Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek hogyan, mivel sikerült...

Nektek hogyan, mivel sikerült kijönni a pánikbetegségből?

Figyelt kérdés
Én azt érzem, hogy az erős összpontosítás arra amit éppen csinálok segít ideig óráig. De az is fárasztó. Vannak pillanatok amikor hirtelen megfeledkezem a betegségről és olyankor azt érzem, hogy valami nagyon fura, nincs rendben. És akkor visszajön a szorongás. Nektek milyen jó gondolkodási technikákkal sikerült kijönnötök ebből a vicc állapotból?
2015. okt. 28. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Kognitív viselkedésterápiával klinikai szakpszichológussal! Ehhez az is kellett, hogy a második roham után azonnal felkerestem. 2 hónapig szedtem alkalmanként xanaxot, a pszichiáterrel megbeszéltük, hogy megpróbáljuk az antidepresszánst elkerülni és járok terápiába. 3 hónap után elfelejtettem a rohamokat:) Egyszer volt még az életben, hogy elő akart jönni, de a terápián tanult elterelő hadműveletekkel megúsztam a dolgot.
2015. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem 2 hete jöttek az elsők. Azt hittem szervi bajom van és elmentek rögtön az orvoshoz. Azt mondta nem észlel semmit és az EKG időpontomat rá egy hétre kaptam. Az az egy hét várakozás kikészített, rengeteg pánikrohamom volt és szerintem súlyosbított a helyzetemen. Aztán béta blokkolót írt fel napi 3 szor pánikra. Az segít de az mondja szednem kell még hetekig. Vagyis nincs rohamom, viszont van nyugtalanság, és még jópár mellékhatás.
2015. okt. 28. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Antidepresszánssal.

Félnek tőle, mint ördög a tömjénfüsttől, de azért 16500 féle egyéb gyógyszert felír az összes orvos csont nélkül, szinte nincs, aki recept nélkül jönne ki a rendelőből. Ez a gyógyszer se jobb, vagy rosszabb, mint a többi, de legalább segít.

2015. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichoterápiával. Nem csak a pánikbetegséget, hanem sok más problémát is megoldott. Egy szem gyógyszer nélkül...

Immáron évek óta teljesen tünetmentes vagyok, még olyan helyzetben sem uralkodott el rajtam a pánik, amikor minden okom meglett volna rá.

2015. okt. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!