Vajon miért vonzódik egymáshoz a nárcisztikus és a borderline?
Ettől még nem fogják szeretni egymást :-)
Egyébként eleinte! mindkettőnek megvan a maga vonzereje.
Van erről egy nagyon hosszú de nagyon jó cikk:
Egyébként nem ellentétesek, a nárcisztikus és border is bizonytalan, mindkettőnek a kontrollal vannak gondjai, a nárcinak jól esik a border kezdeti bálványozása.
"A nárcisztikus perfekcionista azt hiszi: Ha rosszul érzem magam egy kapcsolatban, az biztosan az én hibám. A borderline azt hiszi: Ha rosszul érzem magam egy kapcsolatban, az biztosan a te hibád. Ez egy örökös folyamatot hoz létre, ahol a borderline támad/dühöng és visszavonul- és a nárcisztikus megpróbálja kiengesztelni pl. a másik megmentésével, nyugtatásával, hogy elszakadjon a gyerekkori érzésétől, hogy nem szeretik/ nem szerethető."
Egy kis segítség még az értelmezésben: a cikk a "törékeny" vagy "jóindulatú" nárcisztikusokról beszél elsősorban. Vannak olyan rosszindulatú nárcisztikusok, akik inkább már az antiszociális irányhoz állnak közelebb, és elsősorban kihasználnak másokat, és mindenek fölött a saját érdekeik állnak. A jóindulatú nárcisztikusok látszólag magabiztos emberek, akik pont a felfújt magabiztosságuk álcájuk mögé rejtik a bizonytalanságukat és a félelmüket, hogy őket nem szeretik. A borderline-ok remekül tudják mások érzelmeit manipulálni, és ösztönösen ráéreznek a másik gyengepontjaira. Ahogy ők az elhagyástól félnek, ráéreznek, hogy a nárcisztikusok az érzelmi elhagyástól ugyanígy félnek, pontosabban attól, hogy bebizonyosodik mennyire nem szerethetőek. A rájuk jellemző idealizálás/leértékeléssel remekül manipulálhatják a nárcisztikust, hiszen támogatják a hamis önbizalmát és látszólag elhalmozzák szeretettel az idealizálás szakaszában, majd érzelmileg "elhagyják", amikor leértékelik, amit viszont a nárcisztikus nem tud tétlenül tűrni, és keresi a border kegyeit. A border pedig megnyugvásra lel egy látszólag erős és magabiztos személy mellett (más kérdés, hogy ez a magabiztosság nem igazi a nárci részéről. ) A cikk maga nagyon jó, érdemes lenne lefordíttatni egy ismerősöddel/barátoddal, ha nagyon érdekel.
Esik szó a nárcisztikusok, borderek szülőjéről is, és ez is szerepet játszik a választásukban. (Pl. sok border szülője nárcisztikus)
# 6 leírása nagyon jó. Valóban többféle nárcizmus létezik. Én a magam részéről még annyit hozzátennék, hogy mivel a nárcisztikusok képtelenek valódi intimitásra, kötődésre, ezért számukra a borderline húzd meg-ereszd meg kötődése nem annyira elviselhetetlen, mint egy mélyen, stabilan kötődő ember számára.
Egyébként egyáltalán nem ellentétes a két személyiségzavar, sőt, nagyon is rokon egymással (mindkettő a dramatikus klaszterbe tartozik), viszont más kötődési mintázat jellemzi őket.
Az alapja ugyanaz lehet a két zavarnak,de a megnyilvánulása tökéletesen ellentétes.
A hozzászólásod alapján az jön le,hogy a nárcisztikusnak fogalma sincs,min megy át a borderline,mikor a szélsőségek közt vergődik,nincs annyi empátiája,hogy átérezze ezt,ezért hagyja hidegen. De akkor számára mégis mi vonzó egy borderline-ban? És a borderline mit szeret egy érzéketlen emberen? Értem is meg nem is,de inkább nem. Elég komoly pszichológiai háttere lehet ennek a jelenségnek.
ez nem matek, hogy érteni kell
női magazin szintű dolgok
a nárcisztikusnak kihvás, hogy majd megváltoztatja, megvédi, a borderline nak meg újabb ember aki vevő az érzelmi kitörésekre.
Reaity show ban van talán értelme elemezni, de a valóság más
Többet számít a közös munka, hobbi, sport, anyagi helyzet, végzetség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!