Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tehetek boldoggá a...

Hogyan tehetek boldoggá a skizoid személyiségzavarral küzdő barátomat?

Figyelt kérdés
25 eves lany vagyok es van egy friss(2 honapos) kapcsolatom. A barátom 26 eves es skizoid beteg, amiről ő nem tud. Ugy erzem, hogy erre ra fog menni a kapcsolat. Van ugy hogy 5 napra eltunik nem keres, aztan ir, mintha mi sem tortent volna. Mindig a termeszetbe megyunk randizni, mert nem szereti a zajt es a tomeget, de a randikon meg engemet is sokszor elhallgattat, mert szeretné hallgatni a csendet. Tegnap kicsit elszakadt nalam a cerna, mivel rámírt, hogy hogy vagyok mi ujsag, es egy rovid beszelgetes utan elkoszont hogy megy olvasni.Ekkor finoman kerdore vontam hogy talan nem szeretne velem beszelgetni? Erre az volt a valasza hogy de igen de majd ugyis beszelgetunk, ha talalkozunk. Mondom neki es addig akkor nem kell beszelnunk vagy hogy van ez? Azt valaszolta hogy en mindenben a rosszat keresem ő csak egy rohadt könyvet akart elolvasni de már ahhoz sincs kedve ezekután...én màr nem tudom hogyan viszonyuljak hozzá...
2016. júl. 24. 08:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja es tegnap azt is mondta hogy ugy erzi, nem maradt neki semmi szerethető oldala, valamint jobb lett volna ha megáll a fejlődési szinten és majom marad
2016. júl. 24. 08:55
 2/16 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy mit szeret olvasni, és adjál neki egy jó könyvet!
2016. júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyen de.bil akkor minek jársz vele? Mit szeretsz benne egyáltalán? Ha még beszélgetni sem tudok egymással. 2 hét is sok volna nekem egy ilyen pasiból... Szabadulj tőle és keress normálisat, csak az idődet vesztegeted vele, változni 26 évesen nem fog, elhiheted.
2016. júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A következő talán bolondságnak hangzik, mert elvben nem lenne szükségetek rá. Kérdezd meg, mit gondol a jelnyelvről!
2016. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mert a randikon nagyon jol erzem magam vele meg ugye nagyon jol nez ki..de komoly ertelemben kezdek belefaradni. En tamogatnam ot de ugye a szemelyisegzavarabol fakadolag ugy erzem sokszor en is irritalom ot. Most keresek valami irodalmat evvel kapcsolatban de meg nem talaltam semmit
2016. júl. 24. 10:28
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Jézusom,skizoid személyiségzavar mi? :D


Hát ez alapján minden embernek valami nagyon súlyos pszichiátriai betegsége van.

Itt gyk.-n mindenki végzett pszichológus vagy orvos,hogy ilyen kijelentéseket tehet,hogy a barátom skizoid személyiségzavaros/szkizofrén/ bipoláris/autista ...de a lényeg,hogy az illető még csak nem is tud róla,mennyire beteg :D

Viccesek vagytok!


Hogy a kérdésre is válaszoljak: ti egyszerűen csak nem illetek össze,a barátodnak nagyon nem valószínű,hogy ténylegesen pszichés zavara van,csak pasi...kicsit fura fazon,ennyi.

2016. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
XD Tényleg, mire alapoztad a diagnózist rá nézve? Amikor még szakirodalmat sem találtál rá és nem vagy orvos sem... Én is ledebi.lezek sok embert de az nem azt jelenti hogy az s, csak haragszom épp valamiért. Másik meg ha ennyire furának, vagy ép betegesnek tartok valakit nem járok még akkor sem vele, ha ő isten király császárként néz ki, mert caz édes kevés. Ne csak a külsőre menj rá. Vannak átlagos külsejű fickók, de annál értékesebb belsővel, lélekkel, akivel még jobban tudnád érezni magad... Ennyi.
2016. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Beszeltem a kezeloorvosaval. Regebben gyogyszereket is szedett. Nem mondtam h mindenki szemelyisegzavaros aki fura vagy mas mint az atlag, de ő skizoid
2016. júl. 24. 14:25
 9/16 anonim ***** válasza:
És mit akarsz kezdeni egy ilyen beteg emberrel? Mit vársz tőle? A kezelőorvost nem kérdezted meg hogyan teheted boldoggá, mármint a barátodat természetesen. :)
2016. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem elhagyom mert ma azt mondta, hogy ő már nem akar élni meg nem ér semmit az elete stb...jah meg eitette hogy a macskajaval el akar menni a pusztaba...
2016. júl. 24. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!