Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tehetek boldoggá a...

Hogyan tehetek boldoggá a skizoid személyiségzavarral küzdő barátomat?

Figyelt kérdés
25 eves lany vagyok es van egy friss(2 honapos) kapcsolatom. A barátom 26 eves es skizoid beteg, amiről ő nem tud. Ugy erzem, hogy erre ra fog menni a kapcsolat. Van ugy hogy 5 napra eltunik nem keres, aztan ir, mintha mi sem tortent volna. Mindig a termeszetbe megyunk randizni, mert nem szereti a zajt es a tomeget, de a randikon meg engemet is sokszor elhallgattat, mert szeretné hallgatni a csendet. Tegnap kicsit elszakadt nalam a cerna, mivel rámírt, hogy hogy vagyok mi ujsag, es egy rovid beszelgetes utan elkoszont hogy megy olvasni.Ekkor finoman kerdore vontam hogy talan nem szeretne velem beszelgetni? Erre az volt a valasza hogy de igen de majd ugyis beszelgetunk, ha talalkozunk. Mondom neki es addig akkor nem kell beszelnunk vagy hogy van ez? Azt valaszolta hogy en mindenben a rosszat keresem ő csak egy rohadt könyvet akart elolvasni de már ahhoz sincs kedve ezekután...én màr nem tudom hogyan viszonyuljak hozzá...
2016. júl. 24. 08:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Csak támogatni tudom a különválásotokat.

Aki öngyilkosságról beszél, ezzel terheli, negatívan befolyásolja a másikat, környezetét, az azt várja el, hogy a másik ember őt sajnálja, legyen a játszmája részese és a másikat is folyamatosan bevonja a kóros gondolatatiba, viselkedésébe, hatalmába.

Aki öngyilkosságot említ, fenyegetőzik, az önveszélyes állapotot teremt, így a környezetnek joga van elmondani, ha fenntartja ezt a kijelentését, akkor a mentőhívás az egyedüli ésszerű cselekedet. Vagy azonnal befejezi az öngyilkosságról beszélést, fenyegetőzést vagy mentő lesz kihívva. Választhat! További játszmába nem szabad belemenni.

Akármennyire is jól néz ki valaki, kedvelhetjük a másikat, kérdés az, mi "megmentőek" akarunk lenni egy kapcsolatban vagy szabad, boldog társak? Kérdés az is, mennyire akarjuk hagyni és miért, hogy a másik ember a kapcsolatunkat ennyire negatívan befolyásolja?

Neki pszichoterápiára van szüksége. Neked pedig arra, hogy boldogan élhessél valakivel és ne támogasd más szomorúságát, kóros megnyilvánulásait.

De "megmentő" is lehetsz, benne maradhatsz a játszmájában is, ezáltal az ő állapota is rosszabbodik, mert van támogató háttere (Te) és a Te életed is leépül, kórossá válhat, de inkább válik.

Boldog, felszabadult ember szeretnél lenni vagy feszült, stresszes.

Még egy: Te nem vagy szakember. A szakember dolga a hatékony terápia. Te állhatsz mellette, de akkor lehetsz hatékony egy kapcsolatban, ha a játszmákat nem hagyod megnyilvánulni, egyértelműen tudod befolyásolni a kóros megnyilvánulásait, mellette boldogságot tudsz kialakítani, megtartani.

A kapcsolatok lényege lehet a szenvedés is, de lehet mindkét fél pozitív kiteljesítése, kiteljesedése.

Melyiket szeretnéd választani? Persze ez csak költői kérdés..

Én beszélnék neki a frusztrációmról, arról, ő milyen, miért nem jó, hogy ilyen, mi zavar, milyen változtatásokat szeretnél. Ha azonnal változna valaki, akkor talán maradnék egy feszült kapcsolatban, de amint egy viselkedésében észrevenném a visszaesést, már azonnal elköszönnék tőle véglegesen.

Ő tud változni? Képes lenne rá véglegesen? Te milyen életet szeretnél magadnak, magatoknak? Ezek is kérdések.

Jó, felszabadító döntést kívánok.

2016. júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem beszélgetek priviben senkivel.

Viszont feltűnt, hogy annyira szépen, pozitívan, kedvesen, nem tolakodóan, kulturáltan fogalmazol, hogy ezt a pozitív személyiségedet egyáltalán ne hagyd elveszni, senki által sem. Sok sikert a boldog, pozitívan kiteljesedő életedhez.

2016. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Koszonom szepen :) Sajnos az utobbi idoben elveszitettem a pozitivitasomat, amire viszont nagy szükségem lenne, mert egy nagy fordulóponthoz érkeztem az életemben, komoly döntéseket kell meghoznom. Ezt a baratom is tudja, ennek ellenere sosem kerdezget erről, csak panaszkodik az ő mély depressziójàra, aminek az oka a macskàjànak az elhalálozàsa és a 3 evvel ezelotti szerelmével valo szakitàsa. Belém nem szerelmes. Evvel tisztában vagyok. Felmerul a kerdes hogy akkor bolond vagy te edes lanyom hogy egyutt vagy vele? Lehetseges. Mivel nehez idoszakon megyek keresztul, szuksegem van valakire aki tamogat akivel jol erzem magam. A kapcsolat elejen ezt mind megadta nekem. Aztan minden 360fokos szoget valtott. Probalom elfelejteni de mindig a kapcsolat elejere gondolok es hianyzik az az ember akit akkor megismertem. De ugy tunik az csak egy álarc volt
2016. júl. 25. 10:34
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is felejtsd el ezt az embert. Ő nem fog téged támogatni és ha tovább maradsz vele figyeld meg, hogy zsarolni fog azzal, hogyha ott hagyod akkor öngyilkos lesz, ezért szabadulj tőle minnél hamarabb és minden kapcsolatot szakíts meg vele. De én megmondanám neki, hogy legyen kedves és kezeltesse magát, tb-re bemegy ha Bp-en van a Nyírőbe és egyből fogadják, ha elmondja hogy öngyilkos gondolatok kínozzák. Tegyen magáért és ne csak sajnáltassa magát. Kérdezd meg akar e boldog lenni, ha igen akkor menjen és kérjen szakember segítséget. Én ezt tenném, de tuti dobnám, akár mennyire is rossz az egyedüllét, még jobb is mint egy ilyen ember mellett létezni, szerintem. Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de én így érzek.
2016. júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem 360, hanem 180 fokot váltott :)
2016. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sürgősen lépj ki a kapcsolatból! Ha tényleg ez a diagnózis, akkor veszélyben vagy mellette. Folyamatos leépülésre számíthatsz.
2016. júl. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!