Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy sokszor...

Miért van az, hogy sokszor fantáziálok gyilkosságról?

Figyelt kérdés
Sokszor gondolkozok azon, hogy hogyan ölnék meg egy embert. Nem kell, hogy felbosszantsanak hozzá, csak úgy jön magától. Sőt, még csak ismernem sem kell, elég, hogyha csak meglátok az utcán valakit, aki éppen nem szimpatikus. Nem mindig, de általában elkalandoznak a gondolataim a gyilkolással kapcsolatban, és teljesen belemerülök. Volt olyan, hogy annyira elvesztem az ilyesfajta gondolataimban, hogy azt sem vettem észre hogy barátnőm épp hozzám beszélt. Egyszer voltam egy Lelki elsősegélyes cuccon, amire kissé ittasan mentem be egy nagyobb buliban, ott elmeséltem mindezt az egyik random emberkének aki ott volt, és erre csak annyit mondott, hogy "a sátán befolyása alatt állok", szóval ezzel nem igazán mentem sokra. Ha van bármi tanácsotok, hogy ezzel forduljak orvoshoz, vagy akármi, figyelemmel olvasom. :)

2016. jan. 7. 04:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen, de létezik olyan is, hogy valaki csak feltűnési vágyból mond ilyeneket, mert így akar "vagigyerek" lenni, meg kitűnni a tömegből.
2016. jan. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de szerintem ezzel már nyugodtan fordulhatsz pszichológushoz, mert nem normális dolog.
2016. jan. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minek fordulnál ezzel orvoshoz?

A te elméd, azon gondolkozol amin akarsz, azt senki más nem látja. Vagy ez szerinted rossz dolog? Én is sok mindenen fantáziálok, amit nem mondok el senkinek, mert semmi közük hozzá és amúgy is mindenki kitagadna, még azt is letagadnák, hogy létezem :D.

Szóval úgy gondolod, hogy ez rossz dolog? Hogy ezt gyógyítani kéne?

2016. jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Phoney ***** válasza:
A homo sapiens a civilizációk előtt kb. 30-50 fős csoportokban élt és minden idegent helyből agyonvert (vagy elkerült). A gyilkolási hajlam alaptartozék az emberi pszichében, de szintén alapfunkció a nem kívánt elemek megtagadása, eltemetése is (bár ettől még nem szűnnek meg). Ezért normálisan felnevelt ember általában nem akarja megölni az idegeneket (a hajlam ellenére), de ha meg is akarja, az nem baj, amíg nem teszi meg. Ennek ellenére nem feltétlenül normális, ha rendszeresen ezen jár az agyad, szóval nem árt pszichológushoz menni, aki kiderítené, hogy miért (nem elmebetegségre kell gondolni).
2016. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is szoktam ilyenekrol fantaziálni.Teljesen mint ha én írtam volna ki ezt :D. Igaz.. Elég sokat. De én úgy vagyok ezzel, hogy amíg csak elméletbe gyilkolok s nem gyakorlatba, azzal nem ártok magamnak se, meg másoknak se. Ugymond. igaz, én járok is pszichodokihoz, ez okból s más több okból is kifolyólag. De én szeretek hozzá járni. Legalább valaki meghallgat :).


17/l

2016. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Túl sok Dexter-t néztél
2016. febr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
túl Sok sorozatgyikos filmet néztél v sokat GTA-ztál
2016. febr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok kártékony ember van akit meg kéne ölni
2016. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!