Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A borderline személyiségzavarr...

A borderline személyiségzavarral küszködő emberekre mi jellemző? Mit éreznek, milyen gondolataik vannak?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok válaszát várom akik érintettek ebben!
2015. jún. 26. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Krónikus ürességérzet, dependencia,dühkitörések,önkárosítás, labilis kapcsolatok, alacsony önértékelés, öngyilkossági gondolatok. Körülbelül ezzel tudnám jellemezni a borderline-t.
2015. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hosszúhajú ***** válasza:
Van egy könyv, Lévay Anikó írta, az a címe, hogy "borderline személyiségzavarom van"- ő 20 év borderline tapasztalattal írta le az életét. Ebből nagyon részletesen megtudod.
2015. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hosszúhajú ***** válasza:
Ja, Medicina könyvkiadó 2200 forint.
2015. szept. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában ezt érzem: Egy selejt vagyok. Semmi nem megy. Mindent elszúrtam. Meg sem kellett volna születnem. Bárcsak meghalnék. Félek. Nem bírom tovább. Nem vagyok szerethető. El fognak hagyni-megint. Egy kudarc az életem, nekem semmi nem sikerül. Utálom magam. Bántanom kell magam. Nem akarok ébren lenni. Nincs értelme az életemnek (pedig vannak céljaim). Nem ért meg senki. Nem vagyok normális... stb stb
2016. jan. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hosszúhajú ***** válasza:
100%

plusz szélsőségesség, impulzivitás, hangulatváltozások hirtelen, függőség, szeretlek-gyűlöllek változása egy perc alatt is, instabilitás, képtelen alkalmazkodni, nem érti az emberi kapcsolatok működését, félelmek egyedülléttől, depresszív, identitászavar, énkép hiány, manipuláló ( általában nem szándékosan.)

a neurotikus és a pszichotikus között helyezkedik el. alapvetően ezek a csoportok sérültek

- kapcsolat

- szélsőséges hangulatváltozás

- súlyos érzelmi labilitás

2016. jan. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek alapján tőlem sincs távol ez...
2016. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hosszúhajú ***** válasza:
52%
sok ember hiszi magát annak mert nincsenek távol tőle a felsoroltak. pedig a kulcs itt azon van, hogy milyen mélyek a tünetek. ha csak veszekedsz minden barátoddal az még nem olyan kapcsolati probléma, mint amikor egy veszekedés után pl vagdosod a karod, hogy nehogy elhagyjanak. Az érzelmi szélsőségesség is akár mindenkire jellemző lehet, de ott sem mindegy a hol a határ. Ha csak ide oda ugrál az agyad a viselkedésed sem követhető az még oké. De ha az egyik pillanatban a moziban röhögsz, aztán összeveszel valakivel és fent állsz a szabadság híd tetején, na az már komoly. Itt egyet felejtenek el hangsúlyozni az emberek, méghozzá a tünetek erősségét.
2016. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!