Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hozhatnám rendbe a...

Hogy hozhatnám rendbe a dolgaim? Ennyire rosszul még sosem voltam.

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Mivel idén érettségi, utána pedig egyetemre szeretnék menni, az iskolában nagyon nagy a hajtás - már csak 1 hónap maradt. Már önmagában ez kikészít.

Azonban van még egy gond. Volt egy srác, 2 hónapig kavargattunk. Ő az álompasi számomra, minden megvan benne, amire csak vágytam. De annyira kikészített a suli, hogy nagyon sokszor hülyén viselkedtem vele. Emiatt pár napja otthagyott, hogy ez így nem fog menni. Kértem, hogy értse meg, milyen zűrös most minden, de ő már nem akar engem emiatt. :( Ráadásul a srác most egy ismerősömmel randizgat, akivel összevesztem a srácon és a csaj mindenkit ellenem fordított a hazugságaival. Az összes közös ismerősünk utál már engem. Szóval lassan már haverjaim sincsenek. Aki maradt, neki is megvan a saját élete, nélkülem. A saját testvérem is a másik csaj mellé állt és azóta nem beszél velem. A problémáimra mindenkitől annyi a válasz, vagy "én megmondtam előre" vagy "fogadd el, hogy ez van, és hagyd békén a srácot". De nekem ez nem megy. Nem tudok beletörődni, hogy azért hagyott ott, mert épp egy nehéz időszakomban hülyén viselkedtem. Tudom, hogy az én hibám és szeretném kijavítani. Nagyon sokat csalódtam már fiúkban, de ez így még jobban fáj.

Hónapok óta szinte minden nap sírok, az önbizalmam minuszban van, lassan 5 kg-t fogytam 3 hónap alatt és ez a fiús dolog után végképp nincs kedvem semmihez. De hiszen már menni sem tudok sehova, nincs kivel. Senkivel nem tudom már megbeszélni a gondjaimat, bezárkózom.

Pár napja feltűnt az egyik exem, és találkozni szeretne. De áprilisban kimegy Németországba dolgozni, és miatta is nagyon sokat szenvedtem, nem tudom, hogy érdemes lenne-e kibékülnöm vele. Lehet, hogy ez csak újabb problémákat szülne nekem. És a másik srácot sem tudom elfelejteni. Nem tudom mit tegyek. Az iskolai dolgokat még megoldom, de a magánnyal és a fájdalommal, az önbecsülés hiányával mit kezdhetnék? Soha nem voltam ilyen, egy vidám, szórakozott, pörgős, barátkozós csaj voltam, most pedig minden összecsap a fejem felett. Hogyan tovább?


2010. ápr. 1. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Gusztustalan a mai oktatási rendszer!Már a 7éves piciket és széthajtják az érettségiző kamaszok meg 80%-uk pszihológusnál vagy pszihiáternél köt ki meg kórházban kimerültséggel és ilyen olyan problémákkal:S Ez borzalmas!!!Felháborító!Sajnos amíg nem megy le ez az érettségiző időszak nem fogsz tudni helyre hozni semmit mert streszelsz és túl sok problémád van a korodhoz képest és az egyetem sem lesz könnyű.Nyáron majd helyre hozod a magad körüli dolgokat:)Ha már ennyit küzködtél és ilyen ára volt ne add fel már csak egy hónap!És próbálj szedni kedély javitót hogy ne hogy magadba fordulj és depressziós legyél:pl Sedatif PC ,vény nélküli,homeopátiás,és kb 1000ft.És idegrendszered védelme érdekében Magne B6-ot is szedhetsz az se drága és vény nélküli:)Sok sikert!:)
2010. ápr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak ettől a srácot nem fogom visszakapni. :( Ezt nyáron már nem fogom tudni helyrehozni. :( És nagyon fáj. Az érettségiről tudom, hogy egyszer meglesz és utána vége. De a kapcsolataimnak annyi. :(
2010. ápr. 1. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem az a fiú végiggondolta, hogy amikor gyerekeitek lesznek, lakás, megélhetési és munkaügyi problémák is a gyerekek iskolai problémái mellett akkor mire számíthatna egy ilyen "kiborulós" lány mellett.

Akkor mi lesz majd, belegondoltál, ha már egy kis tanulástól is kiborulsz?

2010. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kis tanulás :D Na kedves másik válaszoló neked sincs érettségid vagy csak zseni vagy:D
2010. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom, nem voltam ehhez hozzászokva, még meg kell edződnöm. :S
2010. ápr. 1. 15:22
 6/9 anonim válasza:
nekemis ez volt egy sráccaé.nemfoglalkoztam vele és összejött egy
2010. ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
nekemis ez volt egy sráccaé.nemfoglalkoztam vele és összejött egy csajjal és már nemis bezsél velem.és depresszios is lettem és csak önsajnálatot önértékelési hibákat és negatív dolgokat láttam.és nagyon lassan kezdek beletörődni, hogy nemlesz már semmi.tovább kell lépni, az nem lenne megoldás ha futnál utána.hidd el, hogy jönni fog egy olyan fiú, akit ennél millioszor jobban szeretsz és megbecsülsz majd :)a tanuláshoz meg kitartás.nehéz, de ha vége olyan jóérzés lesz
2010. ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak az a baj, hogy eféle bátorításnak már nem merek hinni. :( Nem tudom lesz-e jobb... találok-e jobb fiút. És félek, hogy ismét elrontanám. :(
2010. ápr. 1. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Leérettségizik a világon 150 millió fiú és leány. ( sacc/kb) És mert párnak ettől összeolmlik az élete, szar az érettségi. Én biztos vagyok benne, hogy a kedves kérdezőnek, meg az első kedves válaszolónak a babázás is komoly gondot okozna. Talán mérleghintázzatok....
2010. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!