Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismerkedés anorexiásokkal?

Ismerkedés anorexiásokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van olyan fórum, ahol anorexiás emberekkel lehet ismerkedni, vagy akár ők tudnak egymással levelezni, beszélgetni? Lehet ez akár társkereső, akár egy amolyan barátkozós, egymást és saját magukat segítő oldal.


Engem részben maga az anorexia érdekel (én nem vagyok az, bár "gyárilag" elég vékony vagyok, de nincs vele bajom), részben pedig általában véve az emberek és a pszichológia. Szerintem egy ilyen állapotban élőnek nagyon nehéz lehet az ismerkedés, hiszen kevés ember fogadja ezt el, amivel akaratlanul is, de erősítik a "beteg" negatív énképét, ami fokozza a tüneteket.


Azért is lehet érdekes egy ilyen fórum, mivel tapasztalatom szerint az emberek anonim módon könnyebben megnyílnak és beszélnek a külső-belső problémájukról.


Ha tud valaki ilyesmiről, akkor nagyon megköszönném, ha megosztaná velem. Ha pedig nincs, akkor akár itt is szívesen olvasnék különféle történeteket anorexiával vagy anorexiásokkal kapcsolatban.


29F



2016. máj. 6. 22:45
 1/6 Garpe ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen fórum, mert az anorexiás nem anorexiásnak nevezi/címkézi önmagát. Sok esetben nincs is igazán tisztában azzal, hogy ő anorexiás. Amikor tisztába kerül vele az már egy terápia kezdetén jelenik meg, és általában túl akar lépni ezen, illetve a pszichológus/pszichiáter tisztában van az ilyen anomin csoportok problémáival. Ez egy olyan érzékeny téma, amiről a legtöbb anorexiás nem beszél, se amikor éppen zajlik a "betegség", se utána, esetleg "nagyon beteg voltam" mondattal emlékeznek rá és csak néhány nagyon közeli embernek mondják el. Az anorexia nem olyan mint az alkoholizmus vagy a drogfüggőség.

Szép gondolat, de szerintem nem működőképes ötlet.

2016. máj. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Tökéletes emberre találtál, ha nem is anorexiás, de beteg biztos vagyok. Nem diagnosztizáltak soha, de elég egyértelmű.

Ha gondolod írhatsz egy privátot.

2016. máj. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
ProAna néven találsz evészavarral blogot, beszélgetős fórumot, ha érdekel. De. Csak egy dologba lenne belekötnivalóm. Bár sok ember úgy gondolja -ezzel tévhitben élve- hogy maga a fizikai, testi sorvadtság jelenti tulajdonképpen a betegséget.(lásd sztereotípiák-"Olyan vékony vagy, talán nem vagy anorexiás?") De az az igazság hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. A testi megbetegedés mondhatni a mellékterméke, de nem feltétlenül jár vele együtt. Ítt magán a gondolkodásmódon, és már-már beteges szorongáson van a hangsúly, mintsem a testi, fizikai állapoton.
2016. máj. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ProAna néven találsz evészavarral kapcsolatos blogot , beszélgetős fórumot, ha érdekel. De. Csak egy dologba lenne belekötnivalóm. Bár sok ember úgy gondolja -ezzel tévhitben élve- hogy maga a fizikai, testi sorvadtság jelenti tulajdonképpen a betegséget.(lásd sztereotípiák-"Olyan vékony vagy, talán nem vagy anorexiás?") De az az igazság hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. A testi megbetegedés mondhatni a mellékterméke, de nem feltétlenül jár vele együtt. Ítt magán a gondolkodásmódon, és már-már beteges szorongáson van a hangsúly, mintsem a testi, fizikai állapoton.
2016. máj. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Instagramon ha rákeresel a #ed #eatingdisorder #anarecovery #anorexiarecovery stb. kulcsszavakra, ratalalhatsz egy hatalmas, eveszavarosokbol allo kozossegbe. Ok ezen a modon tamogatjak egymast a gyogyulas fele.
2016. máj. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik érdekes és építő jellegű volt!
2016. máj. 7. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!