Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a gyilkosságról?

Mit gondoltok a gyilkosságról?

Figyelt kérdés

szerintetek jó-e vagy nem van e különbség gyilkosság és gyilkosság között( önvédelem,baleset)és vallásilag mi a véleményetek róla?. Szerintem a halál nem rossz dolog mert természetes, ez kell a világ körforgásához. A gyilkosságról viszont nem tudom hogyan vélekedjek nyilván az is hozzá tartozik ehhez a világhoz mert az univerzumunk ezeken a fizikai és (nem jut eszembe a megfelelő szó talán lelki) szabályokon alakul. Mármint az emberiség de nem csak mi az egész élő világ ( növény,állat) mind öl/ölt. Nem vagyok valami őrült vagy gyogyós hogy ilyeneken gondolkozom csak : 1; 17 vagyok most van a nagy gondolkodó időszakom asszem

2; most néztem végig a riding shotgun-t ami egy sorozat 2 bérgyilkosról.


2014. jan. 26. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem mindegy, hogy megtámadnak, ellököm beveri a fejét és meghal VAGY kalapáccsal előre kitervelve szétverem a fejét.
2014. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nagyon sok Agatha Christie-t olvastam. Emberismeret, gyilkosságok, olvass el párat! Nem bánod meg!
2014. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ne keverjük össze a gyilkolást a halállal, azért nem ugyan az a kettő. A halál az élet természetes része, a gyilkosság nem, persze ha gyilkosság alatt csak más emberek megölését értjük és nem mondjuk az állatokét is.

Az állatok megölése elkerülhetetlen, hiszen enni is kell valamit, viszont az olyan állatok vadászatát, megölését én is ellenzem, amit nem szokás elfogyasztani és csak sportból, élvezetből vadásznak rájuk.

2014. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, más hogyan vélekedik róla, azt azonban tudom, hogy nem tudnék együtt élni a tudattal, még akkor sem, ha önvédelemből öltem volna vagy baleset történt volna. Nem azért, mert esetleg elítél a társadalom, hanem a saját értékrendembe nem fér bele (állatot sem ölök - kártevőkön kívül, de azt szakmai elhivatottságból - , nem hogy egy embertársamat).

Ellenben, ha valaki más teszi meg a fent említett okokból, meg tudom érteni, hisz hatalmas empátiám van.

Fene sem érti ezt.


Ja, a kérdésre is válaszolva: persze, hogy van különbség előre megfontolt gyilkosság és egy véletlen baleset (vagy "szükségszerű" önvédelem) között. Bár itt is kitérnék egy, a közelmúltban történt esetre, amikor a saját pincéjében tárolt borába fagyállót kevert a kertészmérnök srác, mert megunta, hogy folyamatosan kifosztják a pincét... a tolvaj meghalt. Itt a borosgazdát nem ítélem el, pedig ha nagyon szigorúan vesszük, lehetne előre megfontolt gyilkosság (előre megfontolt volt ugyan, de nem gyilkosságnak indult).

Érdekes kérdés, lehet rajta elmélkedni, nagyon relatív a megítélése.

2014. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
nos igen de sokak még az állatokat is jobban védik.. pl volt egy ember aki megölt valakit bumm életfogytiglan... a börtönben megtért és valahogy sok év után jó magaviselet miatt kiengedték. NA most tegyük fel ,hogy hírtelen felindulásból tette mert mondjuk rajta kapta a feleségét egy pasival és elborult az agya és szétverte a hapit. Hibázott de kapott egy második esélyt rajta áll,vagy múlik hogy él-e vele .Egyébként joga van a második esélyhez,mindenkinek joga van hozzá. Sok ember ilyenkor mégis kapásból elkezd rettegni,hogy "Úristen egy gyilkos van az utcán!! Vigyék vissza és öljék meg!" De persze a disznót nem szabad megölni mert állatkinzás és fáj neki,inkább eszünk zöldséget .Az ilyen embereket én kapásból ha nem is gonosznak de (ha van ilyen szó)felvilágosulatlan tartom éééééééés egy picit elkényesztetettnek. Én mindig segítettem disznót,nyulat,kakast vágni. Hálát adtunk érte Istennek,megköszöntük de utána sima hidegvérrel leszurtuk őket( ha már a disznót lőjjük)
2014. jan. 26. 21:48
 6/20 anonim ***** válasza:

Én erről úgy gondolkodok, hogy ha valaki szánt szándékkal, kitervelve megöl valakit(akár embert, akár állatot), az undorító és teljes mértékben elítélendő vallási hovatartozástól függetlenül.Főleg, ha az áldozat teljes mértékben ártatlan.

