Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan hozhatnám fel a témát,...

Hogyan hozhatnám fel a témát, hogy ne essen neki rosszul?

Figyelt kérdés

Van egy lovam, ismerősünknél tartjuk. Az ismerősünknek a testvére szokott "oktatni" vagyis tudok lovagolni csak na értitek ő van ott velem meg minden.

Most egy kis problémák adódtak lovaglás téren és szeretném ha egy kicsit képzettebb segítene.

Mert az ismerősünk testvére oké, hogy tud lovagolni de ő nem annyira képzett, tudjátok ahogy még régen otthon tanultak lovagolni, szóval nem úgy mint most a lovardában, hogy futószár,cavelli, ugratás, lovardaialakzatok és stb.

Az egyik ismerősömet szeretném megkérni (akit még a lovardás korszakomból ismerek, versenyezett/versenyez is) , hogy-e tudna segíteni, hogy pár alkalommal kijönne oda és segítene nekem.

Csak ugye mondtam, hogy az ismerősünknél van és háznál tartja szóval nem vihetek oda akárkit csak úgy szó nélkül a portájára hiába ott a lovam. Szóval előtte megkell beszélnem az ismerősünkkel. De nem akarom, hogy a testvére megharagudjon, mert nem az ő képességeiben kételkedek csak azért egy "szakember" vagy "szakember". Mert én tényleg szeretem mármint barátilag, jól kijövök vele, és most nem akarom , hogy emiatt megharagudjon vagy valami és akkor már nem akarom, hogy azt mondja, hogy nem "oktatt". Mert futószáron akarok menni akkor úgy megyek, van, hogy felül egy másik lóra és akkor úgy megyünk a karámba.

Szóval hogyan kérdezhetném meg az ismerősünktél és az "oktatómtól"?

/l


2011. okt. 16. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ugyanígy elmagyarázod neki hogy szeretnél profi irányba haladni profi eszközökkel akkor megértené hisz csak tudja már hogy ő azokat nem tudja megtanítani. Mindig jobb az őszinteség ha meg besértődik előbb utóbb belátja majd hogy így lesz a legjobb ha meg nem akkor legalább nem lesz rajtad egy sértődékeny "barát"
2011. okt. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se sértő. MMint maga a gondolat. Én edzőhöz járok, és ő se sértődött meg, amikor 1-1 alkalomra átmentem máshoz. Persze csak kíváncsiságból. Ha titokban akarod tartani, akkor meg menj ki terepre a lóval, és ott találkozz a segítségeddel.

De sztem jobb az őszinteség.

2011. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!