Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a gyilkosságról?

Mit gondoltok a gyilkosságról?

Figyelt kérdés

szerintetek jó-e vagy nem van e különbség gyilkosság és gyilkosság között( önvédelem,baleset)és vallásilag mi a véleményetek róla?. Szerintem a halál nem rossz dolog mert természetes, ez kell a világ körforgásához. A gyilkosságról viszont nem tudom hogyan vélekedjek nyilván az is hozzá tartozik ehhez a világhoz mert az univerzumunk ezeken a fizikai és (nem jut eszembe a megfelelő szó talán lelki) szabályokon alakul. Mármint az emberiség de nem csak mi az egész élő világ ( növény,állat) mind öl/ölt. Nem vagyok valami őrült vagy gyogyós hogy ilyeneken gondolkozom csak : 1; 17 vagyok most van a nagy gondolkodó időszakom asszem

2; most néztem végig a riding shotgun-t ami egy sorozat 2 bérgyilkosról.


2014. jan. 26. 21:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

7# oda figyelhetett volna?

hajtottak ki eled fouton, ha neked zold volt....

2014. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Persze, ráadásul egy busz.És, mi a kérdés?
2014. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 walk w1th mee ***** válasza:
Én azt,hogy ha nekem egy szerettetemmel vagy családtaggal végezne valaki,én azt előre megtervelve kivégezném,szemébe mondanám hogy kije vagyok annak akit megölt,úgy hogy én azonkivűl ne kerüljek bajba...nekem nem lenne efelől lelkiismeretem...
2014. jan. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
azért nagyon sok ember így gondolkodik és csak alig pár %-uk tesz is így sok történet van ezzel,hogy így bosszú meg úgy de aztán sokan megtorpannak. mellesleg akkor te sem vagy jobb mint ő mert akkor meg az illető fia akar majd te rajtad bosszút állni rajta meg a te fiad stb... ördögi kör ami nem vezet sehova. Így igaz nincs igazság ezen a földön.
2014. jan. 28. 16:42
 15/20 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, más hogyan vélekedik róla, azt azonban tudom, hogy nem tudnék együtt élni a tudattal, még akkor sem, ha önvédelemből öltem volna vagy baleset történt volna. Nem azért, mert esetleg elítél a társadalom, hanem a saját értékrendembe nem fér bele (állatot sem ölök - kártevőkön kívül, de azt szakmai elhivatottságból - , nem hogy egy embertársamat). "


Én abszolút együtt tudnék élni a tudattal, hogy megöltem valakit, aki például meg akart erőszakolni.

De nyilván az előre megfontolt gyilkosság szörnyű tett, viszont érdekes kérdés például a gondatlanságból elkövetett emberölés. A törvény is másképp kezeli persze, és nem árt, hogy elvárjuk a másiktól, hogy odafigyeljen, és ne tegyen arra, mi lesz a másikkal. De azért előfordulhat, hogy valaki csak véletlenül van rosszkor rossz helyen.


"az egész élő világ ( növény,állat) mind öl" --> Ezzel nincs baj. Ez annak felel meg, amikor te megeszel egy csirkét. Az oroszlán nem öl hobbiból, és a növény sem azért kúszik föl a fára, mert szívatja. Szóval ez csak annyival egyenlő, hogy nem vagy vegetáriánus, vagy ilyesmi.

2014. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Egyébként egyszer volt egy rész a Különleges ügyosztály c. sorozatban, amikor egy pszichiáternek megölte a gyerekét egy másik. Sokáig azt hitték, véletlenül, és akkor még maga a férfi mondta, hogy ne büntessék meg nagyon, nem akarta. De aztán megtudta, hogy a gyerek szociopata, és mindenkit bánt, és akkor felkapott egy fegyvert és lelőtte. Lelőtt egy gyereket, és nem szó szerint, mert az vallomás lett volna, de amolyan "mindketten tudjuk, miről beszélünk" módon elismerte egy rendőrnek, és hozzátette: a fiú még sokakat megölt volna, én viszont senkit nem fogok. Ez például egy érdekes rész volt. A részben az volt a fura, hogy rajta kívül egyetlen pszichológus sem hitte, hogy szociopatizmus már gyermekkorban létezik. (A film állítása szerint.)


Ez csak eszembe jutott, ez volt az egyik kedvenc részem. Érdekes egy sorozat.

2014. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
És kérdezted, mi lenne, ha az én gyerekem lenne gyilkos. Az sok mindentől függ. El tudom képzelni, hogy átértékelném érte az elveimet.
2014. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
omg végre valaki reagált arra amit írtam/kérdeztem :D
2014. jan. 28. 16:51
 19/20 anonim ***** válasza:
Igyekeztem. :) Pedig épp csak beleolvastam.
2014. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az én véleményem egy kicsit eltér a megszokottól.

Nem az a kérdés ,mit gondolunk egy gyilkosról hanem ,hogy mit gondolunk az áldozatról?

Tudjuk mit tett ,mivel érdemelte ki?

Mert vannak olyan szituációk az életben amik megkövetelnék ,hogy megtörténjen, és vannak olyan emberek akikért nem lenne kár ,bárhogy is nézzük jogilag,emberileg,etikailag.

Vannak olyanok akik megérdemlik a halált.

Nem a 85 éves bácsira gondolok aki a falu szléén lakik egy vályogházban és 2500ft -ért szétveri a fejét egy fejszével ,brutális kegyetlen módon.

De igen is vannak olyanok akik nem képesek szeretetre,önzők,gátlástalanok, notórius hazudozók,érzéketlenek, manipulátorok, bájolgók,csalók, ők lehetnek a szomszédaid, a kollégáid, az emberek az utcán. Ők megérdemlik.

Ebben az esetben megérteném a gyilkosságot, hiszen nemes cél érdekében tenné, megtisztítaná a földet egy vérszívótól.

2014. jan. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!