Viszont ha például valakit megtámadnak az utcán, és úgy végződik, hogy a támadó meghal, akkor azt én nem tartom gyilkosságnak.Elvégre senki sem kötelezte rá őt, hogy támadjon meg egy ártatlan járókelőt.Körülbelül mintha elítélnék egy bengáli tigrist, mert szétszaggatta az orvvadászt, aki rálőtt.

És itt jön be a képbe a harmadik dolog:azt sem tartom gyilkosságnak, ha valaki a túlélésért öl.Ha valakinek el kell pusztulnia, hát el kell pusztulnia.Az erősebb élni fog, mert meg fogja tenni, amit kell a túlélésért, ha úgy adódik.Ez természetes, és a mindennapi élet része.Csak mi már nem tapasztaljuk, mert a természet helyett a társadalom és a technológia a mindennapi életterünk.

2014. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Kihagytam a baleseteket.Én nem tartom különb dolognak, ha valaki balesetből ölt, mert éppúgy oda is figyelhetett volna és akkor nem történik meg.Ugyanannyi múlik itt is az elkövetőn, mintha kitervelte volna a dolgot, tehát az én szememben nem enyhítő körülmény, ha balesetből történt.
2014. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Hát...a gyilkosság csúnya dolog.:D

De tényleg nagyon fontosak a körülmények.

2014. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

1 en azt nem ertem meg, ha vkidet megolnek, te nem olheted meg a tettest sot, el se verheted.

miert szenvedjen megjobban aki lelkileg osszetort...


2 mas ha betornek, radtamad kessel, te megolod, teleg muszajbol, megint miert teged itelnek el?


3 na ez amit nem itelek el gyilkoskent.

2014. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
azért ne ilyen hevesen :) az emberek kb 90%-a ezt mondja. DE mit mondasz akkor ha esetleg a saját gyereked a gyilkos? Nem elme zavaros,vagy beteg csak megakart ölni valakit akár bosszúból vagy csak valami másért netán pénzért terrorizálta stb... Ilyenkor meg bejön a képbe ,hogy úgy bánj másokkal ahogy azt akarod,hogy veled bánjanak. Szóval valóban csak úgy lehetne megfékezni a gyilkosokat,hogy te nem gyilkolod őket még akkor sem ha NEKED van rá meg az okod? ( pl önvédelem) nehéz kérdés és fogalmam nincs,hogy mi a helyes válasz, talán nincs is.Szal jah. azok alapján amit mondtam az ember legnagyobb ellensége önmaga és a többi ember. Ha belegondolsz elég rideg egy világban élünk de ha azt nézzük,hogy ez a világ akkor ezek a szabályok, ( a gyilkolásra vonatkozóan) akkor ez természetes ,mert ezek a szabályok alapján létezünk ergo az a helyes ami a helytelen?! És miért merülhet fel ilyen paradoxon kérdés az emberi lény fejében? Mert az ember különbözik a többi létformától 1 dologban, mi szabadok vagyunk. Megvan a lehetőségünk választani jó és rossz között még akkor is ha sokszor nem is tudjuk,hogy melyik-melyik. Ezért merülhet fel benned,hogy nem helyes az alapszabály e világban. huh kicsit már bele bonyolódtam én is :D (amúgy az állat gyilkosságot remélem nem haszon állatra értetted)mert ők azért vannak,hogy megegyük őket. Köszönöm az agatha kristi könyveket lehet majd elolvasok 1-2-t ha tényleg erről szolnak( esetleg ha konkrét címet adnál) de akkor én is tanácsolom az Attack on Titan című animét. (NEM! nem vagyok anime b*zi) az anime nekem csak egy vizuális megvalósítást jelent semmi többet, viszont a sorozat is ezt a kérdést fenyegeti sőt egy picit tovább is megy.
2014. jan. 26. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!