kell?

Tehát a fő kérdés, hogy a problémmmal melyik szakemberhez forduljak és hogy van-e olyan pszichológus, akihez ingyen is el lehet menni?

Egyébként pécsi vagyok, szóval ha valaki tud innen ajánlani egy jó szakembert (főként nők érdekelnének), annak nagyon megköszönném!:)

Előre is köszönöm a válaszokat!:)

20/L


2010. ápr. 20. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is régen úgy voltam vele, hogy nem tudtam, melyikhez forduljak, én elmentem pszichiáterhez, és ő irányított át pszichológishoz, de a te problémád egyértelműen pszichológusra tartozik! Énnekem mind a kettő ingyenes volt, kóházakban van ingyenes pszichiáter meg pszichológus. Olyat ne várj, hogy a pszichiáter beszélgetni fog veled, még aki 8000-et elkér egy alkalomért, az is csak felírja a gyógyszer. A pszichiáter egy orvos, akit kizárólag az agyad neurobiológiája érdekli, de neked azzal szerintem nincs bajod! A pszichológus fog veled beszélgetni.
2010. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!:) Egyébként én is gondoltam, hogy a pszichológus jobb lenne, hisz ő foglalkozik a lelki bajokkal. Csak gondoltam megkérdezem, hátha a pszichiáter is alkalmaz olyan terápiát, mint a pszichológus.

Akkor ezek szerint a kórházakban van ingyenes pszichológus is? Mert én abban a hitben voltam, hogy mivel a pszichológusnak nincs orvosi végzettsége, csak bölcsész, ezért ő nem is dolgozik kórházban, hanem csak magánrendelésen.

Egyébként első válaszoló, Neked segített a szakember, amikor jártál hozzá?

2010. ápr. 20. 19:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én egy megyei kórházban voltam pszichológusnál, de nálunk a városi kórházban is van pszichológus szakember, úgyhogy szerintem mindenhol van! Nekem segített volna, ha végig tudom csinálni a terápiát, de sajnos abba kellett hagynom.
2010. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen! Akkor biztos itt is van. Itt van megyei kórház is, úgyhogy ott biztosan van pszichológus.

Kár, hogy Neked abba kellett hagynod. Én végig fogom csinálni, ha egyszer elkezdem. De gondolom amíg jártál, addig is éreztél valami javulást.

2010. ápr. 20. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:
A pszichiáter azért jobb, mert nemcsak gyógyszert írhat fel neked ( és nem is ír, ha nem kell!) hanem ingyen pszichológust is. Higyjél nekem. Ő a szakember. És eldönti, mire van szükséged. Ha beteg vagy, soha ne állíts olyant, hogy magas orvoshoz nem megyek, férfihez nem megyek, a bablevest nem szeretem. stb. Te egyet akarj: meggyógyulni.
2010. ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is a választ! Amúgy úgy érted, hogy a pszichiáter átirányítana egy pszichológushoz, ha úgy érezné, hogy ez nem az ő szakterülete? Vagy ő kezelne végig?

Egyébként azért írtam, hogy inkább nőt szeretnék, mert úgy érzem, előtte talán könnyebben, jobban meg tudnék nyílni, és úgy érzem, talán jobban meg tudna érteni, mint egy férfi. De igazából ha sikerülne találnom egy jó férfi szakembert, akkor nem zavarna.

2010. ápr. 20. 23:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy átirányít! És fordítva is, a pszichológus is átirányít pszichiáterhez olyan betegeket, aki már nem az ő szakterülete! Ha ingyenes dokihoz mész, akkor nem áll fenn annak a veszélye, hogy direkt "magánál akar tartani", csakhogy neki fizess.
2010. ápr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, és köszi szépen!:)
2010. ápr. 23. 17:46
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

A pszichológus is szakember, főképpen a klinikai szakpszichológus! 9 évet tanult ezért a kinevezésért! A korábbi hozzászólónak üzenem!

Ezzel a problémához fordulhatsz mind a két szakemberhez, egy a fontos, hogy értsen a pszichoterápiához! Sok pszichiáternek is megvan a pszichoterapeuta képesítése.

A kórházban nem tudnak hosszas terápiát bevállalni, mert nincs rá se idő sem pénz. Persze nem is mindenre kell hosszú. Ezt az egyéni eset dönti el.

2010. ápr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szintén a korábbi hozzászólónak: a pszichoterápiában nagyon fontos a terapeuta személyisége! Bocs az offért
2010. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!