Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek sikerült kigyógyulnia...

Akinek sikerült kigyógyulnia valamilyen súlyos fóbiából, pánikbetegségből hogyan csinálta?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Bele voltam kényszerítve, hogy együtt éljek a fóbiáim tárgyával. Először azt hittem belepusztulok majd egyre elviselhetőbb lett. :)
2013. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a kutyáktól rettegek a mai napig. De már nem feltétlenül fordulok vissza, és kerülök fél órát, ha meglátok egyet az utcában. Van, amikor el merek menni mellette...

Akaraterő, igazából csak az kell hozzá. Aztán vagy sikerül, vagy nem.

(Azóta félek, amióta megtámadott egy...)

2013. szept. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Ne foglalkozz azzal,ami a szorongást okozza.banális,de ez a megoldás.Ha ellenállsz,a világ végéig veled marad.Ha nem küzdesz ellene,elfogadás,és megbékélés lép a helyére,és eltűnik a félelem.


Egy volt pánikos(fóbiám is volt emellett)

2013. szept. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Kognitív viselkedésterápiával, amit a Pánikrendelőnél csinálnak (panikrendelo.com). Szerintem ez a legjobb módszer, megtanítanak a fóbiát kezelni és másképp gondolkodni róla.
2013. szept. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat. Nálam ez úgy fordul elő hogy időről időre (kb évente) visszatér egy erős stresszes periódus ami hetekig is tarthat, a közte lévő időszakban jól érzem magam. Tudom mi váltja ki, és hogy a végleges megoldás az hogyha sikerül szembenéznem vele és legyőzni.
2013. szept. 18. 12:13
 6/7 anonim válasza:

szia

ahogy írod periódikusan jelentkeznek a tüneteid.

szerintem ne tulajdoníts neki túl nagy jelentőséget,mindenkinek vannak nehéz időszakai és szerintem más emberek is ugyan igy éreznek.

én azzal gyógyítottam magam, hogy értelmes magyarázatokat találtam a pánikomra(sok kávé,stresszes nap, költözés stb), nem pedig megijedtem, h úristen most mivan.

ha gondolod írj priviben.

2013. szept. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak sajnos nagyon rossz. Én is tudom hogy mitől van, és próbálok rajta változtatni. Persze vannak dolgok amiken könnyebben tudok változtatni, és ezek is segítenek. De a fő okot kell megváltoztatnom. Egyébként most az elmúlt másfél hétben is benne voltam, voltam jobb és rosszabb peridósukban. Legtöbbször vettem be gyögyszert, volt amikor nem. De most az elmúlt 3 napban nem vettem be. Néha, mint tegnap is, sikerül a fejemben pozitívra változtatni azt a dolgot, és akkor egészen jól vagyok, akár egyből is. Tegnap egészen jól sikerült és nagyon jól voltam, már azt hittem teljesen kijövök belőle, de sajnos ma megint volt egy rosszabb időszakom. Viszont egy ideje jobban vagyok. Egyértelműen érezhető a javulás az elmúlt napokban. És azt hiszem sokat is tanultam most, ami segíteni fog abban hogy végleg kikászálódjak belőle...
2013. szept. 19. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!