Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy alkoholista abba tudja...

Egy alkoholista abba tudja hagyni az ivást?

Figyelt kérdés
Volt párom 15 éves kora óta iszik. Most 37. Három évig voltunk együtt, hiába könyörögtem nem hagyta abba. Egy éve külön vagyunk és állítja 3 hónapja tiszta. Ez lehet? Nem találkoztunk csak telefonon mondta. Leszokhatott valóban?

2015. júl. 23. 17:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem, mert nem hiszem. Milyen okból szokhatna le, ha nem volt képes a családjáért leszokni? Értsd: Engem és a születendő gyerekét hagyta el az italért.
2015. júl. 26. 14:36
 12/14 homo ludensz ***** válasza:

*8-as hozzászólóhoz hasonló az én esetem is. Kb. 30 éve nem iszom csak szódavizet. A barátaim elmaradtak bár én tőlem bárki bármennyit ihat csak piásan maradjon tőlem távol.

Az alkoholizmust is mint hajlamot lehet örökölni de nem törvényszerű azzá válni. Aki ilyen hajlamot hordoz magában az ha úgy dönt hogy nem iszik akkor tudatosan kerülje az olyan szituációkat ahol kínálgatják s köszöntgetik egymást az emberek. Egy pohár után már máshogy gondolkodik az ember s kettő után minden kezdődik elölről.

2015. aug. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem szokott le, csak hazudta.

Neki pont a kocsmai légkör, a haverok a fontosak, a hülye dumák. Ott tud lenni nyitástól zárásig. Jönnek-mennek a semmirekellők és o köztük érzi jól magát.

Persze otthon egyedül is iszik, mivel már nem bírja ital nélkül.

2015. aug. 23. 11:42
 14/14 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a leszokáshoz nagyon nagy akaraterő is kell!

Igaz a körülmények is segítenek, de ha nagyon jók a körülmények akkor is piszkosul nehéz!

Én még nem voltam alkoholista, viszont kávé függő vagyok, és én a kávéról nem tudok leszokni teljesen.

2015. szept. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!