Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Elegem van magamból, nem is akarok élni egyáltalán. Nincsenek céljaim, csak tengődök.Konkrétan nem tudom, mihez kezdjek az életemmel, nagyon nehezen viselem el saját magamat. Nagyon mérgező környezetben nőttem fel és mai napig érnek ezek a hatások, de egyelőre nem tudok elköltözni itthonról csak kb. Októberben. De ettől is rettegek, mi lesz majd ott is, ugyanilyen életképtelen leszek, bár bizom a változásban, mert kiszabadulok a lélekrohasztó környezetből. Járok pszichológushoz, de szinte semmi eredménye, sőt rosszabb. Valaha meg lehet szabadulni a rossz neveltetés következtében kialakult defektektől? Tudom, hogy sok van bennem, de a szüleim olyan szinten lehordtak/ hordanak mindenért, hogy ez kezd teljesen eltünni belőlem. Miért nem választhatjuk meg a szüleinket? Nekem kîn szenvedés, h velük élek és vérrokonok vagyunk. Ez nagyon panaszkodósra sikerult és önsajnálkozóra, de nekem olyan gyenge az idegzetem, h mindent így élek meg. Meg lehet erősödni mentálisan? Valaki adjon tanácsot...


2016. jún. 26. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
A költözés lesz a megoldás.Persze ahhoz kell munka is.A külön élés jól megváltoztathatja a kapcsolatokat.Pl. nekem azóta lett elfogadható a kapcsolatom apámmal,mióta elváltak anyámmal és elköltözött.Van az a mondás,hogy; Jobb távolról szeretni,mint közelről gyűlölni.Persze ez nem feltétlenül igaz mindig.Mennyi idős vagy?
2016. jún. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valójában nem veszed észre, de ugyanazt a mintát ismételgeted. Te a passzív elszenvedő, aki várja a csodát.

A pszichológus nem fog megmenteni, a neveltetésedet sem okolhatod mindig, sem a "sorsodat". Be vagy zárva abba a gondolatba, hogy nem tudsz változtatni az életeden, csak elszenvedni, így hiába adna bárki választ a kérdésedre, azzal nem tudnál mit kezdeni...

Kicsit együttérzek a terapeutáddal, mert nem lehet neki könnyű úgy, hogy nem akarsz vele együttműködni...

2016. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elsö kommentelö: 24 vagyok, köszi a vàlaszod. Màsodik kommentelö: Nagyon ràtapintottàl a lènyegre, nem vàrhatom màstòl a vàlaszt vagy a csodàt...Nem talàlom magamban a vàlaszt...
2016. jún. 26. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Ettől függetlenül a költözés szerintem sokat fog segíteni.

Én nagyot ugrottam, kimentem 1 évre külföldre, előtte én is ugyanezektől szenvedtem. Mostmár jobb, sokkal jobb, én már csak a végső lépést kell úgy érzem megtegyem, hogy elvágjam magam a köldökzsinórtól. Valójában szerintem nem is a szüleimtől függtem, hanem másoktól, csak a szülők mindig biztos pont volt az életemben, úgyhogy tőlük nehezebb elszakadni.

Ne gondolkozz sokat rajta, tégy meg minden minél hamarabb a függetlenedésedért, és bele fogsz jönni..

2016. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!